Ухвала
від 16.09.2019 по справі 520/9213/19
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16 вересня 2019 р. справа № 520/9213/19

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Біленський О.О., розглянувши адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (вул. Московська, буд. 8, корп. 30, м. Київ, 01010, код ЄДРПОУ 37956207) до Приватного акціонерного товариства "Пласт Маркет" (вул. Якіра, буд.3-А, кв.18, м.Харків, 61001, код ЄДРПОУ 25456847) про стягнення штрафу ,-

В С Т А Н О В И В:

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного акціонерного товариства "Пласт Маркет", в якому просить суд:

- стягнути з приватного акціонерного товариства "Пласт Маркет" штрафні санкції на суму 3060,00 грн. до Державного бюджету України, які слід перерахувати на рахунок УК Київського району/м. Харків, Київський район/21081100, відкритий на ім`я територіальних органів управління Державної казначейської служби України за балансовим рахунком НОМЕР_1 "Надходження до загального фонду державного бюджету" по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності банку 106, код отримувача 37999675.

Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі в порядку ст.171 КАС України, суд дійшов висновку про те, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог, встановлених ст.ст.160, 161 КАС України.

Судом встановлено, що позовну заяву подано до суду 09.09.2019 року, при цьому сума штрафу виникла на підставі постанов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 25.04.2019 року №149-СХ-1-Е та №150-СХ-1-Е.

Відповідно до ч.1 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.

Таким чином, для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог.

Частинами 1, 3 статті 120 КАС України встановлено, що перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Строк, що визначається місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця цього строку.

Враховуючи викладені положення КАС України, у позивача виникло право звернення до адміністративного суду із вимогою стягнення грошових коштів з відповідача, на підставі постанов про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 25.04.2019.

Поряд з цим, суд зауважує, що в постановах Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 25.04.2019 № 149-СХ-1-Е та № 150-СХ-1-Е зазначено, що ці рішення набирають чинності з дня їх винесення.

Отже, оскільки вказані постанови позивача набрали чинності з моменту їх винесення, а саме, 25.04.2019, передбачений нормами КАС України тримісячний строк звернення до адміністративного суду на підставі таких рішень закінчився 25 липня 2019 року.

Вказаний факт встановлено ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 27.08.2019 року по справі №520/7846/19, яка набрала законної сили та не була оскаржена сторонами у справі.

В силу приписів ч.4 ст.78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

З огляду на наведене суд приходить до висновку, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду.

Відповідно до приписів ч.6 ст.161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Представником позивача разом з адміністративним позовом надано клопотання про поновлення троку звернення з позовною заявою. Вказане клопотання мотивоване тим, що НКЦПФР відраховує передбачений чинним законодавством тримісячний термін для звернення до суду після спливу 15 днів встановлених для добровільної оплати штрафної санкції. Відповідач отримав постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №149-150-СХ-1-Е від 25.04.2019р. 16.05.2019 року, термін добровільної оплати даного штрафу спливає 30.06.2019 року. Отже, на думку позивача саме з 30.06.2019 року НКЦПФР має всі законні підстави вважати, що дана штрафна санкція є несплаченою у добровільному порядку та потребує її стягнення у судовому порядку.

Суд зазначає, що наведені представником позивача твердження щодо встановлення строку звернення до адміністративного суду з моменту спливу 15 днів після отримання відповідачем постанов про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів не відповідає приписам чинного законодавства, є довільним тлумачення правових норм представником позивача та не відповідає обставинам, встановленим ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 27.08.2019 року по справі №520/7846/19. Наведені факти не свідчать про поважність пропущення строку звернення до суду з адміністративним позовом. Підстави, вказані позивачем у заяві, визнаються судом неповажними.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Враховуючи, що адміністративний позов подано до суду після спливу передбаченого КАС України тримісячного строку, підстави, вказані позивачем у заяві про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, визнані судом неповажними, суд приходить до висновку про залишення адміністративного позову без руху та пропонує позивачу звернутись до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду, в якій вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно, адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства "Пласт Маркет" про стягнення штрафу, поданий з порушенням вимог ст.ст.123, 160, 161 КАС України.

Згідно з положеннями ч.ч.1, 2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно:

- надати до суду заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду, в якій вказати інші підстави для поновлення строку.

Згідно з ч.2 ст.293 КАС України оскарження ухвал суду, які не передбачені статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 59, 94, 122, 123, 160, 161, 169, 171, 248, 293, 294 КАС України, суддя , -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (вул. Московська, буд. 8, корп. 30, м. Київ, 01010, код ЄДРПОУ 37956207) до Приватного акціонерного товариства "Пласт Маркет" (вул. Якіра, буд.3-А, кв.18, м.Харків, 61001, код ЄДРПОУ 25456847) про стягнення штрафу - залишити без руху.

Встановити позивачеві термін для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти календарних днів з моменту отримання даної ухвали, надавши вказані документи безпосередньо до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду .

Невідкладно повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки протягом десяти календарних днів з моменту отримання даної ухвали .

Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу з усіма доданими до неї документами.

Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Біленський О.О.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.09.2019
Оприлюднено17.09.2019
Номер документу84261516
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —520/9213/19

Ухвала від 07.10.2019

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Біленський О.О.

Ухвала від 18.09.2019

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Біленський О.О.

Ухвала від 16.09.2019

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Біленський О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні