Провадження №2/748/806/19 Єдиний унікальний № 748/2117/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"16" вересня 2019 р.м. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючої - судді: Кухти В.О.,
при секретарі: Сидор А.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Роїщенської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача, в якому просить визначити їй додатковий трьохмісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , її брата, мотивуючи свої вимоги тим, що строк звернення до нотаріальної контори нею пропущений з поважних причин, оскільки вона не знала про наявність спадкового майна та є юридично не обізнаною.
Позивач в підготовче засідання не з`явилась, надала заяву з проханням розглянути справу без її участі, позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.
Відповідач - Роїщенська сільська рада, не забезпечив явку свого представника в підготовче засідання, надав суду заяву про розгляд справи без участі його представника, позов визнає.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Як слідує зі ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Враховуючи те, що відповідач визнав позов, про що зазначив в поданій заяві, суд вважає можливим провести розгляд справи у підготовчому засіданні.
Дослідивши докази у справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер /а.с.10/. Після його смерті відкрилась спадщина. До спадкового майна померлого належить Ѕ права на земельну частку (пай), сертифікат серії ЧНв„–0070002 , у землі яка перебувала у колективній власності КСГП Нива Роїщенської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, розміром 3,63 га в умовних кадастрових гектарах, без визначення меж цієї частки (паю) /а.с.9/.
З наданої довідки Роїщенської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області від 11.06.2019 року за № 307, вбачається, що на день смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , був зареєстрований та проживав один за адресою: АДРЕСА_1 а.с.11/.
Позивач є спадкоємцем за законом другої черги після смерті спадкодавця. Факт родинних відносин між спадкодавцем та спадкоємцем підтверджується свідоцтвами про народження /а.с.12,13/.
Згідно з повідомленням Державного нотаріального архіву Чернігівської області за № 4655/01-17 від 29.08.2019 року та повідомленням з Чернігівської районної державної нотаріальної контори від 05.09.2019 року за № 3292/01-16, спадкова справа після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 не заводилась.
В судовому засіданні знайшло підтвердження, що позивач пропустив встановлений ст. 1270 ЦК України шестимісячний строк для прийняття спадщини з поважних причин - оскільки вона не знала про наявність спадкового майна та є юридично не обізнаною.
Враховуючи викладене, а також те, що спір про спадщину відсутній, суд дійшов висновку, що позивачу має бути встановлений додатковий трьохмісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 76, 258, 263-265, 354-355 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 (РОНКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Роїщенської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області (код ЄДРПОУ 04411958, місцезнаходження: Чернігівська область, Чернігівський район, с. Роїще, вул. Молодіжна, 7), про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити в повному обсязі.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 тривалістю 3 (три) місяці з дня набрання рішенням законної сили.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Чернігівського апеляційного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.О.Кухта
Суд | Чернігівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2019 |
Оприлюднено | 18.09.2019 |
Номер документу | 84323895 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Кухта В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні