Справа № 364/522/19
Провадження № 2/364/218/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.09.2019 року, Володарський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Моргун Г. Л.,
за участі секретаря судових засідань Сіваченко Л. В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні , в смт Володарка , справу за позовом
ОСОБА_1
( РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 );
представник позивача: ОСОБА_2
( РНОКПП НОМЕР_2 , поштова адреса: АДРЕСА_2 , засоби зв`язку: № тел. НОМЕР_3 , e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_2 )
до Логвинської сільської ради Володарського району Київської області
(код ЄДРПОУ 04357905, адреса: вул.Шевченка,1, с.Логвин, Володарського району, Київської області, засоби зв`язку: № тел. 0456956841 );
ОСОБА_3
( РНОКПП НОМЕР_5 , місце проживання: АДРЕСА_3 );
ОСОБА_4
( РНОКПП НОМЕР_6 , місце проживання: с.Логвин, Володарського району, Київської області, 09321 )
про визнання права власності на спадкове майно за заповітом,
ВСТАНОВИВ :
10.05.2019 року представник позивача звернувся до суду із позовною заявою в якій вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_4 помер її батько ОСОБА_5 , який за життя склав заповіт , яким все майно з чого б воно не складалось і де б воно не знаходилось і взагалі все те, що буде належати йому на день смерті заповідав на користь ОСОБА_1 . Позивач звернулася до нотаріуса, але отримала відмову в оформленні спадщини через відсутність правовстановлюючих документів та державної реєстрації права власності на спадкове майно.
Позивач, посилаючись на неможливість належного оформлення прийняття спадщини в установленому законом порядку та ст. ст. 15, 16, 392, 1268, 1296, 1297 ЦК України, ст. ст. 4, 5, 19, 28, 175, 177, 184 ЦПК України, просить суд визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом, після смерті ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме на:
- житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами , що розташований за адресою : АДРЕСА_1 ;
- земельну ділянку площею 3,2790 га, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Логвинської сільської ради Володарського району Київської області.
Ухвалою суду від 13.05.2019 року провадження у справі було відкрито та призначено підготовче судове засідання на 10.06.2019 р. на 12 год. У зв`язку з неявкою сторін підготовче судове засідання було відкладено на 01.07.2019 року.
01.07.2019 року судом розглянуто клопотання представника позивача та залучено співвідповідачів у справі, у зв`язку з чим підготовче судове засідання відкладено на 15.07.2019 року.
15.07.2019 року в підготовче судове засідання залучені судом співвідповідачі не з`явились та на адресу суду не повернулися поштові повідомлення, які б давали суду можливість встановити, що сторони у справі отримали копію ухвали про їх залучення в якості співвідповідачів. Судом відкладено підготовче судове засідання на 16.09.2019 року та продовжено строк провадження підготовчого судового засідання.
В підготовче судове засідання позивач та її представник не з`явилися, на адресу суду надійшла заява представника позивача, якою він просить суд розгляд справи провести без його участі та участі позивача. Підтримує позовні вимоги та просить суд позов задовольнити ( а.с. 77 ).
Відповідачі в підготовче судове засідання не з`явилися, належним чином повідомлені судом про місце та час його проведення. Своїми письмовими заявами просять суд розгляд справи провести без їх участі. Позовні вимоги визнають повністю ( а.с. 79).
Відповідно до ст.247 ч.2 ЦПК України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Згідно ст.206 ЦПК України, відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову, якщо визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб. Суд приймає визнання позову відповідачем у справі.
Виходячи з наведеного, суд, вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні підготовчого судового засідання .
В підготовчому судовому засіданні, суд , ознайомившись із позовною заявою, взявши до уваги позиції представника позивача, відповідачів викладені у відповідних заявах, що надійшли до суду та дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню .
Із змісту позовної заяви та із матеріалів справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 помер ОСОБА_5 , що підтверджено свідоцтвом про його смерть ( а.с. 7). Після смерті спадкодавця відкрилася спадщина за заповітом. 17.10.2007 року, за свого життя, спадкодавець склав заповіт, яким все своє майно де б воно не було і з чого б воно не складалось і взагалі все те, що йому буде належати на день смерті, на що він за законом матиме право, - заповів ОСОБА_1 ( а.с.8). До спадкового майна відноситься:
- житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами , що розташований за адресою : АДРЕСА_1 ;
- земельна ділянка площею 3,2790 га, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Логвинської сільської ради Володарського району Київської області.
Позивач по справі має право на спадщину за заповітом, як особа визначена у заповіті ( ст. 1223 ЦК України) ( а.с.8).
Позивач вчасно звернулася до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, однак не має можливості належним чином оформити прийняття спадщини, оскільки правовстановлюючі документи на спадковий будинок не відповідають вимогам встановленим законом, а державний акт - втрачено, про що в місцевій газеті "Голос Володарщини" зроблено відповідне оголошення ( а.с. 29 -30). За вище наведених обставин нотаріусом було відмовлено позивачу у оформленні прийняття спадщини (а.с. 28).
Відповідачі у справі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , є дітьми спадкодавця ( а.с. 52-57, 81) та спадкоємцями першої черги, але на спадкове майно не претендують та не заперечують проти прийняття спадщини ОСОБА_1 , надавши суду відповідні заяви ( а.с. 77,79). Інших спадкоємців ні за законом ні за заповітом судом не встановлено.
Задовольняючи позовні вимоги, суд виходить із наступних міркувань.
Так, відповідно до ст. 328 ЦК України , право власності набувається на підставах , що не заборонені законом , зокрема із правочинів .
Право власності вважається набутим правомірно , якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлено судом .
Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у постанові від 30 травня 2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно до ст. 16 ЦК України способом захисту цивільних прав та інтересів є визнання права.
Ст. 1216 ЦК України зазначає, що спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням.
У відповідності до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Ст. 1222 ч.1 ЦК України вказує , що спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи , які є живими на час відкриття спадщини , а також особи , які були зачаті за життя спадкодавця і народженні живими після відкриття спадщини. Право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення за ст.1225 ЦК України. Ст.81 ч.1 п. г Земельного Кодексу України визначено, що громадяни України набувають право власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.
Таким чином, встановлені судом обставини вказують, що вимоги позивача базуються на законі, визнання відповідачами позовних вимог - не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси третіх осіб, суд приймає визнання відповідачами позову та ухвалює рішення про задоволення позову у повному обсязі.
Керуючись ст. 81 ч.1 п. г Земельного Кодексу України, ст.ст. 328, 392, 1216, 1217, 1222, 1223, 1225, 1261, 1268, 1273 ЦК України , ст.ст. 200, 206, 247 ч.2, 258, 259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 до Логвинської сільської ради Володарського району Київської області; ОСОБА_3 ; ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно за заповітом, - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) право власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом, після ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме на :
- житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами , що розташований за адресою : АДРЕСА_1 ;
- земельну ділянку площею 3,2790 га, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Логвинської сільської ради Володарського району Київської області.
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги до Володарського районного суду Київської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя Г. Л. Моргун
Суд | Володарський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2019 |
Оприлюднено | 17.09.2019 |
Номер документу | 84266255 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володарський районний суд Київської області
Моргун Г. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні