ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/42092/19-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 серпня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в м. Києві клопотання прокурора третього відділу процесуального керівництва другого управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань, Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про арешт майна та передачу речових доказів у кримінальному провадженні № 42017000000003092, -

ВСТАНОВИВ:

В провадження слідчого судді надійшло клопотання прокурора третього відділу процесуального керівництва другого управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань, Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на рахунку ТОВ «Макстрейд СТ» (код ЄДРПОУ 41067208) № НОМЕР_1 (українська гривня), який відкритий у ПАТ «ПУМБ» (МФО 334851).

Крім того, прокурор просить визначити порядок зберігання речових доказів у кримінальному провадженні № 42017000000003092 - шляхом передачі Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (код ЄДРПОУ 41037901), в управління для реалізації або передачі в управління у порядку та на умовах, визначених Законом України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», грошових коштів які знаходяться на рахунку ТОВ «Макстрейд СТ» (код ЄДРПОУ 41067208) № НОМЕР_1 (українська гривня), який відкритий даним товариством у ПАТ «ПУМБ» (МФО 334851), з метою їх збереження або збереження їхньої економічної вартості. Заборонити службовим особам та працівникам ТОВ «Макстрейд СТ» (код ЄДРПОУ 41067208) його представникам за дорученням використовувати або будь-яким чином відчужувати вищезазначене майно, починаючи з дня винесення ухвали слідчим суддею окрім, як за відповідним зверненням Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (код ЄДРПОУ 41037901) та уповноважених ним осіб.

Обґрунтовуючи клопотання, прокурор зазначає, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017000000003092 від 28.09.2017 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що 21.03.2017 ТОВ «Макстрейд СТ» (код 41067208), в ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк», (МФ0334851) відкрито рахунки № НОМЕР_2 та № НОМЕР_1 , на початку 2018 року ТОВ «Макстрейд СТ», в рамках зарплатного проекту відкрито додатковий рахунок № НОМЕР_3 в національній валюті, до якого ПАТ «ПУМБ» додатково випущено 61 банківську платіжну картку для нарахування заробітної плати особам, які начебто мають трудові відносини з ТОВ «Макстрейд СТ».

Встановлено, що з використанням банківських платіжних карток, які були випущені під зарплатний проект ТОВ «Макстрейд СТ», операції по зняттю готівки на території м. Києва здійснювала одна особа, яка без відома власників платіжних карток здійснювала операції по отриманню готівки в АТМ-терміналах. На виконання доручення слідчого оперативним співробітниками встановлено особу, якою являється гр. ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Допитані в якості свідків власники платіжних карток, з яких проводились зняття готівки: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , надали покази, згідно яких останні повідомили, що ніколи не були працівниками ТОВ «Макстрейд СТ», не відкривали у 2018 році рахунків у ПАТ «ПУМБ», доручень на проведення дій від свого імені нікому не надавали, операцій по отриманню коштів з використанням платіжних карток ПАТ «ПУМБ» не проводили.

Також встановлено, що за адресою: м. Київ вул. Воскресенська, 11 (адреса реєстрації ТОВ «Макстрейд СТ») знаходиться заселений житловий будинок, за місцем реєстрації ТОВ «МАКСТРЕЙД СТ», відсутнє. Керівником вказаного товариства є гр. ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Крім того, ОСОБА_9 , є керівником ще 6 підприємств, які також мають ознаки фіктивності, а саме ТОВ «Салем» (код 41635690), ТОВ «Кампаунд Сервіс» (код 41633981), ТОВ «Таврок» (код 41633175), ТОВ «(Агил Форт Сервіс» (код 41528220), ТОВ «ОЛІМП-Приват» (код 32345467), ГОВ «Еліт Севіс ЛТД» (код 36507225).

Крім цього встановлено, що 16.10.2018 року на рахунок ТОВ «Макстрейд СТ» № НОМЕР_1 , відкритий в ПАТ «ПУМБ», з рахунку ТОВ «Ростбуд Інвест» (код 37883679) надійшли кошти у сумі 1,5 млн. гривень. Після чого частина коштів у сумі 300 тисяч гривень була перерахована на корпоративний рахунок ТОВ «Макстрейд СТ», № НОМЕР_2 , відкритий у ПАТ «ПУМБ», які в подальшому були отримані в касі відділення № 40 ПАТ «ПУМБ» та в банкоматах із використанням корпоративної картки, власником якої є гр. ОСОБА_10

16.11.2018 винесено постанову про визнання речовими доказами грошових коштів, які знаходяться на рахунку ПАТ «ПУМБ».

Метою накладення арешту є забезпечення збереження речових доказів

Прокурор вказує, що досудовим розслідуванням вичерпано процесуальні можливості щодо передачі майна, визнаного речовим доказом, на відповідальне зберігання з метою його збереження, а тому, з огляду на зазначене вище та відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України, Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», є необхідність у вжитті заходів забезпечення кримінального провадження у вигляді накладення арешту на нерухоме майно з подальшою передачею зазначених речових доказів в управління (реалізацію).

На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України розгляд клопотання здійснено без повідомлення власника майна, оскільки це необхідно з метою забезпечення арешту майна.

На підставі досліджених матеріалів, слідчий суддя надходить до наступних висновків.

Як визначено ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Частиною 2 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Статтею 98 КПК України, визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Враховуючи вищевикладене, те, що є достатні підстави вважати, що майно, на яке просить накласти арешт прокурор, отримане внаслідок вчинення кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає, що з метою збереження речових доказів (грошей, набутих кримінально протиправним шляхом), наявні підстави для накладення арешту на майно, оскільки прокурором доведено, що у разі незастосування такого заходу забезпечення існують ризики приховування, зникнення цього майна.

Також слідчий суддя вважає, що в даному випадку таке обмеження права власності є розумним та співмірним завданням кримінального провадження.

Разом з тим, виходячи із положень ст. 100 КПК України, питання передачі Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (код ЄДРПОУ 41037901), в управління для реалізації або передачі в управління у порядку та на умовах, визначених Законом України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», грошових коштів які знаходяться на рахунку ТОВ «Макстрейд СТ», є передчасним та задоволенню не підлягає, оскільки в матеріалах клопотання відсутні актуальні відомості про наявність та суму грошових коштів на рахунку ТОВ «Макстрейд СТ» № НОМЕР_1 в ПАТ «ПУМБ» (МФО 334851). Після вказування даних обставин прокурор має право повторно звернутись із клопотанням в порядку ст. 100 КПК України до слідчого судді.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 100, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Накласти у кримінальному провадженні № 42017000000003092 арешт на грошові кошти, які знаходяться на рахунку ТОВ «Макстрейд СТ» (код ЄДРПОУ 41067208) № НОМЕР_1 (українська гривня), який відкритий у ПАТ «ПУМБ» (МФО 334851).

В іншій частині клопотання залишити без задоволення.

Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення18.08.2019
Оприлюднено21.02.2023

Судовий реєстр по справі —757/42092/19-к

Ухвала від 18.09.2019

Кримінальне

ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Шапутько С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні