ПЕТРОПАВЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 188/376/19

Провадження № 1-кс/188/729/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2019 року смт. Петропавлівка

Слідчий суддя Петропавлівського районного суд у Дніпропетровської області Полубан М.П.

за участю секретаря судового засідання Олійник В.С.,

розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ Петропавлівського ВП Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області Чумак М.В. погоджене прокурором Фурсовим Ю.В.,

по кримінальному провадження № 12019040530000089 від 24 лютого 2019 року за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 307 КК України,

про призначення експертизи за направленням дослідження наркотичних засобів , психотропних речовин , їх аналогів та прекурсорів

В С Т А Н О В И В :

Слідчий СВ Петропавлівського ВП Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області Чмак М.В. звернулася до слідчого судді Петропавлівського районного суду з клопотанням, погодженим з прокурором Петропавлівського відділу Павлоградської місцевої прокуратури Фурсовим Ю.В., про призначення експертизи за направленням дослідження наркотичних засобів , психотропних речовин , їх аналогів та прекурсорів.

В обґрунтування подання вказала, 23.02.2019 року до ЧЧ Петропавлівського ВП ПВП надійшов рапорт начальника СВ Петропавлівського ВП ПВП Бевз Т.І. про те, що в ході розслідування кримінального провадження №42018041880000019 від 10.04.2018 року було виявлено факт незаконного збуту наркотичних засобів на території с. Миколаївка Петропавлівського району, який скоюється одним з мешканців даного населеного пункту.

24.02.2019 року відомості про даному факту внесені до ЄРДР за № 12019040530000089 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 307 КК України.

Під час проведення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню 04.09.2019 року було проведено обшук автомобіля HYUNDAI IX 35 д.н. НОМЕР_1 в ході чого під килимком біля сидіння водія було виявлено та вилучено прозорий сліп-пакет в середині якого знаходиться кристалічна речовина білого кольору який поміщено та опечатано у паперовий спеціальний конверт, під час обшуку приміщення кухні у будинку по АДРЕСА_1 виявлено та вилучено електронні міні ваги Mini digital scale capacity 20g x 0,001g в середині вагів знаходиться мініатюрний ковшик, ваги поміщено та опечатано у спец пакет №7195156.

Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, керуючись ст. ст. 110, 242, 243 КПК України, необхідно призначити експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, їх аналогів до проведення якої залучити судового експерта Дніпропетровського НДЕКЦ МВС України в Дніпропетровській області.

На вирішення експерта поставити питання:

- Чи являється речовина вилучена 04.08.2019 року під час обшуку автомобіля HYUNDAI IX 35 д.н. НОМЕР_1 наркотичними засобами, психотропними речовинами , прекурсорами та їх аналогами?

- Якщо так, то до якого типу , виду вона відноситься, її назва та вага ?

- Чи є на міні вагах Mini digital scale capacity 20g x 0,001g вилучених 04.08.2019 року під час обшуку приміщення кухні за адресою АДРЕСА_1 сліди наркотичних засобів, психотропних речовин , прекурсорів та їх аналогів?

- Якщо так, то до якого типу , виду вона відноситься, її назва та вага ?

Для дослідження експерту надати: прозорий сліп-пакет в середині якого знаходиться порошкоподібна речовина білого кольору , який поміщено та опечатано у паперовий спеціальний конверт, котрий поміщено та опечатано у спец.пакет № 0981494 ; електронні міні ваги Mini digital scale capacity 20g x 0,001g в середині яких знаходиться мініатюрний ковшик, ваги поміщено та опечатано у спец пакет №7195156.

Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, у галузі дослідження наркотичних засобів,психотропних речовин,їх аналогів, та прекурсорів керуючись ст. ст. 110, 242, 243 КПК України, необхідно призначити експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів експертизу, до проведення якої залучити судового експерта Дніпропетровського НДЕКЦ МВС України в Дніпропетровській області.

Крім того, враховуючи те, що встановлення вказаних даних має суттєве значення для встановлення всіх обставин у кримінальному провадженні, а експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, то цим і викликана необхідність звернення до слідчого судді з таким клопотанням, та для встановлення того, чи відноситься вилучена речовина до наркотичних засобів, встановлення її виду та маси у висушеному стані, що має істотне значення для встановлення обставин кримінального провадження, потрібно застосування спеціальних знань, шляхом проведення експертизи за направленням дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

В судове засідання слідчий надала заяву про розгляд клопотання у її відсутність.

Вивчивши клопотання та надані матеріали, виходячи з вище зазначеного приходжу до переконання, що клопотання підлягає задоволенню.

Слідчим суддею встановлено, що в провадженні СВ Петропавлівського ВП Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019040530000089 від 24 лютого 2019 року за ознаками ч. 1ст. 307 КК України.

Відповідно до ст. 242 КПК України передбачено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Відповідно до ст. 243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

На підставі викладеного , керуючись ст.. 7,9, ст.. 242-244 КПК України , суд

У Х В А Л И В :

1.Задовольнити клопотання старшого слідчого СВ Петропавлівського ВП Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області майора поліції Чумак М.В. та призначити експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів їх аналогів.

На вирішення експерта поставити питання:

- Чи являється речовина вилучена 04.08.2019 року під час обшуку автомобіля HYUNDAI IX 35 д.н. НОМЕР_1 наркотичними засобами, психотропними речовинами , прекурсорами та їх аналогами?

- Якщо так, то до якого типу , виду вона відноситься, її назва та вага ?

- Чи є на міні вагах Mini digital scale capacity 20g x 0,001g вилучених 04.08.2019 року під час обшуку приміщення кухні за адресою АДРЕСА_1 сліди наркотичних засобів, психотропних речовин , прекурсорів та їх аналогів?

- Якщо так, то до якого типу , виду вона відноситься, її назва та вага ?

Для дослідження експерту надати: прозорий сліп-пакет в середині якого знаходиться порошкоподібна речовина білого кольору , який поміщено та опечатано у паперовий спеціальний конверт котрий поміщено та опечатано у спец пакет №0981494 ; електронні міні ваги Mini digital scale capacity 20g x 0,001g в середині яких знаходиться мініатюрний ковшик, ваги поміщено та опечатано у спец пакет №7195156.

Дозволити згідно п. 3,5 ст.69 КПК України, а також згідно ст.5 ЗУ Про судову експертизу експертам НДЕКЦ МВС України в Дніпропетровській області провести дослідження пов`язане з повним або частковим знищенням об`єкта експертизи або зміною його властивостей, пошкодження або знищення об`єкта в тій частині чи іншій мірі, яка необхідна для проведення дослідження, згідно методики.

Доручити отримати висновок експертизи слідчому, у провадженні якого знаходиться дане кримінальне провадження.

Копію ухвали направити до Дніпропетровського НДЕКЦ МВС України в Дніпропетровській області, м. Дніпро вул. Короленка 4 .

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. 384 та 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на прокурора Петропавлівського відділу Павлоградської місцевої прокуратури Дніпропетровської області Фурсова Ю.В.

Ухвала слідчого судді в порядку ст. 309 КПК України оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її оголошення. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення.

Слідчий суддя М. П. Полубан

Зареєстровано 13.09.2019
Оприлюднено 13.09.2019
Дата набрання законної сили 12.09.2019

Судовий реєстр по справі 188/376/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 12.09.2019 Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне
Ухвала від 10.09.2019 Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне
Ухвала від 10.09.2019 Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне
Ухвала від 09.09.2019 Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне
Ухвала від 06.09.2019 Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне
Ухвала від 06.09.2019 Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне
Ухвала від 23.08.2019 Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону