Справа № 366/728/19
Провадження № 2/366/388/19
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
28 серпня 2019 року Іванківський районний суд Київської області у складі:
головуючої-судді: Тетервак Н.А.,
при секретарі - Німченко Н.Ю.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні, в порядку ч.2 ст.247 ЦПК України, в смт.Іванків Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вовчківської сільської ради Поліського району Київської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
Позивач, ОСОБА_1 , звернулася до суду з позовною заявою до відповідача, Вовчківської сільської ради Поліського району Київської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, в якій просить суд визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері - ОСОБА_2 .
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати - ОСОБА_2 . Вона, ОСОБА_1 (дівоча - ОСОБА_3 ) є донькою померлої.
В зв`язку з помилкою допущеною в свідоцтві про народження позивача, де ім. я матері вказано як ОСОБА_4 було винесено рішення Народним судом Поліського району Київської області від 19.06.1975 року, яким встановлено факт, що позивач ОСОБА_5 є донькою ОСОБА_6 ОСОБА_7 .
За життя спадкодавиця 15.10.2003 року склала заповіт, яким на випадок своєї смерті все своє майно, де б воно не було, із чого б воно не складалося, заповідала ОСОБА_1 . Заповіт посвідчено секретарем виконавчого комітету Вовчківської сільської ради Поліського району Київської області та зареєстровано в реєстрі за №4.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 5,2943 га з кадастровим номером 3223581600:07:000:0052, що розташована на території Вовчківської сільської ради Поліського району Київської області та надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на земельну ділянку площею 0,6310 га з кадастровим номером 3223581600:03:000:0111, що розташована на території Вовчківської сільської Поліського району Київської області та надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на земельну ділянку площею 5,3482 га з кадастровим номером 3223581600:07:000:0051, що розташована на території Вовчківської сільської ради Поліського району Київської області та надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та на земельну ділянку площею 0,6089 га з кадастровим номером 3223581600:03:000:0110, що розташована на території Вовчківської сільської ради Поліського району Київської області та надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Оскільки, відповідно до ст.1261 ЦК України спадкоємцями за законом у першу чергу є діти спадкодавця та на її матір`ю був оформлений заповіт, тому позивач 31.05.2017 року звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини.
Всі інші спадкоємці з заявою про прийняття спадщини не зверталися та не мають наміру звертатися в подальшому, про що ними було написано нотаріально завірені заяви.
Проте, нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, так як позивач пропустила термін для подачі заяви про прийняття спадщини.
Як спадкоємець за заповітом , у встановлений законом шестимісячний строк вона не подала заяву до нотаріальної контори про прийняття спадкового майна , оскільки вважала, що на її користь складено заповіт, тому безумовно вона повинна прийняти спадщину після смерті своєї матері.
Крім того, вона не мала достатніх юридичних знань у сфері спадкування та мала помилкове уявлення , що прийняття спадщини пов`язане з шестимісячним строком, але помилково вважала, що до нотаріуса необхідно звертатися не протягом шестимісячного строку з дня смерті спадкодавця, а після спливу такого строку. До нотаріальної контори не зверталася.
Позивач вважає, що пропустила строк прийняття спадщини з поважних причин, тому просить суд визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини.
Ухвалою Іванківського районного суду Київської області від 01 квітня 2019 року було залучено до участі у справі в якості третіх осіб спадкоємців: ОСОБА_8 , 1956 р.н., ОСОБА_9 , 1954 р.н., ОСОБА_10 , 1947 р.н., ОСОБА_11 , 1950 р.н.
У судове засідання сторони не з`явилися.
Позивач звернулася до суду з заявою про розгляд справи без її участі; позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Судові витрати залишити за нею.
Відповідач, Вовчківська сільська рада Поліського району Київської області, звернулися до суду з листом, в якому просять розглядати справу без участі представника сільської ради.
Треті особи: ОСОБА_9 ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , ОСОБА_11 звернулися до судуз заявами, в яких просять справу заслухати без її участі. Позов ОСОБА_1 визнають в повному обсязі.
Відповідно ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України, якщо відповідач визнає позов і маються підстави для його задоволення, суд задовольняє позов.
Відповідач позов визнав.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, як обґрунтований доказами і такий, що відповідає вимогам ч.3 ст.1272 ЦК України, відповідно до якої за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Позивач є спадкоємцем за заповітом, інших осіб, які б мали намір успадкувати майно після смерті ОСОБА_2 , немає.
Позивач надала суду належні докази : копію свідоцтва про смерть спадкодавиці ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.3); копію свідоцтва про своє народження (а.с.4); копію свідоцтва про укладення шлюбу (а.с.10); копію заповіту, посвідченого секретарем виконавчого комітету Вовчківської сільської ради 15 жовтня 2003 року , зареєстровано в реєстрі за №4, з якого слідує, що ОСОБА_2 все своє майно, де б воно не було, і з чого б воно не складалось,і взагалі все те, що буде належати їй на день її смерті, і на що за законом матиме право, заповідала ОСОБА_1 (а.с.11); копію державного акту на право власності на земельну ділянку, виданого на підставі розпорядження голови Поліської райдержадміністрації від 02.02.2006 року за №21, з якого слідує, що ОСОБА_2 являється власником земельної ділянки, площею 5,9571 га, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с.12); копію державного акту на право власності на земельну ділянку, виданого на підставі розпорядження голови Поліської райдержадміністрації від 02.02.2006 року за №21, з якого слідує, що ОСОБА_2 являється власником земельної ділянки, площею 5,9253 га, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с.13).
Відповідно до ч.1 ст.1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
З постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії державного нотаріуса Києво-Святошинської районної державної нотаріальної контори Київської області від 31.05.2017р. за №1230/02-31 слідує, що позивачу відмовлено у видачі свідоцтв про право на спадщину за заповітом, у зв`язку з пропущенням строку для прийняття спадщини.
Відповідно до ст.1272 ЦК України визначено наслідки пропущення строку для прийняття спадщини, зокрема, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України , не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування , особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до ч. 3 ст. 1272ЦК України .
Зважаючи на вищевикладене та беручи до уваги те, що ОСОБА_1 є спадкоємцем за заповітом, ніхто , окрім неї на спадщину не претендує, а тому причини, наведені позивачем, слід визнати поважними і визначити додатковий строк тривалістю три місяці, який є достатнім для подання заяви про прийняття спадщини.
Судовий збір сплачений позивачем при подачі позову до суду.
На підставі наведеного, керуючись ч.3 ст.1272 ЦК України, ст.ст.4, 12, 13, 77, 81,141, 247, 258, 259, 263, 264, 265, 354 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , 1959 р.н., (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) додатковий строк для прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , три місяці з дня набрання рішенням законної сили.
Судові витрати залишити за позивачем.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відповідно до пункту 15.5 Перехідних положень ЦПК України , до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Київського апеляційного суду через Іванківський районний суд, а матеріали справи витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя Н.А. Тетервак
Суд | Іванківський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2019 |
Оприлюднено | 11.09.2019 |
Номер документу | 84126173 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іванківський районний суд Київської області
Тетервак Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні