Рішення
від 05.09.2019 по справі 924/560/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"05" вересня 2019 р. Справа №924/560/19

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Димбовського В.В., за участю секретаря судового засідання Устінової А.П., розглянувши матеріали справи

за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк", м. Київ

до: 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр інноваційно-будівельних технологій", м. Дунаївці

2) ОСОБА_1 , м. Київ

про солідарне стягнення заборгованості за кредитним договором №Б/Н від 28.11.2017 року в розмірі 10183,59 грн. (1062,24 грн. - заборгованості за кредитом, 114,72 грн. - заборгованості за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість, 7938,54 грн. - заборгованості за відсотками у вигляді щомісячної комісії, 1068,09 грн. - пені за несвоєчасність виконання зобов`язань за договором)

Представники сторін:

від позивача: Шпиляєва Н.В. - згідно довіреності №6503-К-О від 18.05.2017р.

від відповідача - ТОВ "Центр інноваційно-будівельних технологій": не з`явився

від відповідача - ОСОБА_1 : не з`явився

У судовому засіданні, згідно ч. 1 ст. 240 ГПК України, проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суть спору: позивач звернувся до господарського суду з позовом, у якому просить суд стягнути солідарно з товариства з обмеженою відповідальністю "Центр інноваційно-будівельних технологій", ОСОБА_1 10183,59 грн., з яких 1062,24 грн. - заборгованість за кредитом, 114,72 грн. - заборгованість за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість, 7938,54 грн. - заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії, 1068,09 грн. - пеня за несвоєчасність виконання зобов`язання за договором.

В обґрунтування позову посилається на те, що відповідачем-1 було підписано анкету-заяву про приєднання до Умов та правил надання послуги "КУБ". Згідно цієї анкети-заяви відповідач 1 приєднався до "Умов та правил надання банківських послуг", що розміщені в мережі інтернет на сайті http://ргіvаtbаnk.uа, які разом із анкетою-заявою складають кредитний договір від 28.11.2017р. та взяв на себе зобов`язання виконувати умови договору. Як відзначено позивачем, свої зобов`язання за договором позивач виконав в повному обсязі, надавши відповідачу 1 кредитні кошти в розмірі 500000,00 грн., що підтверджується відповідною випискою по рахунку та меморіальним ордером, однак відповідач 1 зобов`язання по договору належним чином не виконав та не сплатив необхідні кошти для погашення заборгованості. Таким чином, заборгованість відповідача 1 становить: 1062,24 грн. - заборгованість за кредитом, 114,72 грн. - заборгованість відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість, 7938,54 грн. - заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії, 1068,09 грн. - пеня за несвоєчасність виконання зобов`язання за договором.

Також позивач зазначив, що 28.11.2017р. між позивачем та ОСОБА_1 було укладено договір поруки, предметом якого є надання поруки відповідачем 2 за виконання зобов`язань відповідача 1, які випливають з кредитного договору.

Таким чином, позивач вважає за необхідне захистити свої права шляхом солідарного стягнення з відповідачів суми заборгованості за кредитним договором від 28.11.2017р.

Представник позивача в судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог.

Відповідач-1 та відповідач-2 не скористалися правом участі своїх представників на судових розглядах справи, відзивів на позов не подали, причин не повідомили. Копії ухвал суду по даній справі, надіслані на адресу відповідачів, та отриманні представником відповідача-1 13.06.2019р., 17.07.2019р., 14.08.2019р., представником відповідача-2 01.07.2019р. Інші копії ухвал повернулись з відміткою відділення поштового зв`язку "за закінченням терміну зберігання".

Згідно ст. 176 ГПК України ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи в порядку, встановленому ст. 242 цього кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої ст. 120 цього кодексу.

Положеннями ст. 242 ГПК України передбачено, що днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення. З наведеного, відповідачі є такими, що належним чином повідомлені про час та місце судового розгляду, проте, відзиву на позов не подали та причин неявки та неподання відзиву не повідомили.

При цьому, суд зауважує, що відповідно до ч. 7 ст. 120 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи.

У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

При цьому, суд враховує позицію Європейського суду з прав людини, викладену у рішенні від 03.04.2008р. у справі "Пономарьов проти України", згідно з якою сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Ст. 202 ГПК України передбачає, що суд може розглядати справу за відсутності учасника справи, якщо його було належно повідомлено, проте, він не повідомив про причин неявки або така неявка є повторною.

Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Згідно з ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Оскільки відповідачі не скористалась своїм правом на надання письмової позиції, враховуючи розумність строків розгляду судового спору, справа розглядається за наявними матеріалами відповідно до приписів ч. 9 ст.165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України.

Фактичні обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин.

Товариством з обмеженою відповідальністю "Центр інноваційно-будівельних технологій" (Клієнт) в особі Бартусяка О.П. 28.11.2017р. підписано анкету-заяву про приєднання до Умов та правил надання послуги "КУБ". Підписавши дану заяву, ТОВ "Центр інноваційно-будівельних технологій" виразив свою згоду з Умовами та Правилами надання послуги "КУБ", які разом з даною анкетою-заявою складають кредитний договір.

За п. 1 Анкети-заяви про приєднання до Умов та правил надання послуги "КУБ" істотними умовами кредитного договору є: вид кредиту: строковий; розмір кредиту: визначається ПриватБанком, вказується у профайлі Позичальника на сайті kub.pb.ua; строк кредиту: 12 місяців з моменту видачі коштів; проценти (комісія) за користування кредитом: 2 % в місяць від початкового розміру кредиту; порядок погашення заборгованості за кредитом: щомісяця рівними частинами до календарного числа місяця, в який було здійснено видачу коштів. У випадку порушення строку погашення заборгованості за кредитом, що зазначений в п. 1.5. цієї Заяви, проценти за користування кредитом становлять розмір 4 % на місяць від суми заборгованості. При цьому сплачується неустойка в розмірі і згідно розділу 3.2.8. Умов та правил надання банківських послуг. Укладення кредитного договору здійснюється в порядку, визначеному розділом 3.2.8. Умов та правил надання банківських послуг. Клієнт доручає Банку розмістити у мережі Інтернет відомості про його бізнес-проект, за яким банк надає кредит.

В матеріалах справи наявний витяг з "Умов та правил надання банківських послуг" АТ КБ "ПРИВАТБАНК".

Відповідно до п. 3.2.8.1. банк за наявності вільних грошових коштів зобов`язується надати клієнту строковий "кредит КУБ" для фінансування поточної діяльності клієнта, в обмін на зобов`язання клієнта з повернення кредиту, сплати процентів в обумовлені цим договором терміни. Істотні умови кредиту (сума кредиту, проценти за користування кредитом, розмір щомісячного платежу, порядок їх сплати) вказуються в Заяві про приєднання до Умов та правил надання послуги "КУБ" (далі - заява), а також в системі Приват24. Клієнт приєднується до Послуги шляхом підписання електронно-цифровим підписом Заяви в системі Приват24 або у сервісі "Paperless" або іншим шляхом, що прирівнюється до належного способу укладення сторонами кредитного договору. Кредит також може надаватись шляхом видачі кредитних коштів з наступним їх перерахуванням на рахунок підприємства-продавця за товари та послуги. Якість послуг має відповідати законодавству України, нормативним актам Національного Банку України, які регулюють кредитні відносини.

Пунктом 3.2.8.3.1. Умов встановлено, що повернення кредиту здійснюється щомісяця шляхом забезпечення Клієнтом позитивного сальдо на його поточному рахунку в сумах і в дати щомісячних внесків, зазначених у Заяві. Для позичальників, що працюють у сегменті агро-бізнесу, може бути встановлений окремий порядок погашення, що передбачає погашення основного боргу на протязі 6 місяців користування кредитом на вибір Клієнта за погодженням Банку. Для позичальників, що працюють у сфері туристичного бізнесу та його інфраструктурі, строк кредиту встановлюється від 3 до 8 місяців, в залежності від дати оформлення кредиту з адаптованим графіком погашення, кінцева дата кредиту не пізніше вересня (літній сезон) або березня (зимовий сезон): 1) період надання кредиту для підготовки до літнього сезону: з 01 січня по 30 червня з обов`язковим погашенням тіла кредиту рівними частинами у липні, серпні, вересні (для Клієнтів з фактичним місцем ведення бізнесу на узбережжі Чорного та Азовського морів); 2) період надання кредиту для підготовки до зимового сезону: з 01 липня по 31 грудня з обов`язковим погашенням тіла кредиту рівними частинами у січні, лютому, березні (для Клієнтів з фактичним місцем ведення бізнесу на Прикарпатті та Закарпатті). Датами сплати платежів є дати, зазначені в Заяві. Клієнт доручає Банку щомісячно у строки, зазначені в Заяві, здійснювати договірне списання з його рахунків, відкритих у Банку, на погашення заборгованості за Послугою у кількості та розмірі, зазначеному в кредитному договорі. Остаточним терміном погашення заборгованості за кредитом є дата повернення кредиту. Згідно зі ст.ст. 212, 651 ЦКУ, при порушенні Клієнтом будь-якого із зобов`язань, передбачених цим Договором, Банк на свій розсуд, починаючи з 91-ого дня порушення будь-якого із зобов`язань, має право змінити умови Договору, встановивши інший термін повернення кредиту. При цьому Банк направляє Клієнту повідомлення із зазначенням дати терміну повернення кредиту (Банк здійснює інформування Клієнта на свій вибір або письмово, або через встановлені засоби електронного зв`язку Банку та Клієнта (системи клієнт-банк, інтернет-клієнт-банк, sms-повідомлення або інших)). При непогашенні заборгованості за цим Договором у термін, зазначений у повідомленні, вся заборгованість за кредитним договором, починаючи з наступного дня від дати, зазначеної в повідомленні, вважається простроченою. У разі погашення заборгованості в період до закінчення 90 днів (включно) з моменту порушення будь-якого із зобов`язань, терміном повернення кредиту є дата останнього платежу.

За змістом п. 3.2.8.3.2 Умов за користування Послугою Клієнт сплачує щомісячно на протязі всього терміну кредиту проценти за користування кредитом в розмірі та згідно Графіку, визначених в Заяві та Тарифах. При несплаті процентів у строк, визначений Графіком, вони вважаються простроченими (крім випадків розірвання Договору згідно з п. 3.2.8.6.2.).

3.2.8.3.3. При порушенні Клієнтом будь-якого грошового зобов`язання Клієнт сплачує Банку проценти за користування кредитом у розмірі, встановленому у Заяві. У разі порушення Клієнтом будь-якого з грошових зобов`язань і при реалізації права Банку, передбаченого п. 3.2.8.3.1, Клієнт сплачує Банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня, за кожен календарний день прострочення.

Згідно з п. 3.2.8.5. Умов клієнт зобов`язується:

3.2.8.5.1. використовувати кредит на цілі, зазначені в п. 3.2.8.1.

3.2.8.5.2. Оплатити щомісячні проценти за користування кредитом згідно з п. 3.2.8.3.2.

3.2.8.5.3. Повернути кредит та здійснити інші платежі, передбачені Договором, у терміни і в сумах, як встановлено в п.п. 3.2.8.3.1., 3.2.8.3.2., 3.2.8.5.14., 3.2.8.6.2., а також зазначені в Заяві, шляхом розміщення необхідних для планового погашення внеску коштів на своєму поточному рахунку;

3.2.8.5.5. Сплатити Банку проценти згідно з п.п. 3.2.8.3.1., 3.2.8.3.2.;

3.2.8.5.11. Клієнт підтверджує, що рішення про отримання кредиту, а також порядок укладання кредитних договорів прийнято уповноваженим органом підприємства або його власником, оформлене документально і може бути надане в Банк на його першу вимогу, а також ним підготовлені всі наявні документи, що стосуються повноважень керівника та інших органів управління Клієнта на підписання цього Договору (протоколи загальних зборів, протоколи засідання правління та ін.) і можуть бути надані ним у Банк на першу вимогу. Стосовно майна Клієнта рішення про приватизацію не приймалося, на момент укладення цього Договору в господарському/цивільному суді немає заяв кредиторів про визнання Клієнта банкрутом, на момент укладення договору застави у Клієнта відсутні відомості про права та вимоги інших осіб на предмет застави, в т. ч. незареєстровані в установленому порядку.

За пп. 3.2.8.8.2 Умов забезпеченням виконання зобов`язань Клієнтом - юридичною особою за цим Договором є укладення Договору поруки.

Порядок розрахунків визначено у п. 3.2.8.9. Умов:

- за користування кредитом у період з дати списання коштів з позикового рахунку до дат погашення кредиту згідно з п.п. 3.2.8.1., 3.2.8.3. цього Договору Клієнт сплачує проценти в розмірі, зазначеному в п. 3.2.8.3.2. (пп. 3.2.8.9.1);

- нарахування прострочених процентів здійснюється щодня, при цьому проценти розраховуються на непогашену частину кредиту за фактичну кількість днів користування кредитними ресурсами, виходячи з 360 днів у році. День повернення кредиту в часовий інтервал нарахування процентів не враховується (пп. 3.2.8.9.2);

- сплата процентів за користування кредитом здійснюється в дати платежів, зазначені у Заяві (п. 3.2.8.3.1). Якщо повне погашення кредиту здійснюється в дату, що відрізняється від зазначеної в цьому пункті, то останньою датою погашення процентів, розрахованої від попередньої дати погашення по день фактичного повного погашення кредиту, є дата фактичного погашення кредиту (пп. 3.2.8.9.3);

- у разі, якщо дата погашення кредиту та/або сплати процентів за користування кредитом, винагороди, неустойки за цим Договором припадає на вихідний або святковий день, зазначені платежі повинні бути здійснені в банківський день, що передує вихідному або святковому дню. Банківський день - день, у який банківські установи України відкриті для проведення операцій з переказу грошових коштів із використанням каналів взаємодії з НБУ (пп. 3.2.8.9.4);

- погашення кредиту, сплата процентів за цим Договором здійснюються у валюті кредиту. Погашення неустойки за цим Договором здійснюються у гривні відповідно до умов цього Договору (пп. 3.2.8.9.5);

- зобов`язання за цим Договором виконуються в такій послідовності: кошти, отримані від Клієнта, а також від інших уповноважених органів/осіб, для погашення заборгованості за цим Договором, перш за все спрямовуються для відшкодування витрат/збитків Банку згідно з п.п. 3.2.8.5.14 цього Договору, далі для погашення неустойки згідно з розділом 5 цього Договору, далі - прострочених процентів, далі - простроченого кредиту, далі - процентів, далі - кредиту. Остаточне погашення заборгованості за цим Договором проводиться не пізніше дати, зазначеної в п. 3.2.8.9.3. цього Договору. У разі несплати процентів у відповідні дати сплати, визначені в цьому Договорі, вони вважаються простроченими. У разі розрахунку витрат Банку згідно з п.п. 3.2.8.5.14. цього Договору за згодою сторін можлива зміна термінів погашення кредиту (пп. 3.2.8.9.6);

- розрахунок і нарахування процентів за користування кредитом здійснюється у терміни, вказані в Заяві, кожного місяця, на наступний день після дня отримання Клієнтом кредиту або дня погашення чергової частини боргу і проводиться до повного погашення заборгованості за кредитом на первісну суму кредиту (пп. 3.2.8.9.7).

Положення п. 3.2.8.10.1. Умов визначають, що у разі порушення клієнтом будь-якого із зобов`язань щодо сплати процентів за користування кредитом та термінів повернення кредиту, передбачених п.п. 3.2.8.3.2, 3.2.8.3.1., 3.2.8.9., 3.2.8.3.1. цього договору клієнт сплачує банку за кожний випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня, (у % річних) від суми простроченого платежу за кожний день прострочення платежу. Сплата пені здійснюється у гривні.

Згідно з пп. 3.2.8.11. Умов, договір є чинним з моменту підписання Клієнтом Заяви про приєднання та перерахування Банком кредитних коштів на рахунок Клієнта. Строк дії Договору встановлюється з дня його укладання і до повного виконання Сторонами зобов`язань за Договором.

Відповідно до розрахунку позивача заборгованість за кредитним договором № б/н від 28.11.2017р. станом на 28.02.2019р. складає 10183,59 грн., яка складається з наступного: заборгованість із простроченого кредиту - 1062,24 грн.; прострочена заборгованість із сплати процентів - 114,72 грн.; заборгованість по комісії за користуванням кредитом - 7938,54 грн.; пеня - 1068,09 грн.

В матеріалах справи наявні виписки по рахунку відповідача-1 загалом за період з 01.01.2000р. по 17.05.2019р., з яких вбачається, що відповідач-1 отримав 10.12.2017р. 500000,00 грн. на свій рахунок (перенесення сальдо в зв`язку зі зміною умов рахунків), 04.01.2018р. відбулося перенесення сальдо в зв`язку зі зміною умов рахунків відповідача-1 на суму 458333,33 грн., 30.11.2018р. відбулося перенесення сальдо в зв`язку зі зміною умов рахунків відповідача-1 на суму 83333,30 грн., станом на 10.01.2019р. залишкова заборгованість склала 1062,24 грн.

З метою забезпечення виконання зобов`язань по кредитному договору між ПАТ КБ "Приватбанк" (Кредитор) та ОСОБА_1 (Поручитель, відповідач-2) 28.11.2017р. шляхом накладення сторонами своїх електронних цифрових підписів укладено договір поруки №POR1511869726170, предметом якого є надання поруки Поручителем перед Кредитором за виконання товариством з обмеженою відповідальністю "Центр інноваційно-будівельних технологій" (Боржник) зобов`язань за угодами-приєднання до: розділу 3.2.8 "Кредит КУБ "Умов та правил надання банківських послуг, далі Угода 1, по сплаті: а) процентної ставки за користування кредитом: за період користування кредитом згідно угоди 1 - 2,0% відсотка від суми кредиту щомісяця; за період користування кредитом згідно пп. 3.2.8.5.3. угоди 1 - 4,0% відсотки від суми кредиту щомісяця; б) кредиту в розмірі, що вказаний у угоді 1.

Згідно з пунктами 1.3. та 1.5. договору поруки, Поручитель з умовами "Угоди 1" ознайомлений. У випадку невиконання Боржником зобов`язань за угодою, Боржник та Поручитель відповідають перед Кредитором як солідарні боржники.

Пунктом 4.1. договору поруки визначено, що сторони взаємно домовились, що порука за цим договором припиняється через 15 років після укладення цього договору. У випадку виконання боржником та/або поручителем всіх зобов`язань за "Угодою 1" цей договір припиняє свою дію.

24.02.2019р. позивачем на адресу товариства з обмеженою відповідальністю "Центр інноваційно-будівельних технологій" та ОСОБА_1 направлені повідомлення від 24.04.2019р. вих. №30.1.0.0/2 - IGLHMKUB0IAN5 з проханням погасити прострочену заборгованість за кредитним договором від 28.11.2017р.

Дослідивши зібрані у справі докази та давши їм правову оцінку в сукупності, судом прийнято до уваги наступне:

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 175 Господарського кодексу України, майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

Нормами ст. 627 ЦК України встановлено свободу договору, тобто, відповідно до ст. 6 цього Кодексу, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Згідно з частинами першою, другою статті 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку; зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

За статтею 526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору, ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до статті 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Вимогами частини першої статті 628 ЦК України передбачено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Згідно зі ст. 184 Господарського кодексу України при укладенні господарського договору на основі вільного волевиявлення сторін проект договору може бути розроблений за ініціативою будь-якої із сторін у строки, погоджені самими сторонами. Укладення договору на основі вільного волевиявлення сторін може відбуватися у спрощений спосіб або у формі єдиного документа, з додержанням загального порядку укладення договорів, встановленого ст. 181 цього кодексу.

Господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також, шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів. Вказане закріплено в ст. 181 Господарського кодексу України.

За статтею 180 цього кодексу передбачено, що зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов`язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов`язкові умови договору відповідно до законодавства. Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.

Як викладено в ст. 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.

Договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції (ч. 1 ст. 640 Цивільного кодексу України).

Положеннями ст. 207 Цивільного кодексу України передбачено, що правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв`язку. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами). Використання при вчиненні правочинів факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, електронного підпису або іншого аналога власноручного підпису допускається у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів.

За статтею 3 Закону України "Про електронний цифровий підпис" електронний цифровий підпис за правовим статусом прирівнюється до власноручного підпису (печатки) у разі, якщо: електронний цифровий підпис підтверджено з використанням посиленого сертифіката ключа за допомогою надійних засобів цифрового підпису; під час перевірки використовувався посилений сертифікат ключа, чинний на момент накладення електронного цифрового підпису; особистий ключ підписувача відповідає відкритому ключу, зазначеному у сертифікаті. Електронний підпис не може бути визнаний недійсним лише через те, що він має електронну форму або не ґрунтується на посиленому сертифікаті ключа.

Частинами 1-3 ст. 4 Закону України "Про електронний цифровий підпис" (у редакції від 02.11.2016р.) визначено, що електронний цифровий підпис призначений для забезпечення діяльності фізичних та юридичних осіб, яка здійснюється з використанням електронних документів. Електронний цифровий підпис використовується фізичними та юридичними особами - суб`єктами електронного документообігу для ідентифікації підписувача та підтвердження цілісності даних в електронній формі. Використання електронного цифрового підпису не змінює порядку підписання договорів та інших документів, встановленого законом для вчинення правочинів у письмовій формі.

Положеннями ст. 5 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" визначено, що електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа. Склад та порядок розміщення обов`язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством. Електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму. Візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для приймання його змісту людиною.

Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа (ст. 6 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг").

Копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством (ст. 7 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг").

Згідно із ст. 8 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг", юридична сила електронного документа з нанесеними одним або множинними ЕЦП та допустимість такого документа як доказу не може заперечуватися виключно на підставі того, що він має електронну форму.

До матеріалів позовної заяви позивачем, зокрема, надано паперові копії наступних електронних документів (які засвідчені у порядку, встановленому законом): Анкета-заява про приєднання до Умов та правил надання послуги КУБ; Договір поруки №POR1511869726170 від 28.11.2017р.; Об`єкт перевірки: Анкета-заява про приєднання до Умов та правил надання послуги КУБ ТОВ Центр інноваційно-будівельних технологій.pdf, який свідчить про накладення на документ "Анкета - заява про приєднання до Умов та правил надання послуги КУБ ТОВ Центр інноваційно-будівельних технологій.pdf" керівником товариства з обмеженою відповідальністю "Центр інноваційно-будівельних технологій" ОСОБА_1 28.11.2017р. електронного цифрового підпису та електронної печатки товариства, а також ЕЦП ПАТ КБ Приватбанк. Вірність вказаних підписів (ЕЦП та електронної печатки) підтверджено Акредитованим центром сертифікації ключів ПАТ КБ "Приватбанк" (АЦСК ПАТ КБ "Приватбанк"), "Об`єкт перевірки: Договір поруки № POR1511869726170 від 28.11.2017р.pdf", який свідчить про накладення на документ "Договір поруки № POR1511869726170 від 28.11.2017р.pdf " ЕЦП фізичної особи ОСОБА_1 (код за ЄДРПОУ/ДРФО: НОМЕР_1 ) та ЕЦП ПАТ КБ "Приватбанк". Вірність підписів (ЕЦП) підтверджено Акредитованим центром сертифікації ключів АТ КБ "ПРИВАТБАНК".

Статтею 96 ГПК України визначено, що електронними доказами є інформація в електронній (цифровій) формі, яка містить дані про обставини, що мають значення для справи, зокрема, електронні документи (в тому числі текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи тощо), веб-сайти (сторінки), текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані, бази даних й інші дані в електронній формі. Такі дані можуть зберігатися, зокрема на портативних пристроях (картах пам`яті, мобільних телефонах тощо), серверах, системах резервного копіювання, інших місцях збереження даних в електронній формі (в тому числі в мережі Інтернет). Електронні докази подаються в оригіналі або в електронній копії, засвідченій електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис". Законом може бути передбачено інший порядок засвідчення електронної копії електронного доказу. Учасники справи мають право подавати електронні докази в паперових копіях, посвідчених в порядку, передбаченому законом. Паперова копія електронного доказу не вважається письмовим доказом. Учасник справи, який подає копію електронного доказу, повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу електронного доказу. Якщо подано копію (паперову копію) електронного доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал електронного доказу. Якщо оригінал електронного доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (паперової копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.

Відповідачем-1 не заперечувався факт укладення між сторонами кредитного договору шляхом підписання 28.11.2017р. керівником товариства з обмеженою відповідальністю "Центр інноваційно-будівельних технологій" Бартусяком Олександром Петровичем за допомогою ЕЦП та електронної печатки товариства відповідача 1 "Анкети-заяви про приєднання до умов та правил надання послуги "КУБ" через систему інтернет-клієнт-банкінгу позивача, а також факт отримання від позивача кредитних коштів у сумі 500000,00 грн. та наявність боргу за кредитом в розмірі 1062,24 грн., 114,72 грн. заборгованості за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість, 7938,54 грн. заборгованості за відсотками у вигляді щомісячної комісії, 1068,09 грн. пені, нарахованих за несвоєчасність виконання зобов`язання за договором.

ОСОБА_1 (відповідачем 2) також не заперечувався факт підписання за допомогою електронного цифрового підпису договору поруки від 28.11.2017р. № POR1511869726170 через систему інтернет-клієнт-банкінгу позивача.

Докази протилежного в матеріалах справи відсутні.

Також судом враховано, що учасниками справи під сумнів не поставлено відповідність поданої паперової копії електронного доказу оригіналу, клопотання про витребування у позивача відповідного оригіналу електронного доказу не заявлялось.

Отже, з урахуванням вказаних норм права та обставин справи, враховуючи, що електронний цифровий підпис за правовим статусом прирівнюється до власноручного підпису (печатки), суд дійшов висновку, що подані до суду паперові копії електронних доказів (про які зазначено вище) свідчать, що між ПАТ КБ "Приватбанк" та товариством з обмеженою відповідальністю "Центр інноваційно-будівельних технологій" шляхом накладення 28.11.2017р. позивачем та відповідачем-1 їх ЕЦП (печатки) на документ "Анкета-заява про приєднання до Умов та правил надання послуги КУБ" укладено в письмовій формі кредитний договір від 28.11.2017р. № б/н. Разом з тим, між ПАТ КБ "Приватбанк" та ОСОБА_1 шляхом накладення 28.11.2017р. вказаними особами (юридичною та фізичною) їх ЕЦП на документ "Договір поруки № POR1511869726170 від 28.11.2017р." укладено в письмові формі договір поруки № POR1511869726170 від 28.11.2017р.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених вказаним Кодексом.

Позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором (ст. 1049 Цивільного кодексу України).

Згідно зі ст. 1054 Цивільного кодексу України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до ст. 1056-1 ЦК України процентна ставка за кредитом може бути фіксованою або змінюваною. Тип процентної ставки визначається кредитним договором. Розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.

Фіксована процентна ставка є незмінною протягом усього строку кредитного договору. Встановлений договором розмір фіксованої процентної ставки не може бути збільшено банком в односторонньому порядку. Умова договору щодо права банку змінювати розмір фіксованої процентної ставки в односторонньому порядку є нікчемною.

У разі застосування змінюваної процентної ставки кредитор самостійно, з визначеною у кредитному договорі періодичністю, має право збільшувати та зобов`язаний зменшувати процентну ставку відповідно до умов і в порядку, встановлених кредитним договором. Кредитодавець зобов`язаний письмово повідомити позичальника, поручителя та інших зобов`язаних за договором осіб про зміну процентної ставки не пізніш як за 15 календарних днів до дати, з якої застосовуватиметься нова ставка. У кредитному договорі встановлюється порядок розрахунку змінюваної процентної ставки із застосуванням погодженого сторонами індексу. Порядок розрахунку змінюваної процентної ставки повинен дозволяти точно визначити розмір процентної ставки за кредитом на будь-який момент часу протягом строку дії кредитного договору. Кредитор не має права змінювати встановлений кредитним договором порядок розрахунку змінюваної процентної ставки без згоди позичальника.

До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 глави 78 Цивільного кодексу України, який регулює правовідносини позики, якщо інше не встановлено параграфом 2 і не випливає із суті кредитного договору.

Загальні умови виконання господарських зобов`язань визначені статтею 193 Господарського кодексу України, згідно з якою суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Зазначена стаття узгоджується з приписами статті 526 Цивільного кодексу України.

Відповідно до частини 1 статті 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Матеріалами справи підтверджується належне виконання позивачем своїх зобов`язань за кредитним договором від 28.11.2017р., а саме, відповідач-1 отримав 10.12.2017р. 500000,00 грн. на свій рахунок (перенесення сальдо в зв`язку зі зміною умов рахунків), 04.01.2018р. відбулося перенесення сальдо в зв`язку зі зміною умов рахунків відповідача-1 на суму 458333,33 грн., 30.11.2018р. відбулося перенесення сальдо в зв`язку зі зміною умов рахунків відповідача-1 на суму 83333,30 грн., станом на 10.01.2019р. залишкова заборгованість склала 1062,24 грн.

Отже, товариством з обмеженою відповідальністю "Центр інноваційно-будівельних технологій" порушено умови кредитного договору від 28.11.2017р. щодо порядку та строків здійснення платежів з погашення кредиту.

Отримання кредитних коштів у сумі 500000,00 грн. відповідачем-1 не спростовано.

Доказів сплати залишку заборгованості суми в розмірі 1062,24 грн. відповідачем-1 суду не подано.

Як встановлено статтею 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Пункт 1.5. Анкети-заявки передбачає порядок погашення кредиту - щомісяця рівними частинами до календарного числа місяця, в який було здійснено видачу коштів.

Однак, відповідач 1 всупереч вимогам чинного законодавства та умовам Договору від 28.11.2017р., свої зобов`язання за цим договором не виконав належним чином, порушив його умови в частині вчасного повернення кредиту, тому позов в частині стягнення заборгованості за кредитом в розмірі 1062,24 грн. підлягає задоволенню.

Відповідно до п. 3.2.8.3.3. Умов при порушенні Клієнтом будь-якого грошового зобов`язання Клієнт сплачує Банку проценти за користування кредитом у розмірі, встановленому у Заяві.

На виконання п. 1.6. Анкети-заявки Банк нарахував проценти у розмірі 4% на місяць від суми простроченої заборгованості - після припинення відповідачем-1 сплати заборгованості по кредиту.

Господарський суд перевірив розрахунок позивача і дійшов висновку щодо обґрунтованості розрахунку процентів за користування кредитом у розмірі 114,72 грн., а тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

На виконання п. 1.4. Анкети-заявки Банк нарахував комісію (проценти) у розмірі 2% в місяць від початкового розміру кредиту за період з 30.11.2018р. по 08.05.2019р.

Згідно розрахунку позивача, залишок несплаченої комісії складає 7938,54 грн.

Доказів погашення зазначеної суми господарському суду не надано, а тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

Позивач просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Центр інноваційно-будівельних технологій" пеню за порушення умов кредитування в сумі 1068,09 грн. за період 19.11.2018р. - 08.05.2019р., відповідно до розрахунку позивача.

Доказів погашення зазначеної суми господарському суду не надано, а тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене, на користь позивача підлягає стягненню 45790,46 грн. заборгованості за кредитом, 114,72 грн. заборгованості за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість, 7938,54 грн. заборгованості за відсотками у вигляді щомісячної комісії.

Відповідно до статті 546 Цивільного кодексу України виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.

28.11.2017р. між ПАТ КБ "Приватбанк" (Кредитор) та ОСОБА_1 (Поручитель, відповідач-2) з метою забезпечення виконання зобов`язань по кредитному договору шляхом накладення сторонами своїх електронних цифрових підписів укладено договір поруки № POR1511869726170, предметом якого є надання поруки Поручителем перед Кредитором за виконання товариством з обмеженою відповідальністю "Центр інноваційно-будівельних технологій" (Боржник) зобов`язань за угодами-приєднання до: розділу 3.2.8 "Кредит КУБ "Умов та правил надання банківських послуг, далі Угода 1, по сплаті: а) процентної ставки за користування кредитом: за період користування кредитом згідно угоди 1 - 2,0% відсотка від суми кредиту щомісяця; за період користування кредитом згідно пп. 3.2.8.5.3. угоди 1 - 4,0% відсотки від суми кредиту щомісяця; б) кредиту в розмірі, що вказаний у угоді 1.

Згідно з пунктами 1.3. та 1.5. договору поруки, Поручитель з умовами "Угоди 1" ознайомлений. У випадку невиконання Боржником зобов`язань за угодою, Боржник та Поручитель відповідають перед Кредитором як солідарні боржники.

Пунктом 4.1. договору поруки визначено, що сторони взаємно домовились, що порука за цим договором припиняється через 15 років після укладення цього договору. У випадку виконання боржником та/або поручителем всіх зобов`язань за "Угодою 1" цей договір припиняє свою дію.

Статтею 553 ЦК України встановлено, що за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов`язання частково або у повному обсязі. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб.

Згідно ч.ч. 1-3 ст. 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. Особи, які спільно дали поруку, відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.

За ч.ч. 1-4 ст. 559 ЦК України порука припиняється з припиненням забезпеченого нею зобов`язання, а також у разі зміни зобов`язання без згоди поручителя, внаслідок чого збільшується обсяг його відповідальності. Порука припиняється, якщо після настання строку виконання зобов`язання кредитор відмовився прийняти належне виконання, запропоноване боржником або поручителем. Порука припиняється у разі переведення боргу на іншу особу, якщо поручитель не поручився за нового боржника. Порука припиняється після закінчення строку, встановленого в договорі поруки.

Оскільки сторонами основного зобов`язання є юридичні особи, а фізична особа (відповідач-2) є поручителем у даному зобов`язані, слід зазначити, що з дати набрання чинності Господарським процесуальним кодексом України в редакції Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" №2147-VIII від 03.10.2017 господарські суди мають юрисдикцію, зокрема, щодо розгляду спорів стосовно правочинів, укладених для забезпечення виконання основного зобов`язання, якщо сторонами цього основного зобов`язання є юридичні особи та (або) фізичні особи-підприємці. У цьому випадку суб`єктний склад сторін правочинів, укладених для забезпечення виконання основного зобов`язання, не має значення для визначення юрисдикції господарського суду щодо розгляду відповідної справи.

За таких обставин, даний спір підлягає розгляду в господарському суді.

Аналогічна правова позиція щодо юрисдикції господарського суду наведена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.03.2018р. у справі №415/2542/15-ц.

Позивачем на адресу товариства з обмеженою відповідальністю "Центр інноваційно-будівельних технологій" та ОСОБА_1 направлені повідомлення від 24.04.2019р. №30.1.0.0/2 - IGLHMKUB0IAN5, які за своєю суттю є претензіями, з проханням погасити прострочену заборгованість за кредитним договором від 28.11.2017р.

Факт надіслання повідомлень підтверджується списком згрупованих поштових відправлень приорітетних листів від 05.05.2019р. та фіскальним чеком від 05.05.2019р. Жодних заходів щодо добровільного погашення заборгованості за спірним кредитним договором відповідачі 1 та 2 не здійснили.

За п. 1.5. договору поруки, у випадку невиконання Боржником зобов`язань за угодою, Боржник та Поручитель відповідають перед Кредитором як солідарні боржники. За змістом п. 1.2 договору поручитель відповідає перед кредитором за виконання зобов`язань за угодою 1 в тому розмірі, що і боржник.

За таких обставин та з урахуванням умов договору поруки позивач набув право вимоги до поручителя як солідарного відповідача щодо погашення заборгованості за кредитним договором у сумі заявлених позовних вимог.

Отже, суд приходить до висновку про задоволення позову з солідарним стягненням з відповідача 1 та відповідача 2 заборгованості за кредитом в розмірі 1062,24 грн., 114,72 грн. - заборгованості за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість, 7938,54 грн. - заборгованості за відсотками у вигляді щомісячної комісії, 1068,09 грн. - пені за несвоєчасність виконання зобов`язань за договором.

Відповідно до ст.ст. 123, 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на сторони пропорційно задоволеним позовним вимогам.

Зважаючи на те, що вина, як першого так і другого відповідачів підтверджена матеріалами справи, судові витрати підлягають покладенню на останніх у рівних частинах по 50% від суми судового збору.

Керуючись ст. 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Центр інноваційно-будівельних технологій" (Хмельницька область, Дунаєвецький район, м. Дунаївці, вул. Шевченка, 115, код 35675772) на користь акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" (м. Київ, вул. Грушевського 1 Д, код 14360570) 1062,24 грн. (одна тисяча шістдесят дві гривні 24 коп.) заборгованості за кредитом, 114,72 грн. (сто чотирнадцять гривень 72 коп.) заборгованості за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість, 7938,54 грн. (сім тисяч дев`ятсот тридцять вісім гривень 54 коп.) заборгованості за відсотками у вигляді щомісячної комісії. Даний обов`язок є солідарним. Солідарний боржник - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ).

Видати наказ.

Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) на користь акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" (м. Київ, вул. Грушевського 1 Д, код 14360570) 1062,24 грн. (одна тисяча шістдесят дві гривні 24 коп.) заборгованості за кредитом, 114,72 грн. (сто чотирнадцять гривень 72 коп.) заборгованості за відсотками, нарахованими на прострочену заборгованість, 7938,54 грн. (сім тисяч дев`ятсот тридцять вісім гривень 54 коп.) заборгованості за відсотками у вигляді щомісячної комісії. Даний обов`язок є солідарним. Солідарний боржник - товариство з обмеженою відповідальністю "Центр інноваційно-будівельних технологій" (Хмельницька область, Дунаєвецький район, м. Дунаївці, вул. Шевченка, 115, код 35675772).

Видати наказ.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Центр інноваційно-будівельних технологій" (Хмельницька область, Дунаєвецький район, м. Дунаївці, вул. Шевченка, 115, код 35675772) на користь акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" (м. Київ, вул. Грушевського 1 Д, код 14360570) 960,50 грн. (дев`ятсот шістдесят гривень 50 коп.) витрат по оплаті судового збору.

Видати наказ.

Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) на користь акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" (м. Київ, вул. Грушевського 1 Д, код 14360570) 960,50 грн. (дев`ятсот шістдесят гривень 50 коп.) витрат по оплаті судового збору.

Видати наказ.

Повний текст складено 12.09.2019р.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1, 2 ст. 241 ГПК України).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ч.1, 2 ст. 256 ГПК України).

Суддя В.В. Димбовський

Віддрук. 6 прим.:

1 - в наряд,

2,3 - позивачу (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д; 49027, м. Дніпро, а/с 1800),

4 - представнику позивача Савіхіній Аанастасії Миколаївні (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 50),

5 - відповідачу 1 (32400, Хмельницька обл., м. Дунаївці, вул. Шевченка, буд. 115),

6 - відповідачу 2 ( АДРЕСА_1 ).

Всім рек. з повід.

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення05.09.2019
Оприлюднено12.09.2019
Номер документу84186758
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/560/19

Рішення від 02.10.2019

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 23.09.2019

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Рішення від 05.09.2019

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 12.08.2019

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 15.07.2019

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 27.06.2019

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 07.06.2019

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні