ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
18.09.2019Справа № 910/7917/19 За позовом: Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сіа-Тур"
про стягнення 13 603,36 грн.
Суддя Усатенко І.В.
Представники: без виклику сторін.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ :
Акціонерне товариство Комерційний банк "Приватбанк" звернулося до Господарського суду міста Києва із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сіа-Тур" про стягнення 13603,36 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не належним чином виконується зобов"язання по сплаті орендних платежів за договором суборенди № 0/03-15 від 01.03.2015, в зв"язку з чим позивач просить стягнути з відповідача борг та штрафні санкції.
Ухвалою суду від 24.06.2019 позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
05.07.2019 від позивача через канцелярію суду надійшов супровідний лист на виконання ухвали від 24.06.2019 про усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою суду від 15.07.2019 відкрито провадження у справі № 910/7917/19, постановлено, розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження, без виклику учасників справи, надано відповідачу строк у 15 днів з дати отримання ухвали на подання відзиву.
Як вбачається з договору суборенди № 01/03-15 від 01.03.2015 позивач наділений правом безспірного списання заборгованості з орендної плати з відповідача шляхом оформлення меморіальних ордерів.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні .
До матеріалів справи долучено банківську виписку відповідача, з якої вбачається, що сальдо (по платежах нарахованої та сплаченої орендної плати) дорівнює нулю. Крім того, позивач долучив до матеріалів справи меморіальні ордери про списання грошових коштів, в тому числі на суму заборгованості, яку позивач просить стягнути (в меморіальних ордерах міститься відмітка про їх проведення та час).
З огляду на позовні вимоги та долучені до матеріалів справи документи, суд вбачає необхідність у додаткових доказах в підтвердження наявності суми основного боргу у та наданні письмових пояснень з цього приводу.
З огляду на подані сторонами докази та пояснення, суд вбачає підстави розглядати дану справу в порядку загального позовного провадження та недоцільність розгляду даної справи в порядку спрощеного позовного провадження.
В зв`язку з вищенаведеним суд вважає справу № 910/7917/19 такою, що підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 6 ст. 250 ГПК України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Статтею 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи наведене вище, на виконання приписів Господарського процесуального Закону, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі та встановити учасникам справи строки для подання ними документів на підтвердження своєї правової позиції в даному спорі.
Оскільки, суд вбачає доцільним розглядати дану справу за правилами загального позовного провадження, керуючись ст. 12, 165, 168 177, 178, 181, 247, 250, 234, 235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1 . Справу № 910/7917/19 розглядати за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження у справі.
2 . Підготовче засідання у справі призначити на 10.10.19 о 16:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 19 .
3. Викликати представників учасників справи в підготовче засідання. Повідомити сторін, що явка їх представників в підготовче засідання є обов`язковою.
4. Зобов`язати позивача надати суду письмові пояснення з приводу банківської виписки та меморіальних ордерів та наявності заборгованості у відповідача перед позивачем; належні і допустимі докази наявності суми основної заборгованості відповідача перед позивачем. Роз`яснити позивачу, що у разі неподання ним витребуваних судом доказів, суд вправі залишити позовну заяву без розгляду на підставі ч. 9 ст. 81 ГПК України.
5. Запропонувати відповідачу у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали подати суду відзив на позов відповідно до вимог статті 165 Господарського процесуального кодексу України, а також всі докази, що підтверджують заперечення проти позову; забезпечити направлення позивачу копію відзиву на позов та доданих до нього документів, докази на підтвердження такого направлення надати суду.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України.
6. Докази в підтвердження своїх вимог, заперечень та пояснень можуть бути подані учасниками процесу разом з відзивом, поясненнями, запереченнями чи супровідним листом завчасно через канцелярію суду.
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ч. 2 ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Звернути увагу учасників справи на процесуальні права та обов`язки, передбачені ст. 46 ГПК України, зокрема в частині строків подання до суду заяв про збільшення/зменшення позовних вимог, зміни предмету або підстави позову та доказів направлення копій таких заяв та доданих до них документів іншим учасникам справи, а також щодо наслідків неподання таких доказів суду (ч.ч. 2, 3, 5 ст. 46 ГПК України). Звернути увагу учасників справи на порядок подання доказів, встановлений у ст. 80 ГПК України, та наслідки неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи. У випадку неможливості учасником справи самостійно надати докази - він вправі подати клопотання про витребування доказів судом у строки, встановлені у ч.ч. 2, 3 ст. 80 ГПК України (відповідно до ч. 1 ст. 81 ГПК України).
Суддя І.В.Усатенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2019 |
Оприлюднено | 19.09.2019 |
Номер документу | 84319576 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Усатенко І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні