КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/1621/19

Провадження № 1-кс/234/6874/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

11 вересня 2019 року м. Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області в складі:

слідчого судді Бакуменко А.В.

за участі секретаря судового засідання Кісточка І.В.

розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ Головного управління Національної поліції в Донецькій області Губенко А.М.,яке погоджено з прокурором Ткач Є.В. про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи в рамках кримінального провадження № 12019050000000041 від 29.01.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 307 КК України , -

ВСТАНОВИВ

До Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС СУ Головного управління Національної поліції в Донецькій області Губенко А.М.,яке погоджено з прокурором Ткач Є.В. про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи в рамках кримінального провадження № 12019050000000041 від 29.01.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 307 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим відділом СУ Головного управління Національної поліції в Донецькій області знаходиться кримінальне провадження № 12019050000000041 від 29.01.2019 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 307 КК України.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за попередньою змовою з невстановленими особами на території Донецької області незаконно виробляють, зберігають та збувають особливо небезпечні наркотичні засоби, психотропні речовини та їх аналоги.

16 липня 2019 року на підставі ухвали Краматорського міського суду Донецької області було проведено обшук за адресою АДРЕСА_1 в ході якого було виявлено та вилучено частину пластикової пляшки, металевий пристрій для куріння у вигляді металевої трубки.

06.05.2019 року у гр-на ОСОБА_1 були відібрані біологічні зразки, а саме зразок крові та букального епітелію.

Враховуючи, що для з`ясування обставин, що мають значення для повноти, всебічності та неупередженості розслідування кримінального провадження, виникла необхідність у застосуванні спеціальних знань у галузі медицини , тобто у призначенні судової молекулярно-генетичної експертизи, для встановлення обставин, що мають вагоме значення під час розслідування кримінального провадження.

В судове засідання слідчий не з?явився, про час та місце розгляду справи повідомлена у встановленому законом порядку. Відповідно до ч.3 ст. 244 КПК України - особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Судом встановлено, що слідчим відділом СУ Головного управління Національної поліції в Донецькій області знаходиться кримінальне провадження № 12019050000000041 від 29.01.2019 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 307 КК України.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за попередньою змовою з невстановленими особами на території Донецької області незаконно виробляють, зберігають та збувають особливо небезпечні наркотичні засоби, психотропні речовини та їх аналоги

Відповідно до ч.1,2 ст. 242 КПК України - Експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права. Слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності .

Згідно до ст. 244 КПК України - у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів із дня його надходження до суду.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

У відповідності до ст. 107 КПК України - у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Керуючись ст. 242,243,244 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ Головного управління Національної поліції в Донецькій області Губенко А.М.,яке погоджено з прокурором Ткач Є.В. про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи в рамках кримінального провадження № 12019050000000041 від 29.01.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 307 КК України- задовольнити.

Призначити судову молекулярно-генетичну експертизу, на вирішення котрої поставити наступні питання:

- Чи можливо встановити генетичні ознаки (ДНК-профіль) букального епітелію або крові ОСОБА_1 , 1981 року народження?

- чи є на частині пластикової пляшки, а саме на зовнішній її поверхні та зовнішній та внутрішніх поверхнях горлечка пляшки, вилученій під час обшуку за адресою АДРЕСА_1 наданій на дослідження клітини з ядрами? Якщо так, то чи можливо встановити їх генетичні ознаки (ДНК-профіль). Чи збігаються генетичні ознаки клітки з ядрами, виявлених на наданих на дослідження об`єкті, з генетичними ознаками зразка ОСОБА_1 .?

- чи є на металевому пристрої для куріння у вигляді металевої трубки, вилученого під час обшуку за адресою АДРЕСА_1 наданій на дослідження клітини з ядрами? Якщо так, то чи можливо встановити їх генетичні ознаки (ДНК-профіль). Чи збігаються генетичні ознаки клітки з ядрами, виявлених на наданих на дослідження об`єкті, з генетичними ознаками зразка ОСОБА_1 .?

Проведення експертизи доручити експертам ДНДЕКЦ МВС України, яке знаходиться за адресою : 61036, м. Харків, вул. Ковтуна, 34.

Попередити експертів, яким буде доручено проведення даної експертизи, про кримінальну відповідальність за відмову або ухилення від дачі висновку або за дачу свідомо неправдивого висновку, за ст.ст. 384, 385 КК України.

Надати дозвіл згідно ст. 69 ч. 5 п. 3 КПК України на дослідження пов`язане з повним або частковим знищенням об`єкта експертизи або зміною його властивостей;

Надати дозвіл використовувати данні отримані в ході проведення експертиз по даному кримінальному провадженню;

Надати зразки букального епітелію (на ватній паличці), крові (на стерильному бинті) гр-на ОСОБА_1 , які упаковано до паперового конверту, який опечатано з пояснювальним текстом.

Надати на дослідження речові докази, вилучені під час обшуку гаражу № НОМЕР_1 смт АДРЕСА_1 у гр.-на ОСОБА_1 , а саме металевий пристрій для куріння у вигляді металевої трубки запакований у пакет, горловина якого, склеєна склейкою з пояснювальним текстом та частину пластикової пляшки, яка упакована до пакету, горловина якого, склеєна склейкою з пояснювальним записом.

исновок проведення даної судової експертизи направити старшому слідчому СУ ГУ Національної поліції в Донецькій області Губаревій Є.В., за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Шкадінова (Академічна), 21, для залучення до матеріалів кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 12019050000000041 від 21.01.2019 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяА. В. Бакуменко

Зареєстровано 13.09.2019
Оприлюднено 13.09.2019
Дата набрання законної сили 11.09.2019

Судовий реєстр по справі 234/1621/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 02.10.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 11.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 02.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 24.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 24.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 20.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону