Рішення
від 16.09.2019 по справі 288/1016/19
ПОПІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 288/1016/19

Провадження № 2-о/288/36/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2019 року смт. Попільня

Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді - Рудник М. І.,

за участю секретаря судових засідань - Добрянської В.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Попільня Житомирської області цивільну справу за заявою Паволоцької сільської ради Попільнянського району Житомирської області, заінтересована особа: Виконавчий комітет Паволоцької сільської ради Попільнянського району Житомирської області про передачу безхазяйної речі у комунальну власність,

ВСТАНОВИВ:

Паволоцька сільська рада Попільнянського району Житомирської області (далі-заявник) звернулась до суду з заявою про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність, мотивуючи її тим, що рішенням 25 сесії 7 скликання Паволоцької сільської ради від 22 березня 2018 року Про прийняття до комунальної власності територіальної громади села Паволоч безхазяйного нерухомого майна було прийнято до комунальної власності територіальної громади села Паволоч безхазяйне нерухоме майно, приміщення Народного музею загальною площею 334,9 кв.м, що розташоване на території Паволоцької сільської ради, за адресою: село Паволоч, АДРЕСА_1, Попільнянського району, Житомирської області.

Державним реєстратором Архівного сектору Попільнянської районної державної адміністрації Житомирської області 29 березня 2018 року було зареєстровано взяття на облік безхазяйного майна, а саме: об`єкту нерухомого майна - народний об`єкт, розташований за адресою: село Паволоч, АДРЕСА_1, Попільнянського району, Житомирської області.

В засобах масової інформації, а саме: в газеті Перемога розміщено оголошення, відповідно до якого повідомлено про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна: народного музею історії села, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, Попільнянського району, Житомирської області.

У вищевказаного об`єкта відсутній власник.

На підставі вищевикладеного, заявник просить передати безхазяйну нерухому річ, а саме: об`єкт нерухомого майна - Народний музей, загальною площею 334,9 квадратних метрів, розташований за адресою: село Паволоч, АДРЕСА_1, Попільнянського району, Житомирської області, у комунальну власність територіальної громади села Паволоч в особі Паволоцької сільської ради Попільнянського району Житомирської області.

Представник заявника Паволоцької сільської ради Попільнянського району Житомирської області в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву в якій просить справу розглядати без участі заявника. Заявлені вимоги підтримують в повному обсязі.

Представник заінтересованої особи Виконавчого комітет Паволоцької сільської ради Попільнянського району Житомирської області в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву в якій просив здійснити розгляд справи за відсутності представника заінтересованої особи. Вимоги визнають в повному обсязі.

Відповідно до частини третьої статті 211 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

У відповідності до частини другої статті 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства, оцінивши в сукупності докази по справі, приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з Рішення 25 сесії VII скликання Про прийняття до комунальної власності територіальної громади села Паволоч безхазяйного нерухомого майна виданого Паволоцькою сільською радою Попільнянського району Житомирської області, прийнято до комунальної власності територіальної громади села Паволоч безхазяйне нерухоме майно, приміщення Народного музею загальною площею 334,9 м, яке знаходиться на території Паволоцької сільської ради за адресою: село Паволоч, АДРЕСА_1, Попільнянський район, Житомирська область. Контроль за виконанням даного рішення покласти на сільського голову ОСОБА_1 .

Відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, сформованого 29 березня 2018 року Архівним сектором Попільнянської РДА Житомирської області, актуальна інформація про взяття на облік безхазяйного майна, а саме: Народного музею, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , Попільнянського району, Житомирської області.

Згідно оголошення розміщеного у газеті Перемога за 03 лютого 2017 року вбачається, що Паволоцька сільська рада Попільнянського району Житомирської області розшукувала власників приміщення, загальною площею 334,9 кв.м (Народний музей історії села), яке знаходиться на території ради за адресою: АДРЕСА_1.

Заявником подано оголошення у друкованих засобах масової інформації у газеті Перемога від 06 липня 2018 року, де було опубліковано відповідне оголошення про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, а саме: Народного музею історії села, підставою взяття на облік є рішення про прийняття в комунальну власність територіальної громади села Паволоч безхазяйного нерухомого майна, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, дата та час взяття на облік 29.03.2018 року о 15:10:41 годині.

Відповідно до Технічного паспорту на Народний музей виданого КП Бердичівське МБТІ Житомирської обласної ради виданого 21 березня 2014 року, замовником технічної інвентаризації на вказану нерухомість, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , вказана Паволоцька сільська рада.

Як вбачається з Рішення Першої сесії VII скликання від 12 листопада 2015 року Про підсумки виборів Паволоцького сільського голови та депутатів Паволоцької сільської ради VII скликання , ОСОБА_1 вважати обраним сільським головою Паволоцької сільської ради.

Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серії НОМЕР_1 виданого 21 травня 1997 року Державним реєстратором Попільнянської РДА та Довідки АБ № 652924 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) виданої 28 грудня 2012 року Відділом статистики у Попільнянському районі Головного управління статистики у Житомирській області, Паволоцька сільська рада Попільнянського району Житомирської області є юридичною особою зареєстрованою в передбаченому Законом порядку.

Відповідно до статті 330 ЦПК України, у заяві про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність відповідної територіальної громади повинно бути зазначено, яку нерухому річ заявник просить передати у власність територіальної громади, основні характеристики нерухомої речі, посилання на документи про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, друковані засоби масової інформації, в яких було зроблено оголошення про взяття відповідної нерухомої речі на облік.

З часу опублікування оголошення у пресі жодна фізична чи юридична особа заяви про визнання права власності на це нерухоме майно не подала.

Відповідно до статті 13 Конституції України та статті 324 ЦК України від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, встановлених Конституцією України.

Статтею 1 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні право комунальної власності - право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.

Згідно частини 2 статті 2 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Як вбачається з ч. 1 ст. 10 вищевказаного Закону, сільські, селищні, міські ради є органом місцевого самоврядування, які представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України , цим та іншими законами.

Згідно частини 3 статті 16 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні матеріальною та фінансовою основною місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальної громади села.

Відповідно до п. 1 п. а ст. 29 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать повноваження щодо управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад.

Відповідно до статті 60 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні право комунальної власності на нерухоме майно належить територіальним громадам, а органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об`єктами права комунальної власності.

Як вбачається з статті 335 ЦК України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий. Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

Згідно з п. 7 ч. 2 ст. 293 ЦПК України справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність суд розглядає в порядку окремого провадження.

Управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування (ст.327 ч.2 ЦК України ).

Положення ст. 329 ЦПК України визначають, що заява про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади за умов, визначених Цивільним кодексом України , подається до суду за місцезнаходженням відповідної територіальної громади.

Згідно до статті 333 ЦПК України, суд, встановивши, що нерухома річ є безхазяйною та взята на облік органом, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, а також що сплив один рік з дня взяття на облік нерухомої речі, ухвалює рішення про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність відповідної територіальної громади.

Повно та всебічно з`ясувавши обставини справи, підтверджені доказами, дослідженими у судовому засіданні, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення заяви про передачу у комунальну власність територіальній громаді села Паволоч в особі Паволоцької сільської ради Попільнянського району Житомирської області.

Керуючись Законом України Про місцеве самоврядування в Україні ; статтями 324, 327, 335 ЦК України ; статтями 4, 12, 13, 19, 23, 28, 48, 76, 78, 81, 128, 130, 133, 141, 211, 223, 247, 258, 259, 263-265, 293, 329, 330, 333 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Заяву Паволоцької сільської ради Попільнянського району Житомирської області, заінтересована особа: Виконавчий комітет Паволоцької сільської ради Попільнянського району Житомирської області про передачу безхазяйної речі у комунальну власність - задовольнити.

Передати безхазяйну нерухому річ, а саме: об`єкт нерухомого майна - Народний музей, загальною площею 334,9 квадратних метрів, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , у комунальну власність територіальної громади села Паволоч в особі Паволоцької сільської ради Попільнянського району Житомирської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Суддя Попільнянського

районного суду М. І. Рудник

СудПопільнянський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення16.09.2019
Оприлюднено19.09.2019
Номер документу84333010
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —288/1016/19

Рішення від 16.09.2019

Цивільне

Попільнянський районний суд Житомирської області

Рудник М. І.

Ухвала від 04.07.2019

Цивільне

Попільнянський районний суд Житомирської області

Рудник М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні