ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
16 вересня 2019 року Справа № 6/88-Б-05
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пригуза П.Д. , за участі секретаря Литвиненко Т.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні план санації та клопотання голови комітету кредиторів про затвердження плану санації по справі
за заявою: Прокурора Генічеського району Херсонської області в інтересах держави в особі:
кредитора-1: Генічеської міжрайонної державної податкової інспекції, м. Генічеськ Херсонської області,
кредитора-2: Управління Пенсійного Фонду України в Генічеському районі, м. Генічеськ Херсонської області,
про визнання банкрутом
за участю представників сторін:
прокурора відділу прокуратури Херсонської області Пуляєва І.В. посвідчення № 047841 видане 04.09.2017,
від кредиторів: за участю кредитора Білика В.Є. , паспорт, ТОВ Фірма "Енергія" - Норченко А.А., довіреність б/н від 02.05.2018, Управління виконавчої дирекції ФСС України в Херсонській області - Сіденко К.В., довіреність № 3 від 02.01.2019,
від боржника: керуючий санацією - арбітражний керуючий Глуховський О.Ю.,
в с т а н о в и в:
Ухвалою від 15.01.2019 господарський суд припинив процедуру ліквідації ВАТ "Трест "Генічеськагробуд" та повноваження ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Глуховського Олексія Юрійовича, увів процедуру санації боржника - Відкритого акціонерного товариства "Трест "Генічеськагробуд", строком на шість місяців, призначив керуючим санацією арбітражного керуючого Глуховського Олексія Юрійовича, встановивши йому строк протягом трьох місяців для подання до господарського суду на затвердження план санації боржника, схвалений комітетом кредиторів.
Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 05.08.2019, прийнято та призначено до розгляду план санації боржника на 22.08.2019.
До суду керуючий санацією арбітражний керуючий Глуховський О.Ю. надав письмові пояснення до плану санації та уточнений план санації боржника з додатками станом на 21.08.2019 з клопотанням комітету кредиторів про продовження строку для розробки плану санації та продовження процедури санації.
В судовому засіданні 22.08.2019 керуючий санацією доповів план санації та надав суду пояснення та заявив клопотання про надання додаткового часу для підготовки та подачі до суду додаткових матеріалів до плану санації, обгрунтовуючи це тим, що учасникам справи чиняться перешкоди у користиванні земельною ділянкою з боку осіб, що самовільно заяйняли земельну ділянку.
Суд з урахуванням думки прокурора та кредиторів у справі задовольнив клопотання керуючого санацією, відклав розгляд справи та надання часу для підготовки додаткових відомостей та матеріалів до плану санації, зокрема стосовно заяви інвестора, надання копій його реєстраційних документів до справи, оформлення зобов`язань інвестора та його відповідальності за узяті зобов`язання.
Керуючим санацією 16.09.2019 подано до суду уточнений план санації, який погоджений комітетом кредиторів на засіданні 11.09.2019, з відповідними додатками та клопотанням голови комітету кредиторів про продовження строку процедури санації на 12 місяців.
Керуючий санацією, прокурор та представники кредиторів в судовому засіданні просили суд продовжити процедуру санації та затвердити план санації. Підставою для продовження процедури санації є відновлення платоспроможності боржника.
Суд, розглянувши наданий план санації, дослідивши письмові докази, заслухавши пояснення присутніх учасників провадження у справі про банкрутство суд прийшов до висновку про задоволення поданих заяв з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 28 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство), під санацією розуміється система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом реструктуризації підприємства, боргів і активів та/або зміни організаційно-правової та виробничої структури боржника.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 28 Закону про банкрутство, господарський суд за клопотанням комітету кредиторів виносить ухвалу про введення процедури санації строком на шість місяців.
За вмотивованим клопотанням керівника санації чи комітету кредиторів цей строк може бути продовжено господарським судом, але не більше ніж на дванадцять місяців.
Відповідно до ч. 6 ст. 28 Закону про банкрутство, керуючий санацією зобов`язаний, зокрема: розробити та подати до суду у випадках, передбачених цим Законом, план санації, погоджений з комітетом кредиторів.
Згідно ст. 29 Закону про банкрутство, протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника керуючий санацією у випадках, передбачених цим Законом, зобов`язаний подати суду розроблений та схвалений комітетом кредиторів план санації боржника.
У разі наявності інвесторів план санації розробляється за участю інвесторів та підписується інвесторами. Інвестор - особа, яка приймає рішення щодо внесення власних, позичених та залучених майнових і інтелектуальних цінностей в об`єкти інвестування та несе відповідальність за невиконання своїх зобов`язань.
План санації має містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника.
План санації має передбачати строк відновлення платоспроможності боржника. Платоспроможність вважається відновленою за відсутності ознак неплатоспроможності, визначених цим Законом.
План санації може містити умови про: виконання зобов`язань боржника третіми особами; задоволення вимог кредиторів іншим способом, що не суперечить законодавству; відшкодування коштів, витрачених на проведення зборів акціонерів та (або) засідань органів управління боржника відповідно до цього Закону.
План санації обов`язково повинен передбачати забезпечення погашення заборгованості боржника з виплати заробітної плати.
Заходами щодо відновлення платоспроможності боржника, які містить план санації, можуть бути: реструктуризація підприємства; перепрофілювання виробництва; закриття нерентабельних виробництв; відстрочення та/або розстрочення платежів або прощення (списання) частини боргів, про що укладається мирова угода; ліквідація дебіторської заборгованості; реструктуризація активів боржника відповідно до вимог цього Закону; продаж частини майна боржника; виконання зобов`язань боржника власником майна боржника та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов`язань; відчуження майна та погашення зобов`язань боржника шляхом заміщення активів; звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі виконання плану санації; одержання кредиту для виплати вихідної допомоги працівникам боржника, які звільняються згідно з планом санації, що відшкодовується відповідно до вимог цього Закону позачергово за рахунок продажу майна боржника; інші способи відновлення платоспроможності боржника.
План санації боржника повинен передбачати погашення вимог кредиторів з урахуванням черговості, встановленої цим Законом.
План санації вважається схваленим, якщо він підтриманий на засіданні комітету кредиторів більш як половиною голосів кредиторів - членів комітету кредиторів.
Схвалений комітетом кредиторів план санації (зміни до нього) та протокол засідання комітету кредиторів про введення процедури санації подаються арбітражним керуючим до господарського суду.
У разі схвалення комітетом кредиторів плану санації, який передбачає більший строк санації боржника, ніж початково встановлений, господарський суд продовжує строк санації в межах строку, встановленого частиною першою статті 28 цього Закону, якщо є підстави вважати, що продовження строку санації і виконання плану санації приведе до відновлення платоспроможності боржника.
Господарський суд затверджує схвалений та погоджений план санації боржника і виносить ухвалу про затвердження плану санації.
Заслухавши план санації суд встановив, що на теперішній час розмір вимог кредиторів складає 1 832 500,00 грн.
Для досягнення мети санації даним планом пропонується впровадження заходів з реструктуризації та часткового перепрофілювання господарської діяльності ВАТ Трест Генічеськагробуд протягом дванадцяти місяців.
У боржника є в наявності майно підприємства, якуе можна використати для відновлення виробничої діяльності та отрмання доходів з метою погашення боргу, а саме: зовнішні мережі водопостачання, електропостачання та каналізації, свердловина водна, незавершене будівництво спального корпусу літера А1 готовністю 10%. Зазначене майно знаходиться за адресою: вул. Набережна, 32, с. Генічеська Гарка Генічеського району Херсонської області на земельній ділянці площею 9,7391 га, кадастровий номер 6522186500:11:004:0296. Право постійного користування землею підтверджується Державним актом серії І-ХС № 001868, виданим 20.09.1995 року Генічеською районною Радою народних депутатів Генічеського району Херсонської області.
Не зважаючи на рішення Щасливцевської сільської ради від 12.06.2019 року № 1662 Про припинення права користування ВАТ Трест Генічеськагробуд земельною ділянкою площею 9,7391 га, розташованої за адресою с. Генічеська Гірка, вул. Набережна, 32, кадастровий номер 6522186500:11:004:0296, боржник та учасник справи вважають, що право землекористування боржником не втрачено, вказане рішення ради оскаржено до суду.
Крім того в селищі Асканія-Нова Чаплинського району за боржником зареєстровано житловий будинок 4-х поверховий.
Тому планом санації передбачається добудова спального корпусу, будівництво апартаментів та організація роботи автокемпінгу на 200 місць, виходячи з того, що наявність зовнішніх електричних мереж, водопроводу та каналізації на земельній ділянці це дозволяє. Також можлива організація роздрібної торгівлі, як на території кемпінгу, так і за її межами.
Крім того, керуючим санацією планується проведення ряду дій для визначення можливості щодо проведення відчужених активів боржника, які на його думку вибули з його власності з порушенням законодавства, що призведе до збільшення активів боржника.
Керуючим санацією були вчинені відповідні заходи для пошуку осіб, які б виявили бажання взяти участь у санації боржника.
Особою, яка прийняла рішення про участь в санації боржника та надати грошові кошти для здійснення санації боржника, інвестором, є Товариство з обмеженою відповідальністю Морев Юкрейн , зареєстроване за адресою: Україна, м. Нова Каховка, вулиця Індустріальна, будинок 15-Б.
На засіданні комітету кредиторів від 16.05.2019 року узгоджено кандидатуру інвестора ТОВ Морев Юкрейн з його інвестиційною пропозицією, основною концепцією якої є проведення спільної діяльності з ВАТ Трест Генічеськагробуд .
План санації підписано уповноваженим представником інвестора, керівником Моревою Т. До клопотання про затвердження плану санації додано підписаний сторонами примірник Договору про спільну діяльність, датований 18 березня 2019 року, між ВАТ Трест Генічеськагробуд та ТОВ Морев Юкрейн , яким визначено спільні права та обов`язки щодо здійснення спільної діяльності.
Договір про спільну діяльність набирає чинності з моменту затвердження даного плану санації та предметом якого є спільна діяльність ВАТ Трест Генічеськагробуд та ТОВ Морев Юкрейн з метою будівництва комплексу апартаментів, що призначаються для експлуатації в якості апарт-готелю, за адресою: Херсонська область, Генічеський район, за межами с. Генічеська Гірка, вул. Набережна,32, (далі - Об`єкт), розподіл визначених даним Договором часток Об`єкту та їх передача, після введення Об`єкту в експлуатацію, для наступного оформлення права власності відповідно до умов даного Договору.
Комплекс апартаментів - це окремі будівлі, які будуть побудовані відповідно до Договору як на основі незавершеного будівництва, так і нові котеджі, призначені для експлуатації в якості апарт-готелю. Дані окремі будівлі складаються з приміщень, що будуть використовуватися в якості апартаментів та/або готельних номерів, технічних приміщень і приміщень загального призначення апарт-готелю.
Орієнтовні базові техніко-економічні показники та характеристики Об`єкту, що будуть покладені за основу при здійсненні проектування:
кількість окремих будівель - відповідно до проекту;
кількість поверхів - 1 (одно-), 2 (дво-), 3 (три-) поверхові;
кількість апартаментів (готельних номерів) - відповідно до проекту;
загальна площа апартаментів (готельних номерів) - не менше 10 000,00кв.м.
загальна площа комплексу апартаментів (апарт-готелю з урахуванням підсобних приміщень) - не менше 12 000,00 кв.м (дванадцять тисяч метрів квадратних).
Строк будівництва Об`єкту за умовами Договору про спільну діяльність орієнтовно складає 12 місяців з моменту розробки та затвердження проектно-кошторисної документації, отримання необхідних дозволів на виконання будівельних робіт та додатково узгоджується в Додатковій угоді після затвердження проектно-кошторисної документації у встановленому законодавством порядку.
Згідно Договору інвестор бере на себе наступні зобов`язання: повне фінансування проектування, будівництва та введення Об`єкту в експлуатацію; виконання функцій замовника будівництва, переданих на умовах даного Договору , а також виконання інших зобов`язань, визначених Договором.
В разі виконання інвестором своїх зобов`язань планується наступне:
- після затвердження Плану санації на протязі 3-4 місяців будуть оформлені документи (отримано містобудівні умови та обмеження, технічні умови, розроблено проект та отримано дозвіл на будівництво) та після їх оформлення розпочнеться будівництво.
Планова вартість робіт буде визначена після складання проектно-кошторисної документації.
Передбачуваний строк введення в експлуатацію 2020 рік першої черги будівництва (приблизно 4-6 місяців після затвердження Плану санації).
Згідно Договору ВАТ Трест Генічеськагробуд одержує частку 7% в від загальної площі апартаментів (готельних номерів) в об`єкті, що є на сьогодні як незавершене будівництво і буде переданий інвестору в рамках договору про спільну діяльність і даного плану санації для добудови, та 5% від загальної площі апартаментів (готельних номерів) в об`єктах нового будівництва.
Враховуючи ціну продажу об`єктів, та їх загальну площу боржник розраховує отримати дохід ВАТ Трест Генічеськагробуд не менше 5 млн. грн.
Протягом весінньо-літнього сезону 2020 року на земельній ділянці ВАТ Трест Генічеськагробуд , що знаходиться в рекреаційній зоні, із залученням суб`єкта підприємницької діяльності буде створений автокемпінг на 200 місць та ряд роздрібних торгівельних точок.
Згідно наведеної таблиці погашення вимог кредиторів планується у наступному порядку: - вимоги І черги, що складають 175 384,00 грн, погашення березень-травень 2020 року; - вимоги ІІ черги у сумі 1 287 594,00 грн, погашення з травня по серпень 2020 року; - вимоги ІV черги в сумі 369 522,00 грн плануються бути погашеними у серпні 2020 року.
Таким чином, вимоги кредиторів мають бути погашеними у процедурі санації протягом шести місяців з березня до серпня 2020 року включно.
Проаналізувавши умови поданого на затвердження суду та схваленого комітетом кредиторів плану санації, суд дійшов висновку, що передбачені ним заходи відновлення платоспроможності боржника відповідають загальним вимогам, визначеним у статтях 28, 29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Заперечень щодо нього від кредиторів та прокурора не надано.
План санації схвалено комітетом кредиторів боржника та містить заходи, які не суперечать закону та спрямовані на погашення вимог кредиторів та, в результаті, - відновлення платоспроможності боржника у межах строку процедури санації.
Також, за наслідками проведеного судового засідання, суд дійшов висновку про обґрунтованість та доцільність клопотання керуючого санацією боржника про продовження строку процедури санації у даній справі, зважаючи на об`єктивну реальність виконання плану санації у межах одного року.
Затверджуючи план санації суд враховує обставини, що склалися з приводу землекористування ВАТ Трест Генічеськагробуд . Так господарським судом призначено ухвалою від 13.09.2019 у межах цієї справи заяви ліквідатора з позовними вимогами до відповідача Щасливцевської сільської ради з вимогою визнати незаконним та скасувати рішення Щасливцевської сільської ради від 12.06.2019 року № 1662 Про припинення права користування ВАТ Трест Генічеськагробуд земельною ділянкою площею 9,7391 га, розташованої за адресою с. Генічеська Гірка, вул. Набережна, 32, кадастровий номер 6522186500:11:004:0296, та визнання таким, що втратив чинність Державний акт на право постійного користування землею серії І-ХС № 001868, виданий 20.09.1995 року Генічеською районною Радою народних депутатів Генічеського району Херсонської області. Наявність вказаного спору не впливає на економічні можливості, що заявлені комітетом кредиторів і боржником стосовно відновлення платоспроможності, не виключає можливості використання наявних у боржника об`єктів права власності у процедурі санації.
Отже, суд не вбачає перешкод для затвердження плану санації та продовження строку санації на дванадцять місяців.
За наведених обставин і правових підстав клопотання комітету кредиторів та керуючого санацією підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 28, 29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", статтями 232-235 Господарського процесуального кодексу України, cуд -
п о с т а н о в и в:
1. Продовжити строк процедури санації на 12 місяців.
2. Задовольнити клопотання керуючого санацією Відкритого акціонерного товариства "Трест "Генічеськагробуд" арбітражного керуючого Глуховського О.Ю. та комітету кредиторів про затвердження плану санації.
3. Затвердити план санації - Відкритого акціонерного товариства "Трест "Генічеськагробуд", ідентифікаційний код 01352965, пр. Миру, 51, м. Генічеськ Херсонської області, схвалений комітетом кредиторів боржника 11.09.2019 року.
4. Залучити до участі у справі інвестора Товариство з обмеженою відповідальністю Морев Юкрейн , код ЄДРПОУ 30143663, адреса: вул. Індустріальна, 15-Б, м. Нова Каховка, Херсонської області, 74900.
5. Призначити судове засідання для розгляду звіту керуючого санацією на 21 травня 2020 року на 11:00 год. в приміщені господарського суду за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зала судових засідань № 214.
Відповідно до ч. 4 ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ухвали прийняті господарським судом у справі про банкрутство, набирають законної сили з моменту їх прийняття, але може бути оскаржена . Згідно з ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня складення її повного тексту.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Південно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Херсонської області (п. 8, 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України).
Повний текст ухвали складено та підписано 18.09.2019
Суддя П.Д. Пригуза
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2019 |
Оприлюднено | 18.09.2019 |
Номер документу | 84320316 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні