Справа № 404/6136/19
Номер провадження 1-кс/404/4235/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2019 року Слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Кіровоградської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №42019120000000079, з попередньою кваліфікацією за ч.2 ст. 364 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
11 вересня 2019 року слідчий, за погодженням з прокурором, звернувся до слідчого судді з клопотанням, про надання тимчасового доступу до речей та документів, з можливістю вилучити їх, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
До переліку заявлених речей та документів просить надати доступ до оригіналів документів або їх копій, які містять відомості про джерела, розмір та вид доходів, подану звітність та/або інші документи, щодо реєстрації суб`єктом господарювання, перебування на посадах керівника та бухгалтера, відомості про засновників, учасників, кінцевих беніфіціарів суб`єктів господарювання та/або неприбуткових організацій, подана звітність, проведенні перевірки та складені за їх результатами акти/довідки, відомості про обсяг та своєчасність сплати податків, інші документи складені в ході обслуговування платників податків, щодо ПП « ОСОБА_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
В обґрунтування своїх вимог зазначив наступне:
Слідчим відділом Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12017200020003080 за фактом нецільового використання бюджетних коштів, зупинення виконання підрядних робіт на суспільно важливому об`єкті реконструкції.
Встановлено, що ПП « ОСОБА_5 » зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2 , керівник та кінцевий бенефіціарний власник є ОСОБА_6 , адреса: АДРЕСА_3 . Враховуючи, що дії директора ПП « ОСОБА_5 » могли призвести до порушення норм Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України, Порядку здійснення видатків на капітальне будівництво, за рахунок державних капітальних вкладень, затверджених постановою КМУ від 27.12.2001 №1764, необхідно перевірити використання коштів, які надійшли на розрахунковий рахунок підприємства у якості авансового платежу у сумі 1408150,80 грн. на виконання робіт по об`єкту «Реконструкція будівлі ІНФОРМАЦІЯ_2 », в томі числі які товари (роботи, послуги) постачалися, їх фактичні об`єми, спосіб надання, обставини передачі та транспортування, осіб, що брали при цьому участь та дослідити їх відповідність фактичним обставинам проведених операцій.
Особа, у володінні якої знаходяться документи, не викликалась, оскільки слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення таких документів.
До початку судового розгляду прокурор подав письмову заяву, що підтримує клопотання в повному обсягу, просить його задовольнити, а також провести судовий розгляд без його участі.
Таким чином, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Дослідивши письмові матеріали клопотання, приходжу до наступних висновків:
У відповідності до ч. 2 ст. 91 КПК України доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, зокрема і подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення). При цьому, положеннями ст. 92 КПК України регламентовано, що обов`язок доказування обставин, передбачених ст. 91 цього Кодексу покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.
Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку) ч. 1 ст. 159 КПК України.
Матеріали клопотання містять достатні дані про здійснення досудового розслідування зазначеного вище кримінального правопорушення, а також дані про те, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні.
Відповідно до положень ст. 9 КПК України слідчий зобов`язаний всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Згідно з ч.1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Положеннями ст. 132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Слідчий суддя зобов`язаний перевіряти наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, врахувати докази на підтвердження обставин, викладених у клопотанні, які мають бути надані ініціатором клопотання.
Як свідчать матеріали клопотання, досудовим слідством використані всі надані чинним законодавством можливості щодо отримання необхідної для розкриття кримінального правопорушення інформації без застосування такого заходу його забезпечення, як розкриття інформації.
Таким чином, дослідивши письмові матеріали клопотання, враховуючи те, що для досягнення повного, всебічного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, виявлення як тих обставин, що викривають, так і тих, що виправдовують особу, а також обставин, що пом`якшують чи обтяжують її покарання, з метою надання цим обставинам належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, вважаю за необхідне надати тимчасовий доступ до копій документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 . Саме надання тимчасового доступу до речей та документів у вигляді копій зумовлено тим, що жодних експертиз по кримінальному провадженню слідчим/прокурором на момент звернення до слідчого судді не призначено, тому вимога слідчого про вилучення оригіналів документів на даний момент є передчасною., а її необхідність недоведеною. За таких обставин достатньо буде обмежитись доступом у формі: огляду та зняття/отримання належним чином завірених копій.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.132, 160, 163-165, 166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Кіровоградської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №42019120000000079, з попередньою кваліфікацією за ч.2 ст. 364 КК України задовольнити частково.
Надати слідчому СВ Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , зокрема до документів, які містять відомості про джерела, розмір та вид доходів, подану звітність та/або інші документи, щодо реєстрації суб`єктом господарювання, перебування на посадах керівника та бухгалтера, відомості про засновників, учасників, кінцевих беніфіціарів суб`єктів господарювання та/або неприбуткових організацій, подана звітність, проведенні перевірки та складені за їх результатами акти/довідки, відомості про обсяг та своєчасність сплати податків, інші документи складені в ході обслуговування платників податків, щодо ПП « ОСОБА_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), з можливістю вилучення їх копії.
В решті вимог клопотання про вилучення оригіналів документів відмовити.
Строк дії ухвали визначити по 11 жовтня 2019 року включно
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 84198105 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Завгородній Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні