ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
Справа № 500/1949/19
18 вересня 2019 рокум.Тернопіль Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Мандзія О.П., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю "ЗМП" до Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання дій протиправними,
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулось товариства з обмеженою відповідальністю "ЗМП" з позовною заявою до Головного управління ДФС у Тернопільській області, в якій просить визнати протиправними дії Головного управління ДФС у Тернопільській області, які полягають у передачі на реалізацію на аукціон, що проводиться товарною біржею "Подільська", нерухомого майна належного товариству з обмеженою відповідальністю "ЗМП", а саме худобозабійного пункту з прибудовами (літери А1, а1, а2, а3, а4) загальною площею 787,8 кв.м.
Ухвалою суду від 23.08.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено судове засідання на 18.09.2019 року.
На адресу суду 03.09.2019 року від позивача надійшла заява про залишення позову без розгляду та вирішити питання про повернення судового збору, сплаченого при подання позову.
Представником Головного управління ДПС у Тернопільській області 13.09.2019 року подано клопотання про заміну відповідача - Головне управління ДФС у Тернопільській області його правонаступника Головне управління ДПС у Тернопільській області.
Представники сторін у судове засідання не з`явились, хоча товариство з обмеженою відповідальністю "ЗМП" та Головне управління ДФС у Тернопільській області належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду відповідно до ст.124, 126 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Враховуючи положення ч.1, 9 ст.205 та ч.4 ст.229 КАС України, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду клопотання про заміну відповідача правонаступником та заяви про залишення позову без розгляду у порядку письмового провадження без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Судом встановлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 року №537 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" Головне управління ДФС у Тернопільській області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління ДПС у Тернопільській області.
Наказом Головного управління ДПС у Тернопільській області від 09.08.2019 року №9 передбачено розпочати виконання Головним управлінням ДПС у Тернопільській області (далі - ГУ ДПС) функцій і повноваження Головного управління ДФС у Тернопільській області (далі - ГУ ДФС), що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС.
Згідно із ст.52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Отже, враховуючи наведене, у цій справі необхідно допустити заміну відповідача Головного управління ДФС у Тернопільській області його правонаступником - Головним управлінням ДПС у Тернопільській області.
Розглянувши матеріали справи та з`ясувавши всі обставини справи, суд вважає, що заява представника позивача підлягає до задоволення, позовну заяву слід залишити без розгляду з таких підстав.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
З огляду на викладене, оскільки подання заяви про залишення позову без розгляду є безумовним правом особи - позивача, що звернувся до суду з позовом, та не суперечить чинному законодавству, не порушує права, свободи та інтереси учасників адміністративного процесу, позовну заяву слід залишити без розгляду.
При цьому, згідно із ч.4 ст.240 КАС України особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Також, згідно ч.5 ст.240 КАС України в ухвалі про залишення позову без розгляду можуть бути вирішені питання про розподіл між сторонами судових витрат, про повернення судового збору з бюджету.
Відповідно до ч.2 ст.132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з п.4 ч.1 ст.7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
У разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову (ч.3 ст.7 Закону України "Про судовий збір").
Позивачем при поданні позову сплачено судовий збір у розмірі 1921,00 грн. відповідно до квитанції №ПН215600426655 від 22.08.2019 року, яка міститься у матеріалах справи.
Таким чином, враховуючи те, що суд ухвалою залишає позов без розгляду на підставі п.5 ч.1 ст.240 КАС України, суд вважає за можливе повернути позивачу п`ятдесят відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, в розмірі 960,50 грн.
Разом з цим, за приписами ч.5 Закону України "Про судовий збір" повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
Наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 року № 787, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.09.2013 року за №1650/24182, затверджено Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів (далі - Порядок).
Відповідно до п.5 Порядку повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за ухвалою суду, яка набрала законної сили.
Ухвала суду подається платником до органу Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету (у разі знаходження оригіналу документа на переказ, який підтверджує зарахування судового збору до бюджету, в матеріалах судової справи та зазначення про це в ухвалі суду).
Оскільки за правилами п.5 Порядку повернення судового збору можливе без оригіналу розрахункового документу, суд вважає за необхідне оригінал квитанції №ПН215600426655 від 22.08.2019 року на суму 1921,00 грн. залишити у справі.
Керуючись ст.142, 240, 241, 248 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Допустити заміну відповідача - Головне управління ДФС у Тернопільській області на його правонаступника Головне управління ДПС у Тернопільській області.
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "ЗМП" до Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання дій протиправними залишити без розгляду.
Повернути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "ЗМП" судовий збір в розмірі 960 (дев`ятсот шістдесят) гривень 50 (п`ятдесят) копійок, сплачений згідно квитанції №ПН215600426655 від 22.08.2019 року на суму 1921,00 грн.
Позивач: товариство з обмеженою відповідальністю "ЗМП" (47201, Тернопільська область, місто Зборів, вулиця Набережна, будинок 5, код ЄДРПОУ 31194958).
Відповідач: Головне управління ДПС у Тернопільській області (46003, Тернопільська область, місто Тернопіль, вулиця Білецька, будинок 1, код ЄДРПОУ 39403535).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Повний текст ухвали складено 18 вересня 2019 року.
Головуючий суддя Мандзій О.П.
Копія вірна
Суддя Мандзій О.П.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2019 |
Оприлюднено | 23.09.2019 |
Номер документу | 84358717 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мандзій Олексій Петрович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мандзій Олексій Петрович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мандзій Олексій Петрович
Адмінправопорушення
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Швець В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні