Ухвала
Іменем України
Справа №712/754/19
Провадження № 2-с/712/39/19
10 вересня 2019 року м.Черкаси
Суддя Соснівського районного суду м.Черкаси Марцішевська О.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу у справі за заявою Приватного підприємства Утримання багатоквартирних будинків про видачу судового наказу про стягнення боргу за оплату житлово-комунальних послуг,
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернулася до суду з заявою, в якій просить скасувати судовий наказ по справі №712/754/19 від 13.02.2019 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь Приватного підприємства Утримання багатоквартирних будинків заборгованості за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території в сумі 3372,51 грн. та сплачений судовий збір у розмірі 192,10 грн., а всього 3564,61 грн. В заяві про скасування судового наказу заявник просить суд поновити пропущений строк на подання заяви про скасування судового наказу, скасувати судовий наказ, вирішити питання про поворот виконання судового наказу, судові витрати покласти понесені заявником покласти на ПП "Утримання багатоквартирних будинків".
Вивчиши матеріали заяви, суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.1 ст.170 ЦПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
До заяви про скасування судового наказу додається документ, що підтверджує сплату судового збору ( ч.5 ст.170 ЦПК України).
Відповідно до ч.6 ст.170 ЦПК України у разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення без розгляду.
Також заява повертається у випадку подання після закінчення строку, встановленого ч.1 ст.170 ЦПК України, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання заяви ( ч.2 ст.171 ЦПК України).
13 лютого 2019 року Соснівським районним судом м. Черкаси на підставі заяви стягувача ПП Утримання багатоквартирних будинків було видано судовий наказ в справі за № 712/754/19 про стягнення з ОСОБА_1 на користь Приватного підприємства Утримання багатоквартирних будинків заборгованості за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території в сумі 3372,51 грн. та сплачений судовий збір у розмірі 192,10 грн., а всього 3564,61 грн.
14.02.2019 року копія судового наказу разом із копією заяви стягувача з копіями доданих до неї документів надіслана боржнику рекомендованим листом за адресою її місця проживання, однак не була вручена з підстав закінчення строку зберігання. Про наявність судового наказу, боржнику стало відомо після з`ясування обставин, чому була зарахована менша пенсія, лише після отримання судового наказу в державній виконавчій службі, тобто 02.09.2019 року.
Відповідно до ч.1 ст.170 ЦПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу.
Згідно з ч. 4 ст.169 ЦПК України днем отримання боржником копії судового наказу є день його вручення боржнику, визначений відповідно до статті 272 цього Кодексу.
Відповідно до ст.272 ЦПК України днем вручення судового рішення є:
1) день вручення судового рішення під розписку;
2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи;
3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення;
4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду;
5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
14.02.2019 року копія судового наказу разом із копією заяви стягувача з копіями доданих до неї документів надіслана боржнику рекомендованим листом за адресою його місця проживання, однак не була вручена з підстав закінчення строку зберігання.
Оскільки у поштовому повідомленні відсутня відмітка про відмову отримати копію судового рішення чи відмітка про відсутність особи за адресою місцезнаходження, не вбачається підстав для висновку про вручення у передбаченому порядку заявниці судового наказу до вказаної нею у заяві про скасування судового наказу дати його фактичного отримання.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що 06.09.2019 року заявниця звернулась до суду без порушення визначеного ч. 1 ст. 170 ЦПК України строку, у звязку з цим вимога про поновлення пропущеного строку на подання заяви про скасування судового наказу не підлягає до задоволення.
Відповідно до ч.3 ст.171 ЦПК України, у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз"яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Оскільки підстави для повернення заяви про скасування судового наказу відсутні, судовий наказ підлягає скасуванню із роз`ясненням заявнику його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Вирішуючи вимоги заявниці про покладення на стягувача судових витрат по оплаті судового збору та правничу допомогу, суд виходить з такого.
Положеннями ст. 141 ЦПК України передбачено розподіл судових витрат між сторонами при розгляді справ позовного провадження. Натомість, положення розділу ІІ ЦПК України, який регулює розгляд справ в порядку наказного провадження, не містять у собі норми щодо розподілу витрат за подання заяви про скасування судового наказу, а саме покладання на стягувача понесених боржником судових витрат у разі скасування судого наказу. За вказаних обставин, враховуючи те, що подання заяви про скасування судового наказу є правом заявника у разі його не згоди з судовим наказом, то вимоги про покладання на стягувача судових витрат не підлягають до задовлення.
Відповідно до ч. 3 ст. 171 ЦПК України в ухвалі про скасування судового наказу суд за клопотанням боржника вирішує питання про поворот виконання судового наказу в порядку, встановленому статтею 444 цього Кодексу.
Ч. 10 ст. 444 ЦПК України передбачено, що заява про поворот виконання може бути подана протягом одного року з дня ухвалення відповідного рішення суду апеляційної чи касаційної інстанції або з дня ухвалення рішення при новому розгляді справи. Така заява розглядається у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника у двадцятиденний строк з дня надходження заяви, проте їх неявка не перешкоджає її розгляду.
Відповідно до ч.6 ст.444 ЦПК України до заяви про поворот виконання рішення шляхом повернення стягнутих грошових сум, майна або його вартості додається документ, який підтверджує те, що суму, стягнуту за раніше прийнятим рішенням, списано установою банку або майно вилучено державним або приватним виконавцем.
Заявником до заяви про скасування судового наказу з клопотанням про поворот виконання в порушення ч.6 ст.444 ЦПК України не долучено документу про розмір суми, стягнутої за судовим наказом.
Відповідно до ч.9 ст.185 ЦПК України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.
На підставі вищевикладеного вимогу про поворот виконання судового наказу необхідно призначити до розгляду в судовому засіданн, роз`яснивши, що у випадку не виконання вимоги ч.6 ст.444 ЦПК України про додання до заяви документу про розмір суми, стягнутої за судовим наказом, заява про поворот виконання без повернута без розгляду.
Керуючись ст.ст.170, 171 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу у справі за заявою Приватного підприємства Утримання багатоквартирних будинків про видачу судового наказу про стягнення боргу за оплату житлово-комунальних послуг -задовольнити частково.
Відмовити у поновленні строку на подання заяви про скасування судового наказу.
Судовий наказ у справі №712/754/19, виданий 13 лютого 2019 року Соснівським районним судом м. Черкаси про стягнення з ОСОБА_1 на користь Приватного підприємства Утримання багатоквартирних будинків заборгованості з послуг з утримання будинків і прибудинкової території в сумі 3372,51 грн. і судового збору 192,10 грн., всього 3564,61 грн. - скасувати.
Роз"яснити стягувачеві, що заявлені ним вимоги можуть бути розглянуті в порядку позовного провадження.
Відмовити у покладенні на Приватне підприємство Утримання багатоквартирних будинків витрат ОСОБА_1 на оплату судового збору та правничу допомогу.
Повідомити сторони, що розгляд заяви про поворот виконання судового наказу відбудеться в судовому засіданні 03 жовтня 2019 року на 15 год. 00 хв., роз`яснивши, що у випадку не виконання вимоги ч.6 ст.444 ЦПК України про додання до заяви документу про розмір суми, стягнутої за судовим наказом, заява про поворот виконання без повернута без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Марцішевська
Дата виготовлення повного тексту ухвали 12 вересня 2019 року.
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2019 |
Оприлюднено | 13.09.2019 |
Номер документу | 84203279 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Соснівський районний суд м.Черкас
Марцішевська О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні