ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"10" вересня 2019 р. Справа № 924/935/19
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Яроцького А.М., розглянувши матеріали
за позовом ОСОБА_1 м. Хмельницький
до Колективного малого підприємства "Новатор" м. Хмельницький
про визнання недійсним та скасування рішення ради Колективного малого підприємства "Новатор", оформленого протоколом №2 КМП "Новатор" від 21.06.2016р.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 01.07.2019р. позовну заяву ОСОБА_1 м. Хмельницький до Колективного малого підприємства "Новатор" м. Хмельницький, в якій позивач просить суд визнати недійсним та скасувати рішення Ради Колективного малого підприємства "Новатор", оформленого протоколом № 2 Колективного малого підприємства "Новатор" від 21 червня 2016 року повернуто без розгляду на підставі п. 1 ч. 5 ст. 174 ГПК України.
При цьому, у вищевказаній ухвалі встановлено, що позивачем не подано доказів сплати судового збору та надіслання учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів та звернуто увагу заявника на невідповідність позовної заяви з доданими документами вимогам ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки у позовній заяві не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, не надано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
06.09.2019р. на адресу суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 м. Хмельницький до Колективного малого підприємства "Новатор" м. Хмельницький, в якій позивач просить суд визнати недійсним та скасувати рішення Ради Колективного малого підприємства "Новатор", оформлене протоколом №2 Колективного малого підприємства "Новатор" від 21 червня 2016 року з доданими документами, а саме: докази направлення позовної заяви сторонам, копії паспорта та ідентифікаційного коду, протоколу №2 від 21 червня 2016 року (оригінал протоколу знаходиться у відповідача), протоколу № 1 від 20 березня 2013 року, протоколу № 2 від 9 вересня 1996 року, протоколу від 20 березня 1993 року, постанови Північно-західного апеляційного господарського суду від 04 червня 2016 року.
Окремо, позивач просить суд зобов`язати відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради подати в судове засідання належним чином завірену копію реєстраційної справи колективного малого підприємства "Новатор", ідентифікаційний код 14149540, м. Хмельницький, вул. Заводська, 61/3.
Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 06.09.2019 року вказану позовну заяву передано для розгляду судді Яроцькому А.М.
За правилами господарського процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.
У ч. 1 ст. 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів, та сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону, не надав повторно.
У відповідності до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. У разі постановлення ухвали з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Як передбачено ст. 123 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Статтею 3 Закону України „Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч.1 ст. 4 даного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною другою статті 4 даного Закону встановлено розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб - 1921 гривні.
Позивачу за звернення до господарського суду Хмельницької області з позовною заявою немайнового характеру належить сплатити 1921,00 грн. судового збору, порядок сплати якого визначено Законом України "Про судовий збір".
Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Вказаною статтею встановлено вимоги до позовної заяви, а саме, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи підприємця (для фізичних осіб підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Вказана позовна заява не відповідає вимогам ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки у позовній заяві не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи усіх зазначених у додатках оригіналів письмових доказів.
Стаття 91 ГПК України передбачає вимоги до письмових доказів, зокрема визначено, що останні подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Згідно з п. 5.27 Вимог до оформлення документів ДСТУ 4163-2003, затверджених Наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003р. № 55, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
З матеріалів доданих до позовної заяви вбачається, що додатки подані не в оригіналах, та копії документів, доданих до позовної заяви, не засвідчені належним чином, а тому не можуть вважатись належними доказами в розумінні ст. 91 ГПК України.
Судом враховується, що заявник у позовній заяві вказує як попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести з розглядом справи судовий збір у розмірі 2000 грн., однак доказів понесення даних витрат останній не надав і розмір зазначеного судового збору у відповідності до Закону України "Про судовий збір" не обґрунтував.
Згідно з ч.ч. 1. 2 ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Клопотання позивача про зобов`язання відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради подати в судове засідання документи не відповідає вимогам ст. 81 ГПК України, а тому суд залишає його без розгляду.
Вказані вище недоліки унеможливлюють вчинення дій по прийняттю до розгляду позовної заяви та відкриттю провадження у даній справі.
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням викладеного, суд дійшов до висновку, що позивачем належним чином не виконано вимог ст.ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
У разі неусунення позивачем недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною та буде повернута особі, що звернулась із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
Керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 м. Хмельницький до Колективного малого підприємства "Новатор" м. Хмельницький про визнання недійсним та скасування рішення Ради Колективного малого підприємства Новатор , оформленого протоколом №2 Колективного малого підприємства Новатор від 21 червня 2016 року залишити без руху надавши заявнику строк у 7 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків виявлених у позовній заяві з доданими документами.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 10.09.2019р.
Суддя А.М. Яроцький
Віддруков. 2 прим. (рек. з пов. про вруч.):
1 - для суду;
2 - позивачу ( АДРЕСА_1
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2019 |
Оприлюднено | 10.09.2019 |
Номер документу | 84124279 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Яроцький А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні