Ухвала
від 11.09.2019 по справі 520/9149/19
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

11 вересня 2019 р. Справа № 520/9149/19 Суддя Харківського окружного адміністративного суду Білова О.В., розглянувши адміністративний позов Голови органів самоорганізації населення для представлення інтересів територіальної громади в утворенні об`єднаної територіальної громади в Бугаївську територіальну громаду з центром в с. Бугаївка ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Бригадирівської сільської ради Ізюмського району Харківської області (вул. Шкільна, буд. 1, с. Бригадирівка, Ізюмський район, Харківська область, 64330, код ЄДРПОУ 04397810) про визнання рішення ухваленим та внесення змін до рішення,-

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся Голова органів самоорганізації населення для представлення інтересів територіальної громади в утворенні об`єднаної територіальної громади в Бугаївську територіальну громаду з центром в с. Бугаївка ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Бригадирівської сільської ради Ізюмського району Харківської області, в якому просить суд:

- визнати Рішення 42 сесії, 7 скликання Бригадирівської сільської ради, Ізюмського району, Харківської області № 388 від 30.06.2019 про затвердження проекту рішення Бригадирівської сільської ради Про добровільне об`єднання територіальних громад в Бугаївську територіальну громаду з центром в с. Бугаївка, Ізюмського району, Харківської області ухваленим;

- внести зміни до пункту 1 Резолютивної частини Рішення № 388 від 30.08.2019, 42 сесії 7 скликання сільської ради та зобов`язати Бригадирівську сільську раду викласти його у наступній редакції: 1. Підтримати рішення Бригадирівської сільської ради Про затвердження проекту рішення Бригадирівської сільської ради Про добровільне об`єднання територіальних громад в Бугаївську територіальну громаду з центром в с. Бугаївка, Ізюмського району, Харківської області .

Відповідно до п.6 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддею встановлено, що позов підписаний Головою органів самоорганізації населення для представлення інтересів територіальної громади в утворенні об`єднаної територіальної громади в Бугаївську територіальну громаду з центром в с. Бугаївка ОСОБА_1 . Зі змісту позову вбачається, що він поданий на захист не тільки інтересів ОСОБА_1 , а й в інтересах об`єднання територіальних громад.

На підтвердження повноважень позивачем надано протокол засідання депутатів 7 скликання Бригадирівської сільської ради Ізюмського району Харківської області від 02.09.2019, яким, зокрема, прийняте рішення звернутися до Харківського окружного адміністративного суду з позовом про визнання незаконним рішення сільської ради та зобов`язання вчинити певні дії, представником в Харківському окружному адміністративному суді обрано ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий Ізюмським МРВ УМВС України в Харківській обл., 31.12.1998.

Відповідно до ч. 1 ст. 55 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Згідно ч. 2-4 ст. 55 КАС України особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника. Юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника. Держава, територіальна громада бере участь у справі через відповідний орган державної влади, орган місцевого самоврядування відповідно до його компетенції, від імені якого діє його керівник або представник.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 59 КАС України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.

Згідно ч. 2, 3 ст. 59 КАС України довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою. У разі задоволення заявленого клопотання щодо посвідчення довіреності фізичної особи на ведення справи, що розглядається, суд без виходу до нарадчої кімнати постановляє ухвалу, яка заноситься секретарем судового засідання до протоколу судового засідання, а сама довіреність або засвідчена підписом судді копія з неї приєднується до справи. Довіреність фізичної особи, за зверненням якої прийнято рішення про надання їй безоплатної вторинної правничої допомоги, може бути посвідчена посадовою особою органу (установи), який прийняв таке рішення. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Частиною 6 ст. 59 КАС України, передбачено, що оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.

Згідно ч. 8 ст. 59 КАС України, у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідності заяви, скарги, клопотання.

Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що право на подання і підписання позовної заяви має особисто представник, повноваження якого повинні бути визначені у відповідному документі, що посвідчує такі повноваження. При цьому, суду має бути наданий оригінал такого документа або його копія, що засвідчена суддею або у визначеному законом порядку.

Згідно ч. 1 ст. 237 Цивільного кодексу України представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов`язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 244 Цивільного кодексу України представництво, яке ґрунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю. Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.

Довіреність може бути видана як на укладення правочину, так і на здійснення інших юридично значимих дій. Довіреність є правочином і, як будь-який правочин, повинна відповідати всім вимогам, встановленим діючим законодавством до правочинів. Так, довіреність може бути видана тільки на виконання правомірних юридичних дій. Воля довірителя повинна відповідати його волевиявленню.

Наданий до позову протокол засідання депутатів 7 скликання Бригадирівської сільської ради Ізюмського району Харківської області від 02.09.2019 не може бути належним доказом наявності повноважень у ОСОБА_1 на звернення до суду від імені депутатів Бригадирівської сільської ради Ізюмського району Харківської області, які брали участь у засіданні 02.09.2019, за результатами якої складений протокол № 1, оскільки не відповідає вимогам до підстав представництва, передбаченим приписами ст. 59 КАС України.

Таким чином, доданий до позову протокол засідання депутатів 7 скликання Бригадирівської сільської ради Ізюмського району Харківської області від 02.09.2019 не є документом, що посвідчує повноваження ОСОБА_1 на представництво інтересів частини депутатів Бригадирівської сільської ради Ізюмського району Харківської області 7 скликання.

Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Оскільки позовна заява підписана особою, повноваження якої не підтверджені у належний спосіб, суддя приходить до висновку про наявність підстав для повернення цього позову.

Відповідно до ч. 5 ст. 169 КАС України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Відповідно до ч. 8. ст. 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 169, 243, 248, 256, 293, 294, 295, 297, п.15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Голови органів самоорганізації населення для представлення інтересів територіальної громади в утворенні об`єднаної територіальної громади в Бугаївську територіальну громаду з центром в с. Бугаївка ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Бригадирівська сільська рада Ізюмського району Харківської області (вул. Шкільна, буд. 1, с. Бригадирівка, Ізюмський район, Харківська область, 64330, код ЄДРПОУ 04397810) про визнання рішення ухваленим та внесення змін до рішення - повернути позивачу.

Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Суддя Білова О.В.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.09.2019
Оприлюднено12.09.2019
Номер документу84162693
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —520/9149/19

Ухвала від 11.09.2019

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Білова О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні