Справа № 560/2820/19
УХВАЛА
17 вересня 2019 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Гнап Д.Д., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить:
- зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_2 в довідках про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії врахувати види грошового забезпечення, право на які набув позивач до 01.01.2018, та які враховувались під час попередніх перерахунків розміру пенсії, у тому числі посадового окладу на момент звільнення з військової служби, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії із урахуванням їх змін у подальшому;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести перерахунок пенсії позивача, виходячи з видів грошового забезпечення, право на які набув позивач до 01.01.2018, та які враховувались під час попередніх перерахунків розміру пенсії, у тому числі посадового окладу на момент звільнення з військової служби, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії із урахуванням їх змін у подальшому;
- з урахуванням змін розмірів таких видів грошового забезпечення також виплатити суму недоплаченого пенсійного забезпечення з 01.01.2018.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Пунктом 5 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно з частиною 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач оскаржує відмову у підготовці та направленні нової довідки про розмір грошового забезпечення, яка викладена листом ІНФОРМАЦІЯ_1 №14-369 від 08.02.2019, однак з даним позовом звернувся до суду 12.09.2019, тобто після закінчення строку для звернення до адміністративного суду.
Відповідно до частини 1 статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Тобто, законодавець передбачає у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду подання заяви.
Позивач заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду не подає.
Враховуючи те, що заяви про поновлення пропущеного строку не подано, доводи, зазначені в позовній заяві не підтверджують поважності причин пропуску строку, позовну заяву слід залишити без руху.
Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Позивач зазначив відповідачем Хмельницький обласний військовий комісаріат з кодом НОМЕР_1 .
При цьому, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, за ідентифікаційним кодом юридичної особи 35260685 зареєстрована Первинна профспілкова організація Хмельницького обласного військового комісаріату ( ППОХОВК ).
Відповідно до частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Позивач не зазначає, як Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області порушило його права, не надає доказів протиправних рішень, дій чи бездіяльності, зокрема, відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області у проведенні перерахунку пенсії позивача.
Частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2019 рік" встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року - 1921 гривня.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою сплачується 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Предметом даного позову є дві вимоги немайнового характеру.
Отже, ставка судового збору за подання такого позову становить 1536,80 грн.
Згідно з квитанцією №0.0.1463185043.1 від 13.09.2019 позивачем сплачено 768,40 грн судового збору, тобто лише за одну не майнову вимогу. Недоплата становить 768,40 грн.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем протягом десяти днів з моменту отримання копії вказаної ухвали шляхом подання:
1) заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із зазначенням підстав для його поновлення;
2) позовної заяви та її копій відповідно до кількості учасників справи із зазначенням найменування відповідача та його ідентифікаційного коду в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
3) доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
4) доказів сплати 768,40 грн судового збору за платіжними реквізитами Хмельницького окружного адміністративного суду.
Керуючись частиною 1 статті 123, статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій областіпро зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяД.Д. Гнап
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2019 |
Оприлюднено | 14.09.2022 |
Номер документу | 84291272 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них осіб, звільнених з публічної служби |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Гнап Д.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні