РІШЕННЯ
іменем України
смт Зарічне
11 вересня 2019 року Справа № 561/563/19
Зарічненський районний суд Рівненської області у складі:
головуючого судді Дідика А. В.
за участі секретаря судового засідання Расевич Г. І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Серницької сільської ради Зарічненського району Рівненської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 04 липня 2019 року звернувся до суду із позовною заявою до Серницької сільської ради Зарічненського району Рівненської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. У позовній заяві зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його рідний брат ОСОБА_2 після смерті якого відкрилась спадщина до складу якої, зокрема, входить житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Як рідний брат спадкодавця є спадкоємцем другої черги, оскільки спадкоємці першої черги відсутні та має намір оформити спадщину. У встановлений строк я не звернувся до нотаріальної контори і не подав заяву про прийняття спадщини по причині поганого стану здоров`я, тому вважає, що пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, оскільки об`єктивно не мав можливості звернутися в нотаріальну контору. У зв`язку з наведеним просить ухвалити рішення про визначення додаткового строку на подання заяви про прийняття спадщини тривалістю два місяці.
Позивач у судове засідання не з`явився про дату та час судового засідання повідомлений належним чином, подав через представника заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився про дату та час його проведення повідомлений належним чином. За підписом голови Серницької сільської ради Зарічненського району Рівненської області Полюховича В. І. на адресу суду подано заяву № 378 від 28 серпня 2019 року за змістом якої відповідач визнає позовні вимоги позивача та просить проводити розгляд справи за його відсутності.
Як зазначено у ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності і якщо таке клопотання заявили всі учасники справи , судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у справі матеріалів.
Фіксування судового засідання технічними засобами не здійснюється у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Проаналізувавши та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 10 січня 2013 року, виданого Серницькою сільською радою Зарічненського району Рівненської області (а. с. 8) помер ОСОБА_2 , про що складений актовий запис № 8.
За даними Довідки Серницької сільської ради Зарічненського району Рівненської області № 2047 від 10 травня 2019 року (а. с. 9) ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 на дату смерті постійно проживав та був зареєстрований у житловому будинку за адресою АДРЕСА_1 один.
Згідно з виписки з погосподарської книги виданої Серницькою сільською радою Зарічненського району Рівненської області від 25 червня 2019 року № 2470, житловий будинок в АДРЕСА_1 , який входить до складу спадщини, рахується за померлим ОСОБА_2 .
Як зазначено у свідоцтві про народження старого зразка серії НОМЕР_2 від 14 вересня 1974 року (а. с. 11) батьками ОСОБА_2 є ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , як і батьками позивача, що зазначено у свідоцтві про народження старого зразка серії НОМЕР_3 від 11 липня 1997 року (а. с. 7).
За даними довідки державного нотаріуса Зарічненської районної державної нотаріальної контори Рівненської області № 1-16/768 від 06 серпня 2019 року (а. с. 20) після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою про прийняття спадщини ніхто не звертався, спадкова справа не заводилась, свідоцтво про право на спадщину за законом чи заповітом не видавалось. Згідно інформаційних довідок зі Спадкового реєстру № 57092537, 57092542 від 03 серпня 2019 року інформація про заповіт та/або спадковий договір відсутня, спадкова справи, свідоцтво про право на спадщину не видавалось.
У відповідності до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно ст. 1218 ЦКУ, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1268 ЦКУ, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину.
У Постанові Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 "Про судову практику у справах про спадкування" встановлено, що особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК.
Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦКУ, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Оцінюючи причини пропуску строку на звернення із заявою про прийняття спадщини суд приходить до висновку про їх поважність, оскільки згідно довідки КНП "Зарічненська ЦРЛ" № 614/01-11/19 від 01 липня 2019 року (а. с. 12) позивач, за даними амбулаторної картки № 2228 знаходився на амбулаторному та стаціонарному лікуванні з 17 грудня 2012 року по 09 серпня 2013 року з хворобою опорно-рухової системи, що унеможливлювала самообслуговування та пересування хворого, тому не міг вчасно звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 .
Керуючись ст. ст. 10, 11, 197, 200, 265, 273 ЦПК України на підставі ст. ст. 1218, 1268, 1272 ЦК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце реєстрації та проживання АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_4 задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , додатковий строк у два місяці, з дня набрання рішенням суду законної сили, для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Зарічненський районний суд Рівненської області до Рівненського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 Цивільного процесуального кодексу України.
Суддя А. В. Дідик
Суд | Зарічненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2019 |
Оприлюднено | 12.09.2019 |
Номер документу | 84164356 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зарічненський районний суд Рівненської області
Дідик А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні