Рішення
від 05.09.2019 по справі 556/1087/19
ВОЛОДИМИРЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 556/1087/19

Номер провадження 2/556/311/2019

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05.09.2019 року.

Володимирецький районний суд Рівненської області

в складі судді Іванків О.В.,

з участю секретаря судового засідання Кньовець Н.П.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника позивача адвоката Кругліцької В.М.,

представника відповідача Пасюти П.П. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Володимирець в режимі відеоконференції в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Воронківської сільської ради Володимирецького району, Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненської області про встановлення факту постійного проживання,-

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулась до суду із позовною заявою про встановлення факту проживання в населеному пункті с.Луко Володимирецького району Рівненської області в період з 26.12.1990 року по 03.12.1992 року.

В обґрунтування заяви зазначила, що проживала в с.Луко Володимирецького району з моменту народження по 04.12.1992 року . Встановлення даного факту необхідно для отримання передбачених державою соціальних пільг та пенсії із зниженням пенсійного віку.

Вказаний позов ОСОБА_1 надійшов до Володимирецького районного суду Рівненської області 14.06.2019 року.

18.06.2019 року у даній справі відкрито провадження та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

10.07.2019 року до участі у справі як співвідповідача залучено Головне управління Пенсійного Фонду України в Рівненській області.

12.08.2019 року та 21.08.2019 року розгляд справи відкладався у зв"язку із необхідністю отримання доказів та повторного виклику свідків.

В судовому засіданні позивач та її представник підтримали позовні вимоги, надали пояснення по їх суті.

Зокрема, ОСОБА_1 пояснила, що вона народилась і до грудня 1992 року постійно проживала в с.Луко Володимирецького району, спочатку разом з бабусею, а потім в будинку батьків, і це було її основним та єдиним місцем проживання. Після смерті батька в 1990 році вона проживала разом з хворою матір"ю та молодшою сестрою. Позивач працювала в смт.Володимирець на заводі "Ситал", робота була позмінною, ОСОБА_1 доїжджала на неї громадським транспортом. Через помилки в книгах погосподарського обліку підтвердити факт проживання в іншому порядку, ніж звернення до суду неможливо. Просила задовольнити позов.

Представник відповідача - Воронківської сільської ради Володимирецького району - Хомич Л.І. надала суду заяву в якій не заперечувала проти позовних вимог ОСОБА_1 , клопотала про розгляд справи у її відсутності

Представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненської області - заперечив проти позову, в обгрунтування заперечень пояснив, що ОСОБА_1 не надала належних та допустимих доказів, крім того, вказана справа, на думку представника, повинна розглядатись в порядку позовного провадження адміністративним судом.

Суд, заслухавши пояснення сторін та їх представників, показання свідків, дослідивши та оцінивши інші докази у справі в їх сукупності, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову з таких підстав.

Як вбачається зі ст.ст.2, 19 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

За змістом ст.ст.293, 315 ЦПК України, справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, в т.ч. і факту постійного проживання, розглядаються в порядку окремого провадження. Разом з тим, у відповідності до ч.6 ст.294 ЦПК України, якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз`яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.

З аналізу вказаних норм вбачається, що позов ОСОБА_1 про встановлення факту її постійного проживання підлягає розгляду за правилами цивільного судочинства в порядку позовного провадження, що спростовує твердження представника відповідача.

В судовому засіданні свідок ОСОБА_4 пояснила, що заявник постійно проживала в селі Луко з моменту свого народження до кінця 1992 року, в будинку своїх батьків. ОСОБА_1 працювала в смт.Володимирець на заводі "Ситал", ця робота була позмінною, до роботи працівників підвозили заводськими автобусами, а коли їх не було - добирались громадським транспортом - автобусами чи вузкоколійкою, відстань до с.Луко невелика, приблизно 25 км., в селі є зупинка вузкоколійного поїзда.

Аналогічні показання дала суду свідок ОСОБА_5 , яка пояснила суду, що ОСОБА_1 є уродженкою с.Луко, постійно проживала по-сусідству зі свідком до 1992 року. Проживала в будинку з хворою матір"ю та молодшою сестрою. Працювала в смт.Володимирець, їздила на роботу позмінно.

Вказані показання свідків, на думку суду, є логічними, послідовними, належними та допустимими, повністю підтверджують пояснення позивача та письмові докази у справі. При оцінці показань свідків суд також враховує, що в період 1990-1992 рр. як ОСОБА_6 , так і ОСОБА_5 постійно проживали в с.Луко, що підтверджується даними їх паспортів.

З трудової книжки НОМЕР_2 вбачається, що позивач з 08.08.1983 року по 29.03.1993 року працювала на заводі Ситал .

Із свідоцтва про шлюб НОМЕР_3 вбачається, що після укладення шлюбу ОСОБА_1 змінила прізвище на " ОСОБА_1 ".

За даними погосподарської книги №1 с.Луко Воронківської сільської ради за 1986-1990 роки вбачається, що в цей період позивач разом з матір"ю ОСОБА_11 , батьком ОСОБА_12 та сестрою ОСОБА_13 проживали в господарстві ОСОБА_14 (голова господарства) - баби позивача ОСОБА_1 Мати позивача була інвалідом 1-ої групи, ОСОБА_1 працювала робітницею на заводі "Ситал". В цей же період, точна дана не вказана, сім"я ОСОБА_12 вибула в окреме господарство НОМЕР_7.

З погосподарської книги №1 Воронківської сільської ради (по с.Луко) за 1991-1995 рр. ОСОБА_1 проживала в господарстві № НОМЕР_4 своєї матері ОСОБА_11 (голова господарства), разом з сестрою ОСОБА_13 , 1971 р.н., в с.Луко до 03.12.1992 року, коли вибула в смт.Володимирець. В цей період позивач працювала на заводі "Ситал".

Згідно будинкової книги для прописки громадян в будинку АДРЕСА_1 ОСОБА_1 почала проживати у вказаному будинку з 04.12.1992 року.

Вказані докази повністю підтверджують пояснення позивача, свідків та відомості, що містяться в інших письмових доказах (зокрема, щодо хвороби матері, місця роботи позивача, тощо), і в своїй сукупності повно та достовірно доводять той факт, що позивач ОСОБА_1 в 1990-1992 роках постійно проживала в с.Луко Володимирецького району Рівненської області.

Твердження представника відповідача про те, що погосподарська книга є неналежним доказом, оскільки призначена для обліку будівель та господарств, не відповідає вимогам чинного законодавства з огляду на таке.

У відповідності до Вказівок по веденню погосподарського обліку в сільських радах затвердженою ЦСУ при раді Міністрів СРСР 13.04.1979 року №112/5, а також до Вказівок про порядок ведення погосподарського обліку сільськими Радами народних депутатів, затверджених Постановою Держкомстату СРСР №69 від 25.05.1990 року, які діяли на момент ведення досліджуваних записів у погосподарських книгах, сільські ради зобов`язані були проводити закладку книг і проводити подвірні обходи, спостерігати за правильним веденням обліку, який мав забезпечувати достовірність даних статзвітності. Перевірка проводилася двічі на рік станом на 01.01 та 01.07 поточного року шляхом обходів дворів та опитування населення.

Правила ведення погосподарських книг, передбачені зазначеними Вказівками, були наступними: "Особові рахунки господарств в погосподарській книзі відкриваються під час закладки книг станом на 1 січня на всіх осіб, що постійно проживають на території сільської Ради. Всі записи в особових рахунках провадяться безпосередньо в господарствах. На кожне господарство, включаючи піднаймачів, відкривається окремий особовий рахунок. Окремим господарством вважаються особи, які проживають сумісно та ведуть спільне не домашнє господарство. Окремими господарствами вважаються також господарства одиноких осіб. На такі господарства також відкриваються окремі особові рахунки. Якщо на території сільської Ради є будинки без господаря або будинки, в яких господарі проживають сезонно (дачники), в погосподарських книгах вони не враховуються. Відомості про ці будинки записуються в окремому списку.

В погосподарську книгу записуються члени господарств усіх суспільних груп (господарства працівників колективних сільськогосподарських підприємств, робітників, службовців, осіб, які зайняті індивідуальною трудовою діяльністю, селянські (фермерські) господарства та ін.), які постійно проживають на території сільської Ради, незалежно від наявності в них будівель, садиби та худоби. Записи в погосподарській книзі без відвідування кожного господарства недопустимі. Господарства записуються в порядку розміщення в населеному пункті незалежно від їх суспільної групи.

Погосподарська книга складається з таких розділів: I. "Список членів господарства", II. " Худоба в приватній власності господарства", III. "Жилий будинок в приватній власності господарства", IV. "Земля в приватній власності та користуванні громадян". В заголовній частині особового рахунку записується прізвище, ім`я та по батькові члена господарства, на ім`я якого відкрито особовий рахунок. В рядку "Суспільна група господарства" записується станом на 1 січня відповідного року одна із таких суспільних груп: господарство працівника колективного сільськогосподарського підприємства, господарство робітника, господарство службовця, господарство особи, що займається індивідуальною трудовою діяльністю, селянське (фермерське) господарство, господарство інших категорій населення (служитель релігійного культу та ін.).

Розділ I "Список членів господарства" розрахований на господарство, яке у своєму складі має не більше 6 членів сім`ї. Якщо ж сім`я складається з більшої кількості осіб, то для запису всіх членів потрібно відвести два листки або вклеїти вкладиш, якщо господарство збільшилось протягом строку дії погосподарських книг.

В цьому розділі першим записується голова господарства (сім`ї), потім всі інші члени господарства як присутні, так і тимчасово відсутні. Прізвище, ім`я та по батькові всіх членів сім`ї потрібно писати повністю, без перекручування та скорочення, використовуючи для цього всі три рядки, відведені у призначених для кожного члена сім`ї колонках. В наступних рядках зазначаються наступні відомості: "Відносини до члена господарства, що записаний першим", " Стать ", " Число , місяць, рік народження" "Національність", "Освіта", "Місце роботи і посада". Крім того, в цьому ж розділі вказується дата, причина та місце тимчасово вибуття (прибуття) членів господарства, відомості про непрацездатних членів господарства, причину непрацездатності, дату смерті".

Таким чином, в період, що досліджувався судом, книга погосподарського обліку містила достатньо достовірну та повну інформацію щодо домогосподарств конкретного населеного пункту, складу сім"ї, місця роботи, демографічних та соціальних показників населення, і була первинним документом державної статистичної звітності.

З огляду на це, відомості з вказаної книги є належними та достовірними доказами , і приймаються судом до уваги в сукупності з іншими доказами.

Проаналізувавши вказані докази, суд приходить до висновку, що з часу народження позивач разом з батьками та сестрою проживала в с.Луко в господарстві своєї баби, до 1991 року сім"я позивача перейшла проживати в окреме господарство, головою якого була матір позивача. будь-яких відомостей, що в цей період ОСОБА_1 мала інше місце проживання, суду не надано.

Як вбачається зі ст..17 Цивільного Кодексу України 1963 року, яким було врегульовано цивільні відносини до 01.01.2004 року, місцем проживання визнається те місце, де громадянин постійно або переважно проживає.

На підставі наведеного суд знаходить підстави для встановлення факту, що має юридичне значення, а саме що ОСОБА_1 постійно проживала в с.Луко Володимирецького району з 26.12.1990 року по 03.12.1992 року.

Доводи представника відповідача про те, що ОСОБА_1 була позбавлена можливості доїжджати на роботу в смт.Володимирець з с.Луко через значну відстань - біля 60 км, не відповідають дійсності, і спростовуються як поясненням позивача та свідків, так і письмовими доказами - витягом з загальнодоступного сайту пошукової системи "Google", додаток "Google maps". Вказанаими доказами підтверджено, що відстань від смт.Володимирець до с.Луко Володимирецького району становить 25.6 - 25.9 км, і час в дорозі автотранспортом займає 56 хв.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.258-264 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в:

Позов задовольнити.

Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , постійно проживала в с.Луко Володимирецького району Рівненської області за адресою АДРЕСА_4 , з 26.12.1990 року по 03.12.1992 року.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Рівненського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. У відповідності до п.15.5) розділу Х111 Прикінцеві положення, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються до або через Володимирецький районний суд Рівненської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

С У Д Д Я :

Учасники справи

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканка АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_5 , виданий 27.11.2002 року Володимирецьким РВ УМВС України в Рівненській області, РНОКПП НОМЕР_6

Відповідач : Головне управління Пенсійного Фонду України в Рівненській області, 33028, м.Рівне, вул.Короленко, 7, код ЄДРПОУ 21084076.

Відповідач: Воронківська сільська рада Володимирецького району, 34330, с.Воронки Володимирецького району, вул.Перемоги, 35, ЄДРПОУ 04388171

СудВолодимирецький районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення05.09.2019
Оприлюднено18.09.2019
Номер документу84299121
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —556/1087/19

Рішення від 05.09.2019

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Іванків О.В.

Ухвала від 21.08.2019

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Іванків О.В.

Ухвала від 12.08.2019

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Іванків О.В.

Ухвала від 07.08.2019

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Іванків О.В.

Ухвала від 10.07.2019

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Іванків О.В.

Ухвала від 18.06.2019

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Іванків О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні