Ухвала
від 17.09.2019 по справі 175/3063/19
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 175/3063/19

Провадження № 1-кс/175/1648/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17вересня 2019року смт. Слобожанське

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2

за участю прокурора ОСОБА_3

розглянувши клопотанняслідчого СВДніпровського РВПДВП ГУНПв Дніпропетровськійобласті ОСОБА_4 погоджене прокурором Дніпропетровської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_3 про дозвіл на проведення обшуку, а також перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження №12019040440000864 від 30.06.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, у рамках якого було подано клопотання та дослідивши докази по даному матеріалу,

В С Т А Н О В И В:

До Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області надійшло вищевказане клопотання про надання дозволу на проведення обшуку.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що 29.06.2019 до Дніпровського РВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області, надійшло письмове звернення від ОСОБА_5 , в якому просить поліцію вжити заходи не невстановленої особи, яка таємно, шляхом вільного доступу, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , близько 21.00 год., скоїла крадіжку автомобільного акумулятора «Vortex 6СТ-60» ємкістю 60 Ач, з автомобіля марки «ВАЗ 2107» д.н.з. НОМЕР_1 , який належить заявнику, спричинивши матеріальний збиток потерпілому. (ЖЕО 10305 від 29.06.2019).

30.06.2019 слідчим Дніпровського РВП ДВП відомості внесено до ЄРДР № 12019040440000864, за попередньою правовою кваліфікацією ч.2 ст.185 КК України.

У вчиненні зазначеного кримінального правопорушення обґрунтовано підозрюється ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

ОСОБА_6 , 29.06.2019 о 19:58 години, перебував на парковці ТРЦ «Караван» за адресою: Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. Нижньодніпровська № 17 побачив автомобіль ВАЗ 2107, синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_1 , який належить раніше невідомому йому потерпілому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . В цей момент у ОСОБА_6 раптово виник злочинний умисел направлений на таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене повторно, а саме акумулятору встановленому на вказаному автомобілі, який він визначив об`єктом свого злочинного посягання.

Знаходячись за вищевказаною адресою, ОСОБА_6 , 29.06.2019 о 19:59 години, реалізуючи раптово виниклий злочинний умисел направлений на таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене повторно, впевнившись, що за його злочинними діями ніхто не спостерігає і вони залишаються таємними для оточуючих, одягнувши на свої руки рукавички, шляхом здійснення ривку руками, відчинив капот автомобіля ВАЗ 2107, синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_1 , дістав акумулятор «Vortex 6CT-60 ємкістю 60 Ач», тим самим заволодів чужим майном, яке належить потерпілому ОСОБА_5 .. Після чого з місця вчинення кримінального правопорушення з викраденим майном зник та розпорядився ним на власний розсуд.

Своїми умисними діями ОСОБА_6 спричинив матеріальну шкоду потерпілому ОСОБА_5 згідно висновку судової автотоварознавчої експертизи № 3717-19 від 15.08.2019 на загальну суму 1014 гривень 00 копійок. (одна тисячу чотирнадцять гривень 00 копійки.)

В ході проведення досудового розслідування було надано доручення поліцейським сектору кримінальної поліції Дніпровського РВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області з метою встановлення місця збуту вищезазначеного акумулятора, а саме куди збув ОСОБА_6 вказаний викрадений ним акумулятор «Vortex 6CT-60 ємкістю 60 Ач».

Під час виконання доручення, оперативним підрозділом було встановлено, що підозрюваний ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 незаконно збув викрадений ним акумулятор «Vortex 6CT-60 ємкістю 60 Ач», котрий належить потерпілому ОСОБА_5 , на торгівельний ринок «Видний», який знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул. Донецьке Шосе 122к, який згідно з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна нежитлові будівлі за вказаною адресою належать ТОВ «ДНЕПРРИТЄЙЛПАРК» код ЄДРПОУ : 39121234, а саме за місцем розташування двох магазинів, які знаходяться у користуванні ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце проживання : АДРЕСА_2 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце проживання : АДРЕСА_2 . Вказані магазини знаходяться на першій лінії від вул. Донецьке Шосе та мають сині вивіски з білими надписами «АККУМУЛЯТОРЫ ОБСЛУЖИВАНИЕ. ПРОДАЖА. АВТОМОБИЛЬНЫЕ МАСЛА». Також ОСОБА_8 та ОСОБА_7 за вказаною адресою здійснюють підприємницьку діяльність, а саме продажою автомобільних акумуляторів, автомобільних мастил. Також, в ході оперативно-розшукових заходів було встановлено, що ОСОБА_6 неодноразово збував викрадені ним акумулятори вказаним особам у вказані місця. На підставі наведеного, враховуючи те, що інші заходи забезпечення кримінального провадження можуть негативно вплинути на досягнення дієвості досудового розслідування, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знарядь кримінального правопорушення викраденого акумулятора, а саме: «Vortex 6CT-60 ємкістю 60 Ач» та іншого майна здобутого в результаті вчинення кримінального правопорушення, а також встановлення осіб, причетних до кримінального правопорушення, що забезпечить швидке, повне та неупереджене розслідування кримінального провадження.

Слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку будівель нежитлового призначення, розташованих за адресою: м. Дніпро, вул. Донецьке Шосе 122к.

Слідчий суддя, розглянувши клопотання та дослідивши додані до нього документи, а також заслухавши думку прокурора, яка підтримала клопотання, встановив наступне.

Відповідно до ст.223КПК України підставами для проведення слідчої дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Частинами першою третьою статті 234 КПК України передбачено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням.

Відповідно до ч.5 ст.234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:

1) було вчинено кримінальне правопорушення;

2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;

3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;

4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;

5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Відповідно до ч.2 ст.235 КПК ухвала про дозвіл на обшук повинна містити…. житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, які мають бути піддані обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.

У відповідності із статтею 30Конституції України кожному гарантується недоторканість житла. Як передбачено ч. 1 ст. 233 КПК, не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено наявність підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 259 КК України, а обшук може сприяти розкриттю кримінального правопорушення та вилучення речей, які можуть бути доказами під час судового розгляду.

В зв`язку з тим, що іншими способами неможливо отримати відомості про злочин, та враховуючи те, що під час проведення обшуку можуть бути отриманні докази, які самостійно чи в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування обставин злочину, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає, що клопотання про надання дозволу на проведення обшуку підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 110, 234, 235 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Дніпровського РВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку задовольнити.

Надати дозвіл слідчому Дніпровського районного відділення поліції ДВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_4 , прокурору Дніпропетровської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_3 на проведення обшуку будівель нежитлового призначення, розташованих за адресою : АДРЕСА_3 , який згідно з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна нежитлові будівлі за вказаною адресою належать ТОВ «ДНЕПРРИТЄЙЛПАРК» код ЄДРПОУ: 39121234, а саме за місцем розташування двох магазинів, які знаходяться у користуванні та де ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце проживання : АДРЕСА_2 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце проживання : АДРЕСА_2 здійснюють підприємницьку діяльність, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знарядь кримінального правопорушення акумулятора, а саме : «Vortex 6CT-60 ємкістю 60 Ач», квасна- стартерна акумуляторна батарея «Mutlu 12V», акумулятор стартерний «ISTA Standard 60CT-60 Ач» чорного кольору, акумулятор «FORSE 60CT 60» заводський номер 1060921121 та іншого майна, здобутого в результаті вчинення кримінального правопорушення, а також встановлення осіб, причетних до кримінального правопорушення.

Обшук провести до 17 жовтня 2019 року.

Відповідно до ч.3 ст. 309 КПК України ухвала суду про дозвіл на обшук житла оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення17.09.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу84359880
СудочинствоКримінальне
Сутьдозвіл на проведення обшуку, а також

Судовий реєстр по справі —175/3063/19

Ухвала від 24.09.2019

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Бойко О. М.

Ухвала від 19.09.2019

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Новік Л. М.

Ухвала від 17.09.2019

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Новік Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні