Справа № 697/2322/19
Провадження № 1-кс/697/724/2019
У Х В А Л А
Іменем України
10 вересня 2019 року
Слідчий суддя Канівського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 , з участю секретаря с/з ОСОБА_2 , слідчого Канівського ВП ОСОБА_3 ,
розглянувши винесене в кримінальному провадженні № 12019250160000532 від 06.09.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.248 КК України клопотання слідчого Канівського ВП Золотоніського ВП ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_3 про арешт майна,
ВСТАНОВИВ:
06.09.2019 слідчий СВ Канівського ВП Золотоніського ВП ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_3 за погодженням із начальником Канівського відділу Золотоніської місцевої прокуратури ОСОБА_4 звернулася до слідчого судді з клопотанням про арешт майна. Як обґрунтування даного клопотання слідчим зазначено, що 05.09.2019 близько 19 год. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебував на території ТОВ «СП МІК» код ЄДРПОУ 31922130, що розташоване в адміністративних межах Литвинецької сільської ради Канівського р-ну Черкаської області із розчохленою мисливською гладкоствольною двоствольною рушницею з ліхтарем марки «DАNGER» та патроном.
06.09.2019 СВ Канівським ВП ГУ НП в Черкаській області відкрите кримінальне провадження № 12019250160000532 за ч. 1 ст. 248 КК України,
05.09.2019 в ході проведення огляду місця події в АДРЕСА_1 , було виявлено та вилучено мисливську гладкоствольну двоствольну рушницю 12 калібру № НОМЕР_1 з ліхтарем марки «DАNGER» та патрон.
06.09.2019 слідчим було визнано мисливську гладкоствольну двоствольну рушницю 12 калібру № НОМЕР_1 з ліхтарем марки «DАNGER» та патрон речовими доказами у кримінальному провадженні.
Із зазначених вище обставин кримінального провадження є достатні підстави вважати, що гладкоствольна двоствольна мисливська рушниця № НОМЕР_1 з ліхтарем марки «DАNGER» та патрон використані як засіб вчинення кримінального правопорушення.
Просить накласти арешт на гладкоствольну двоствольну мисливську рушницю 12 калібру № НОМЕР_1 з ліхтарем марки «DАNGER» та на один патрон.
У судовому засіданні слідчий Канівського ВП ОСОБА_3 клопотання підтримала та пояснила, що з метою збереження та запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження речових доказів - гладкоствольної двоствольної мисливської рушниці 12 калібру № НОМЕР_1 з ліхтарем марки «DАNGER» та одиного патрону просить на них накласти арешт.
Заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку про наступне.
Згідно ч. 7 ст. 237 КПК України при огляді слідчий має право оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Судом встановлено, що СВ Канівським ВП Золотоніського ВП ГУ НП в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12019250160000532 від 06.09.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.248 КК України (а.с.7).
Згідно протоколу огляду місця події від 05.09.2019 ( а.с.3) по закінченню огляду гладкоствольна двоствольна мисливська рушниця 12 калібру № НОМЕР_1 з ліхтарем марки «DАNGER» та один патрон вилучено до Канівського ВП;
Згідно дозволу на зброю МВС України № НОМЕР_2 виданого 25.05.1985 (а.с.9) власником гладкоствольної двоствольної мисливської рушниці 12 калібру № НОМЕР_1 з ліхтарем марки «DАNGER» є гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований в АДРЕСА_2 , фактично проживаючий пор АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини 2 ст.170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно ч. 1 ст. 171 КПК України, з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
Згідно зі ст.173 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.
При вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:
1) правову підставу для арешту майна;
2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу);
3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);
3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу);
4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);
5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;
6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
За ст. 98 КПК України речовими доказами є предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій.
Зазначені гладкоствольна двоствольна мисливська рушниця 12 калібру № НОМЕР_1 з ліхтарем марки «DАNGER» та один патрон у відповідності до вимог Кримінального процесуального кодексу України, визнано речовим доказом у кримінальному провадженні , тобто вони відповідають критеріям зазначеним у ч. 2 ст. 167 КПК України, тому слідчий обґрунтовано просить накласти арешт на вилучені речі.
Таким чином, суд вважає, що слідчий обґрунтовано звернувся з клопотанням про необхідність накладення арешту на вказане майно, враховуючи наведені вище обставини, а тому подане клопотання підлягає задоволенню.
Оцінюючи встановлені в судовому засіданні обставини, завдання арешту майна, як виду заходу забезпечення кримінального провадження, наслідки, які матиме накладення арешту на майно, з метою забезпечення його схоронності, як речового доказу, вважаю за необхідне накласти на них арешт у праві розпорядження та користування зазначеним майном.
За таких обставин клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 100, 117, 170-173 , 369, 372 КПК України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчого СВ Канівського ВП Золотоніського відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно - задовольнити.
Накласти арешт на гладкоствольну двоствольну мисливську рушницю 12 калібру № НОМЕР_1 з ліхтарем марки ««DАNGER» та один патрон, які перебувають у володінні гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого АДРЕСА_2 , фактично проживаючого АДРЕСА_1 , які передати на зберігання до Канівського ВИ Золотоніського ВП ГУ НП в Черкаській області.
Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді, може бути подана протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя Канівського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Канівський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 84182832 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Канівський міськрайонний суд Черкаської області
Льон О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні