КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11 вересня 2019 року м. Кропивницький Справа № 340/2220/19
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Казанчук Г.П., розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а ) до Колективного підприємства Кіровоградський ремонтно - механічний завод ім. В.К. Таратути ( 25006, м. Кропивницький, вул. Дзержинського, 24, ЄДРПОУ: 00901482 ) про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
ГУ ПФ України в Кіровоградській області звернулося до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути на його користь з КП Кіровоградський ремонтно - механічний завод ім. В.К. Таратути заборгованість в сумі 5074,58 грн. по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених відповідно до п.п. а , б - з ст.13 Закону України Про пенсійне забезпечення .
ГУ ПФУ в Кіровоградській області в позовній заяви просить звільнити його від сплати судового збору на підставі ст.8 Закону України Про судовий збір та ст.133 КАС України.
Ознайомившись із матеріалами позовної заяви, суддя дійшла висновку, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених ст.ст.160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
У відповідності до ч.4 ст.161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Обґрунтовуючи позовні вимоги, ГУ ПФУ в Кіровоградській області вказує на не одноразовість направлення на адресу КП Кіровоградський ремонтно - механічний завод ім. В.К. Таратути розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування в частині пенсій, призначених відповідно до п.п. а , б - з ст.13 Закону України Про пенсійне забезпечення за період з липня 2019 по серпень 2019 року. Однак, в порушення норм ч.4 ст.161 КАС України, будь яких доказів на підтвердження вказаного факту позивачем до позовної заяви не додано.
Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В позовній заяві ГУ ПФУ в Кіровоградській області просить суд звільнити його від сплати судового збору з підстав передбачених ст.8 Закону України Про судовий збір та ст.133 КАС України обґрунтовуючи клопотання тим, що на момент звернення до суду майновий стан управління не дає можливості сплатити судовий збір, оскільки Головне управління є бюджетною установою та за організаційно-правовою формою є органом державної влади і використовує кошти чітко за бюджетним призначенням.
Згідно ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Водночас, ст.8 ЗУ "Про судовий збір" перелічені умови, за яких суд може відстрочити, розстрочити або звільнити сторону від сплати судового збору, а саме:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Згідно ч.2 вказаної статті ЗУ "Про судовий збір", суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Аналіз наведених приписів законодавства дає підстави для висновку, що єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є скрутний майновий стан сторони, який повинен бути доведений достовірними доказами. Однак ГУ ПФ України в Кіровоградській області не надано жодного доказу в підтвердження наведеного ним у позові факту.
Держава, приймаючи певні правові норми щодо сплати судового збору, взяла на себе відповідні зобов`язання щодо його сплати при зверненні до суду суб`єктів владних повноважень..
Враховуючи, що звільнення від сплати судового збору є правом, а не обов`язком суду, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні такого клопотання.
Відтак, відповідно до частини 1 статті 4 ЗУ Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 ст.4 ЗУ Про судовий збір визначено розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, що складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За правилами ст.9 ЗУ "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Статтею 7 ЗУ "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2019 року становить 1921,00 грн.
ГУ ПФ України в Кіровоградській області в адміністративному позові заявлено одну позовну вимогу майнового характеру, а відтак, необхідно сплатити судовий збір у сумі 1921,00 грн. та надати відповідні докази до суду.
Зважаючи на вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з встановленням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 160, 161, 169 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання Головного Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській област про звільнення від сплати судового збору.
Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області до Колективного підприємства Кіровоградський ремонтно - механічний завод ім. В.К. Таратути про стягнення заборгованості - залишити без руху.
Повідомити Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про необхідність надання доказів направлення КП Кіровоградський ремонтно - механічний завод ім. В.К. Таратути розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, за липень-серпень 2019 р.
Встановити строк на усунення недоліків - десять днів, з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.
Роз`яснити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, що у разі не усунення вказаних недоліків позовної заяви у строк, остання буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала судді набирає законної сили з моменту її підписання та окремому оскарженню не підлягає.
Згідно з оригіналом:
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Г.П. Казанчук
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2019 |
Оприлюднено | 13.09.2019 |
Номер документу | 84160870 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Г.П. Казанчук
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні