Ухвала
від 16.09.2019 по справі 340/2255/19
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

16 вересня 2019 року м. Кропивницький Справа № 340/2255/19

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Черниш О.А.

розглянула матеріали адміністративного позову

позивач: ОСОБА_1 (поштова адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

відповідач: Голованівське управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області (26500, Кіровоградська область, смт. Голованівськ, вул. Паркова, 11)

про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 , через адвоката Чугуєнка Д.В., звернулася до суду з адміністративним позовом до Голованівського управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Голованівського управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області щодо непідготування висновку про повернення їй надмірно сплачених коштів у розмірі 26208,31 грн., що складаються з сум податку з доходу фізичних осіб від продажу нерухомого майна в сумі 24192,29 грн. та військового збору в сумі 2016,02 грн.;

- зобов`язати Голованівське управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області підготувати висновок про повернення їй вказаних коштів та подати його на виконання до Управління Державної казначейської служби України у Вільшанському районі Кіровоградської області.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі за цією позовною заявою з`ясовано, що вона подана без додержання вимог, установлених статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, частиною 3 статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 2 статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Частиною 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Згідно з частиною 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється зокрема за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частинами 1, 2 статті 9 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Верховний Суд у постанові від 08.08.2019 року у справі №826/17363/18 вказав, що суд повинен перевірити, що платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, тощо, які додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містять відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.

До позовної заяви додано квитанцію АТ КБ "Приватбанк" №0.01454725298.1 від 04.09.2019 року про прийняття готівки від ОСОБА_2 у сумі 768, 40 грн. в якості сплати судового збору до Кіровоградського окружного адміністративного суду. У графі "призначення платежу" цієї квитанції відсутні дані про те, що судовий збір сплачено за подання позову ОСОБА_1 .

В автоматизованій системі діловодства Кіровоградського окружного адміністративного суду станом на 16.09.2019 року відсутнє підтвердження зарахування коштів судового збору за цієї квитанцією до спеціального фонду Державного бюджету України.

У позовній заяві представник позивачки стверджував про допущені працівником банку помилки при зазначенні платника судового збору та призначенні платежу. З цих підстав, суд зазначає, що порядок повернення помилково сплаченого судового збору установлений Порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України №787 від 03.09.2013 року.

Частинами 1, 10 статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256 КАС України, суддя -

У Х В А Л И Л А :

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачці спосіб і строк усунення недоліків позовної заяви: протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали подати до суду:

- документ про сплату судового збору у сумі 768,40 грн. за подання ОСОБА_1 позову до Кіровоградського окружного адміністративного суду.

3. Копію ухвали надіслати позивачці.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. Черниш

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.09.2019
Оприлюднено17.09.2019
Номер документу84260739
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —340/2255/19

Ухвала від 05.11.2019

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.А. Черниш

Ухвала від 27.09.2019

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.А. Черниш

Ухвала від 16.09.2019

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.А. Черниш

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні