ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
17.09.2019Справа №910/8018/19
Суддя господарського суду міста Києва Бойко Р.В., розглянувши в нарадчій кімнаті в порядку письмового провадження справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ульма Опалубка Україна"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ростбуд Інвест"
про стягнення 370 407,47 грн.,
ВСТАНОВИВ:
У червні 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Ульма Опалубка Україна" звернулось до господарського суду міста Києва із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ростбуд Інвест" про стягнення 370 407,47 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не виконано свого зобов`язання з внесення орендних платежів за користування орендованим згідно Договору оренди №186/10-18 від 31.10.2018 майном, у зв`язку з чим у нього виникла заборгованість у розмірі 370 407,47 грн.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 25.06.2019 відкрито провадження у справі №910/8018/19; вирішено здійснювати її розгляд з правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін; визначено сторонам строки для надання заяв по суті спору.
Відповідно до ч. 5 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.
Ухвала від 25.06.2019 була направлена Товариству з обмеженою відповідальністю "Ростбуд Інвест", яка вказана у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - 03150, м. Київ, вул. Димитрова, буд. 5, літера 10 А, та відповідно до інформації з пошукової системи Українського державного підприємства поштового зв`язку "Укрпошта" поштове відправлення вручене 09.07.2019.
Відповідач своїм правом на подання відзиву на позов у визначений у відповідності до положень Господарського процесуального кодексу України строк не скористався.
За таких обставин, справа підлягає вирішенню за наявними матеріалами з огляду на приписи ч. 9 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд міста Києва встановив наступне.
31.10.2018 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Ульма Опалубка Україна" (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Ростбуд Інвест" (орендар) було укладено Договір оренди №186/10-18 (надалі - Договір), у відповідності до п. 1.1 якого у порядку та на умовах, визначених цим Договором, орендодавець зобов`язується передати, а орендар зобов`язується прийняти у строкове платне користування (оперативну оренду) майно, найменування, перелік та вартість якого з урахуванням індексації визначено у загальних специфікаціях (Додаток №1), які є невід`ємною частиною цього Договору.
Конкретний перелік обладнання, що складає об`єкт оренди, та його кількість, що передається в оперативну оренду, вказується в Акті приймання-передачі (видача), який підписується сторонами під час передачі об`єкта оренди орендодавцем орендарю на складі орендодавця (п. 1.4 Договору).
Відповідно до п.п. 2.1, 2.2 Договору орендар вступає в строкове платне користування об`єктом оренди з дати підписання сторонами Акта приймання-передачі (видача) об`єкта оренди, за яким об`єкт оренди передається у користування орендарю. У тому разі, якщо об`єкт оренди передається у користування орендарю частинами за двома і більше Актами приймання-передачі в оренду, орендар вступає у строкове платне користування кожною частиною об`єкта оренди з дати підписання сторонами Акта приймання-передачі в оренду на таку частину об`єкта оренди.
Згідно з п. 2.3 Договору орендар зобов`язаний сплатити орендодавцю передоплату за перші 30 календарних днів користування об`єктом оренди, що буде переданий орендарю за Актом-приймання передачі в оренду, у розмірі, вказаному у рахунку-фактурі на попередню оплату.
Пунктом 2.4 Договору сторони погодили, що протягом 5 (п`яти) календарних днів з дня підписання цього Договору орендар зобов`язаний перерахувати на поточний банківський рахунок орендодавця платежі, розмір яких вказується орендодавцем у рахунках-фактурах, відповідно до умов підписаної сторонами Додаткової угоди до Договору, суми яких встановлюється як Гарантійний платіж. Під "Гарантійним платежем" сторони розуміють грошову суму (грошові суми), які перераховуються орендарем на поточний банківський рахунок орендодавця згідно п.п. 2.4, 2.5 Договору у розмірі, вказаному у Додатковій угоді до Договору. Внесення Гарантійного платежу (платежів) здійснюється орендарем шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок орендодавця у розмірі, визначеному згідно Додаткової угоди до Договору, у виставлених Орендодавцем рахунках-фактурах. Гарантійний платіж не є попередньою платою, а є погодженим сторонами згідно ч. 2 ст. 546 Цивільного кодексу способом забезпечення виконання грошових зобов`язань орендаря щодо сплати орендної плати, відшкодування вартості втраченого об`єкта оренди, інших грошових зобов`язань орендаря за Договором.
У разі порушення орендарем будь-якого із своїх зобов`язань за цим Договором, право власності на Гарантійний платіж переходить до орендодавця, який з моменту виявлення порушень, має право використати його в межах заборгованості орендаря, що виникла внаслідок порушень, в тому числі орендодавець має право використати Гарантійний платіж для відшкодування втрат заподіяних невиконанням орендарем обов`язків щодо реєстрації розрахунків коригування до податкової накладної, складених орендодавцем відповідно до вимог податкового законодавства та наданих орендарю, в розмірі, який дорівнює сумі належних до сплати орендодавцем податків, які б не підлягали сплаті чи на суму яких орендар мав би право зменшити податкові зобов`язання у разі своєчасної реєстрації орендарем такого розрахунку коригування до податкової накладної (п. 2.7 Договору).
Пунктом 3.4.2 Договору передбачено, що якщо об`єкт оренди чи його складові потребують очистки або ремонту, то орендодавець вказує відповідну кількість товару в акті прийому-передачі та виставляє рахунок-фактуру згідно розцінок вказаних в додатку №3 до договору, які визначені у відсотках від вартості об`єкта оренди, вказаної у специфікаціях до договору. Орендар зобов`язаний оплатити вартість очистки та ремонту об`єкта оренди протягом 5 (п`яти) банківських днів з моменту виставлення орендодавцем рахунку-фактури. Факт надання послуг орендарю з очистки та ремонту об`єкта оренди (його складових) підтверджується актом приймання-передачі наданих послуг, який сторони складають і підписують в такому ж порядку, як це передбачено розділом 8 цього договору.
Датою повернення об`єкту оренди вважається дата підписання акту повернення або дата відшкодування орендарем 100% вартості об`єкта оренди відповідно до п. 3.4 договору. Цим договором сторони також погоджують можливість і порядок викупу об`єкта оренди, такий викуп може бути здійснений з оформленням і підписанням сторонами акту підтвердження прийому-передачі права власності на об`єкт оренди чи його складові. Уразі викупу, ціна об`єкту оренду (його складових), що підлягає сплаті на користь орендодавця, визначається виходячи з вартості елементів опалубки, що визначена у специфікаціях до договору (з врахуванням коригування вартості об`єкта оренди, що здійснюється в порядку, передбаченому п. 7.3 договору), з додаванням до цієї вартості податку на додану вартість за ставкою, встановленою чинним в Україні законодавством на дату такого випадку, або окремо вказується у акті підтвердження прийому-передачі права власності і повинна бути сплачена орендарем протягом 5 (п`яти) банківський днів з дати такого акту (п. 3.7 Договору).
Пунктом 7.5 Договору сторони визначили, що початком оплачуваного періоду за Договором є дата дня одержання об`єкта оренди орендодавцем (дата підписання Акту приймання-передачі (видача) об`єкта оренди). Закінченням оплачуваного періоду по оренді за Договором є дата дня підписання Акту повернення об`єкта оренди. Орендар зобов`язаний сплачувати орендну плату за поточний місяць оренди не пізніше 10 числа кожного поточного місяця користування об`єктом оренди. За перші 30 календарних днів оренди орендар сплачує орендну плату у вигляді 100% попередньої оплати.
Відповідно до 7.6 Договору амортизаційні відрахування щодо об`єкта оренди нараховуються і використовуються орендодавцем у відповідності до вимог чинного законодавства України.
Орендар зобов`язаний розглянути проект кожного акту, підписати кожний його примірник та скріпити своєю печаткою і повернути один підписаний і скріплений своєю печаткою примірник акту орендодавцю не пізніше 3 (трьох) календарних днів з моменту отримання акту від орендодавця (п. 8.3 Договору).
Пунктом 8.4 Договору визначено, що у разі, якщо орендар вчасно не повертає орендодавцю належним чином оформлений акт приймання-передачі наданих послуг, послуги вважаються наданими орендареві належним чином та прийнятими орендарем без будь-яких зауважень та претензій з боку орендаря. Датою приймання-передачі послуг вважається дата, яка вказана в акті приймання-передачі послуг.
31.10.2018 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Ульма Опалубка Україна" (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Ростбуд Інвест" (орендар) було укладено Додаткову угоду №1 до Договору оренди №186/10-18 (надалі - Додаткова угода), у відповідності до п. 1.1 якої сторони погодили, що орендар буде перераховувати на рахунок орендодавця Гарантійний платіж (платежі) у розмірі 3,00% від сукупності вартості майна (об`єкта оренди), переданого орендарю в оренду за Актом (актами) приймання-передачі в оренду.
Пунктом 7.1.1 Додаткової угоди сторони погодили, що ставка орендної плати на місяць становить: специфікація №1 (вертикальна система опалубки) - 3%, специфікація №2 (горизонтальна система опалубки) - 3% від сукупності вартості майна (об`єкта оренди), специфікація №3 (башти Т-60) - 3% від сукупності вартості майна (об`єкта оренди), специфікація №4 (консольна система HG-180, KSP) - 3% від сукупності вартості майна (об`єкта оренди), специфікація №5 (система модульних риштувань BRIO) - 3% від сукупності вартості майна (об`єкта оренди), специфікація №6 (Bira, Orma, DSD, Comain) - 3% від сукупності вартості майна (об`єкта оренди), специфікація №7 (транспортувальна тара) - 0,01% від сукупності вартості майна (об`єкта оренди).
Товариством з обмеженою відповідальністю "Ульма Опалубка Україна" було передано, а Товариством з обмеженою відповідальністю "Ростбуд Інвест" прийнято у строкове, платне користування обладнання, про що сторонами складено та підписано Акти прийому-передачі №WZ-12 648/UA від 09.11.2018 (видача елементів в оренду зі складу - 300 KIEV RENT, 01013, м. Київ, пров. Деревообробний, 3), №WZ-12 219/UA від 12.11.2018 (видача елементів в оренду зі складу - 310 ODESSA RENT, 65031, м. Одеса, вул. Ленінградське шосе, 1/3), №WZ-12 651/UA від 14.11.2018 (видача елементів в оренду зі складу - 300 KIEV RENT, 01013, м. Київ, пров. Деревообробний, 3), №WZ-12 661/UA від 23.11.2018 (видача елементів в оренду зі складу - 300 KIEV RENT, 01013, м. Київ, пров. Деревообробний, 3), №WZ-12 663/UA від 26.11.2018 (видача елементів в оренду зі складу - 300 KIEV RENT, 01013, м. Київ, пров. Деревообробний, 3), №WZ-12 664/UA від 26.11.2018 (видача елементів в оренду зі складу - 300 KIEV RENT, 01013, м. Київ, пров. Деревообробний, 3), №WZ-12 665/UA від 26.11.2018 (видача елементів в оренду зі складу - 300 KIEV RENT, 01013, м. Київ, пров. Деревообробний, 3).
Листом №083 від 13.05.2019 позивач звернулося до відповідача з претензією, в якій вимагав погасити заборгованість з оплати орендної плати згідно Договору оренди №186/10-18 за січень та березень 2019 у розмірі 370 407,47 грн. до 31.05.2019.
Спір у справі виник у зв`язку твердженнями позивача про невиконання відповідачем своїх зобов`язань із внесення орендної плати за користування об`єктом оренди за січень та березень 2019 року, у зв`язку із чим у нього виникла заборгованість по орендній платі у розмірі 370 407,47 грн.
Укладений сторонами Договір є договором оренди, а відтак між сторонами виникли правовідносини, які підпадають під правове регулювання Глави 58 Цивільного кодексу України, Глави 30 Господарського кодексу України.
Вказаний договір є підставою для виникнення у його сторін господарських зобов`язань, а саме майново-господарських зобов`язань згідно ст. ст. 173, 174, 175, 283, 284, 285, 286 Господарського кодексу України, ст. ст. 11, 202, 509, 759, 793, 797 Цивільного кодексу України, і згідно ст. 629 Цивільного кодексу України є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Частиною 1 статті 759 Цивільного кодексу України унормовано, що за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Згідно зі ст. 765 Цивільного кодексу України наймодавець зобов`язаний передати наймачеві майно у користування негайно або у строк, встановлений договором найму.
Матеріалами справи підтверджується факт передачі позивачем та прийняття відповідачем в оренду об`єктів опалубки за Договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Частинами 1, 4 ст. 286 Господарського кодексу України визначено, що орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.
З огляду на викладені норми вбачається, що на орендаря покладається обов`язок сплачувати оренду плату за весь час користування об`єктом оренди у період дії відповідного правочину.
В даному випадку, позивач вказує, що відповідачем не було належним чином виконано взятого на себе зобов`язання по сплаті орендної плати за користування орендованими об`єктами опалубки.
Відповідно до п. 1.1 Додаткової угоди сторони погодили, що орендар буде перераховувати на рахунок орендодавця Гарантійний платіж (платежі) у розмірі 3,00 % від сукупності вартості майна (об`єкта оренди), переданого орендарю в оренду за Актом (актами) приймання-передачі в оренду.
Пунктом 7.1.1 Додаткової угоди сторони погодили, що ставка орендної плати на місяць становить: специфікація №1 (вертикальна система опалубки) - 3%, специфікація №2 (горизонтальна система опалубки) - 3%, специфікація №3 (башти Т-60) - 3%, специфікація №4 (консольна система HG-180, KSP) - 3%, специфікація №5 (система модульних риштувань BRIO) - 3%, специфікація №6 (Bira, Orma, DSD, Comain) - 3%, специфікація №7 (транспортувальна тара) - 0,01%.
Загалом за період оренди з 09.01.2018 по 31.03.2019 включно орендна плата за договором становить 1 521 292,02 грн.
Як зазначає позивач, відповідач продовжив користуватися обладнанням після закінчення строку оренди до березень 2019 включно, хоча Додатковою угодою передбачено, що договір оренди діє до 31.12.2018.
Згідно з частиною 1 статті 764 Цивільного кодексу України якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.
Матеріали справи не містять доказів повернення відповідачем об`єктів оренди до 31.03.2019, а також доказів заперечення позивачем (як орендодавцем за Договором) щодо користування відповідачем майном, у зв`язку з чим Договір вважається поновленим.
Позивач стверджує, що відповідач на виконання своїх зобов`язань із сплати орендної плати за користування об`єктом оренди сплатив 1 150 884,55 грн. із загальної суми - 1 521 292,02 грн., яка підлягала сплати за період з листопада 2018 по березень 2019, у зв`язку з чим у відповідача наявна перед позивачем заборгованість у розмірі 370 407,47 грн.
У разі порушення орендарем будь-якого із своїх зобов`язань за цим Договором, право власності на Гарантійний платіж переходить до орендодавця, який з моменту виявлення порушень, має право використати його в межах заборгованості орендаря, що виникла внаслідок порушень, в тому числі орендодавець має право використати Гарантійний платіж для відшкодування втрат заподіяних невиконанням орендарем обов`язків щодо реєстрації розрахунків коригування до податкової накладної, складених орендодавцем відповідно до вимог податкового законодавства та наданих орендарю, в розмірі, який дорівнює сумі належних до сплати орендодавцем податків, які б не підлягали сплаті чи на суму яких орендар мав би право зменшити податкові зобов`язання у разі своєчасної реєстрації орендарем такого розрахунку коригування до податкової накладної (п. 2.7 Договору).
На підставі п. 2.7 Договору позивачем здійснено зарахування здійснених відповідачем гарантійних платежів в рахунок погашення частини боргу.
Таким чином, з урахуванням погашення частини боргу гарантійними платежами у відповідача залишилась частина заборгованості, як стверджує позивач, за січень та березень 2019 року у розмірі 370 407,47 грн. (Акти надання послуг №161 від 31.01.2019 на суму 264 775,70 грн. та №595 від 31.03.2019 на суму 114 043,98 грн.)
Пунктом 8.4 Договору визначено, що у разі, якщо орендар вчасно не повертає орендодавцю належним чином оформлений акт приймання-передачі наданих послуг, послуги вважаються наданими орендареві належним чином та прийнятими орендарем без будь-яких зауважень та претензій з боку орендаря. Датою приймання-передачі послуг вважається дата, яка вказана в акті приймання-передачі послуг.
Надання позивачем послуг в січні та березні 2019 року підтверджується Актами надання послуг №161 від 31.01.2019 на суму 264 775,70 грн. та №595 від 31.03.2019 на суму 114 043,98 грн.
Акт надання послуг №161 від 31.01.2019 підписаний сторонами.
В свою чергу, Акт надання послуг №595 від 31.03.2019 не підписаний відповідачем, хоча був надісланий позивачем 14.05.2019 на адресу відповідача разом з вимогою №083 від 13.05.2019, що підтверджується описом вкладення відправлення №0101305030458.
Відповідач вказану вимогу отримав 22.05.2019, проте Акт надання послуг №595 від 31.03.2019 позивачу не повернув, вимогу не задовольнив.
Оскільки орендар своєчасно не повернув орендодавцю вказаний акт, послуги вважаються прийнятими орендарем без будь-яких зауважень та претензій.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Пунктом 7.5 Договору сторони визначили, що початком оплачуваного періоду за Договором є дата дня одержання об`єкта оренди орендодавцем (дата підписання Акту приймання-передачі (видача) об`єкта оренди). Закінченням оплачуваного періоду по оренді за Договором є дата дня підписання Акту повернення об`єкта оренди. Орендар зобов`язаний сплачувати орендну плату за поточний місяць оренди не пізніше 10 числа кожного поточного місяця користування об`єктом оренди. За перші 30 календарних днів оренди орендар сплачує орендну плату у вигляді 100% попередньої оплати.
Таким чином, строк виконання спірного грошового зобов`язання відповідача по сплаті орендних платежів за січень та березень 2019 року, загальний розмір яких становить 370 407,47 грн., на момент вирішення спору настав.
Будь-яких доказів, що підтверджують факт сплати орендних платежів на суму 370 407,47 грн. за січень та березень 2019 року за Договором (платіжні доручення, банківські виписки, тощо) матеріали справи не містять та відповідачем суду не надано.
Частинами 1 та 2 статті 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом (ч. 3 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України).
Аналогічні приписи закріплені у ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідач належними та допустимими доказами факту невиконання своїх зобов`язань за спірним договором не спростовано, а матеріали справи їх не містять, відтак суд приходить до висновку, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Ростбуд Інвест" не виконано своїх зобов`язань за Договором оренди.
Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Зазначене також кореспондується з положеннями статей 525, 526 Цивільного кодексу України.
Стаття 629 Цивільного кодексу України передбачає, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
За приписами статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Наявність та розмір заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю "Ростбуд Інвест" за Договором оренди №186/10-18 від 31.10.2018 у сумі 370 407,47 грн. підтверджуються наявними в матеріалах справи доказами та відповідачем не були спростовані, у зв`язку з чим позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Ульма Опалубка Україна" про стягнення заборгованості зі сплати орендної плати у сумі 370 407,47 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача у зв`язку з задоволенням позову у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 129, ч. 2 ст. 178, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Ульма Опалубка Україна" задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ростбуд Інвест" (03150, м. Київ, вул. Димитрова, буд. 5, літера 10 А; ідентифікаційний код 37883679) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ульма Опалубка Україна" (03148, м. Київ, вул. Гната Юри, буд. 9, кімната 414; ідентифікаційний код 31563803) заборгованість у розмірі 370 407 (триста сімдесят тисяч чотириста сім) грн. 47 коп. та судовий збір у розмірі 5 556 (п`ять тисяч п`ятсот п`ятдесят шість) грн. 11 коп. Видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Відповідно до п.17.5 ч.1 ПЕРЕХІДНИХ ПОЛОЖЕНЬ Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається до Північного апеляційного господарського суду або через господарський суд міста Києва.
Суддя Р.В. Бойко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2019 |
Оприлюднено | 20.09.2019 |
Номер документу | 84349557 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бойко Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні