Ухвала
від 16.09.2019 по справі 357/10064/19
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 357/10064/19

2/357/4118/19

У Х В А Л А

іменем України

16.09.2019 cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Орєхов О. І. вивчивши позовну заяву та додані до неї документи гаражно-будівельного кооперативу Стави до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті членських внесків, -

В С Т А Н О В И В:

10.09.2019 року позивач гаражно-будівельний кооператив Стави звернувся до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті членських внесків в розмірі 9219,32 грн.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Нормами статей 175 та 177 ЦПК України регламентовано вимоги до форми і змісту позовної заяви.

Встановлено, що позовна заява гаражно-будівельного кооперативу Стави не відповідає вимогам встановленим ЦПК України.

Згідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною другою ст. 133 ЦПК України, встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із ст. 7 ЗУ Про Державний бюджет України на 2019 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1921 грн.00 коп.

Відповідно до пп. 1, п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання заяви майнового характеру юридичною особою складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суддею встановлено, що позивач гаражно-будівельний кооператив Стави звернувся до суду з вимогою майнового характеру, за яку чинним законодавством передбачено сплату судового збору у розмірі 1921 грн., проте позивачем до позовної заяви було додано квитанцію № 102 від 09.09.2019 року про сплату судового збору лише у розмірі 138,29 грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно до ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Вивчивши позовну заяву гаражно-будівельного кооперативу Стави не встановлено якою особою вона підписана, оскільки на заяві міститься лише підпис без зазначення прізвища, ім`я та по батькові даної особи. Згідно доданих до позовної заяви документів вбачається, що головою правління гаражно-будівельного кооперативу є ОСОБА_2 , яка має право підпису, але підпис, який міститься на позовній заяві не ідентичний підпису ОСОБА_2 в її паспорті.

За таких обставин, позовна заява гаражно-будівельного кооперативу Стави підписана невстановленою особою за відсутності підтвердження повноважень такої особи на підписання позовної заяви.

Враховуючи вищевикладене, суддя прийшов до висновку, що він позбавлений можливості відкрити провадження у справі за відсутності підтвердження сплати судового збору та за наявності сумнівів в тому, чи належною особою підписано позовну заяву, на підставі якої розпочинається судове провадження, а тому, вважає за необхідне, залишити позовну без руху.

Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позивачу необхідно надати до суду уточнену позовну заяву, яка повинна містити підпис з розшифруванням (прізвище, ім`я та по батькові) особи, яка має повноваження представника позивача на право підпису позовної заяви та надати до суду оригінал квитанції чи іншого платіжного документу про сплату судового збору в недооплаченому розмірі 1782,71 грн. або надати документ, що підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Судовий збір в розмірі зазначеному в ухвалі має бути перераховано або внесено до БЦ Ук/м. Біла Церква/22030101, код ЄДРПОУ 38009832, банк отримувача Казначейство України, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31213206010043, код класифікації доходів бюджету 22030101, код ЄДРПОУ суду 26539647.

Частиною 3 ст. 185 ЦПК України зазначено, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Керуючись, ст.ст. 185, 259-261, 352-354 ЦПК України, суддя -

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву гаражно-будівельного кооперативу Стави до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті членських внесків - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення зазначених вище недоліків у строк який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.

У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

СуддяО. І. Орєхов

СудБілоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення16.09.2019
Оприлюднено18.09.2019
Номер документу84295874
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —357/10064/19

Рішення від 10.12.2019

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Орєхов О. І.

Рішення від 10.12.2019

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Орєхов О. І.

Ухвала від 21.10.2019

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Орєхов О. І.

Ухвала від 16.09.2019

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Орєхов О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні