КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/12787/19

Провадження № 1-кс/234/7093/19

У Х В А Л А

про доручення проведення експертизи

18 вересня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Заборський В.О., за участю секретаря судового засідання Сторчай А.Д., в рамках кримінального провадження №42019051100000085 від 18.03.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого Другого слідчого відділу територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Краматорську Коваля І.А., погоджене прокурором військової прокуратури Донецького гарнізону Цяпою Ю.О. про призначення експертизи, -

В С Т А Н О В И В:

18.09.2019 року слідчий Коваль І.А. звернувся до слідчого судді з клопотанням про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів, проведення якої доручити експертам Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, розташованого за адресою: м. Маріуполь, вул. Георгіївська, 70 і на вирішення експерта включити наступне питання: 1) Чи є речовина рослинного походження, яка надана на експертизу, наркотичним засобом, психотропною речовиною. Якщо так, то до якого виду відноситься та яка її маса?

Клопотання обґрунтовується тим, що в провадженні Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, перебувають матеріали кримінального провадження № 42019051100000085 від 18.03.2019 року за фактом незаконного збуту психотропних, наркотичних речовин громадянам України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_1 за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , здійснює виготовлення психотропної речовини - метамфетамін. Вказану психотропну речовину ОСОБА_1 розповсюджує серед наркозалежних мешканців м. Добропілля та навколишніх населених пунктів, використовуючи можливості своїх пособників, а саме: ОСОБА_2 .

Під час проведення обшуку 10.09.2019 року за адресою: АДРЕСА_1 , виявлено та вилучено:

- з правої частини сараю, який розташований на території домоволодіння, на полці три пластикових баночки сірого кольору, в яких знаходиться подрібнена речовина рослинного походження, які упаковані до прозорого поліетиленового пакету по типу файл ;

- з лівої частини сараю, який розташований на території домоволодіння, на полці три пластикових баночки сірого кольору, в яких знаходиться подрібнена речовина рослинного походження, які упаковані до білого поліетиленового пакету.

На даний час у слідства виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів.

Слідчий повідомлявся про місце та час розгляду клопотання, проте в судове засідання не з`явився, що відповідно до ч.3 ст.244 КПК не перешкоджає розгляду клопотання.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється. За таких обставин фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку, що дане клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.2 ст.84 КПК України процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів. Висновок експерта, відповідно до ст.101 КПК України, це докладний опис проведених експертом досліджень та зроблені за їх результатами висновки, обґрунтовані відповіді на запитання, поставлені особою, яка залучила експерта, або слідчим суддею чи судом, що доручив проведення експертизи. Кожна сторона кримінального провадження має право надати суду висновок експерта, який ґрунтується на його наукових, технічних або інших спеціальних знаннях.

Відповідно до підстав визначених у ст.242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Як визначено ч.6 ст.244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

Відомості про дане кримінальне правопорушення №42018051100000085 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України 18.03.2019 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Оскільки, слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів, є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 84, 101, 242, 244 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого Другого слідчого відділу територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Краматорську Коваля І.А. про призначення експертизи - задовольнити.

Доручити Донецькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України, розташованому за адресою: м. Маріуполь, вул. Георгіївська, 70, проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів по кримінальному провадженню №42018051100000085 від 18.03.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України.

На вирішення експертові поставити питання:

1) Чи є речовина рослинного походження, яка надана на експертизу, наркотичним засобом, психотропною речовиною. Якщо так, то до якого виду відноситься та яка її маса?

Доручити слідчому надати в розпорядження експертів:

- прозорий поліетиленовий пакет по типу файл , до якого упаковано три пластикових баночки сірого кольору, в яких знаходиться подрібнена речовина рослинного походження, які вилучені з правої частини сараю, що розташований на території домоволодіння, за адресою: АДРЕСА_1 ;

- білий поліетиленовий пакет, до якого упаковано три пластикових баночки сірого кольору, в яких знаходиться подрібнена речовина рослинного походження, які вилучені з лівої частини сараю, що розташований на території домоволодіння, за адресою: АДРЕСА_1 .

Надати дозвіл експертам на часткове або повне знищення об`єктів експертизи або зміну їх властивостей, в залежності від вибору проведення дослідження.

Відповідно до ч. 3 ст. 309 КПК України ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддяВ. О. Заборський

Зареєстровано 20.09.2019
Оприлюднено 20.09.2019
Дата набрання законної сили 18.09.2019

Судовий реєстр по справі 234/12787/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 17.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 03.12.2019 Донецький апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 28.11.2019 Донецький апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 13.11.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.11.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 07.11.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 05.11.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 29.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 24.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 23.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону