У Х В А Л А
11.09.2019 Справа №607/21467/19
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Грицай К.М., при вирішенні питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 до Споживчого кооперативу Степана Бандери про визнання права на вступ до членів кооперативу та зобов`язати вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до відповідача Споживчого кооперативу Степана Бандери про визнання права на вступ до членів кооперативу та зобов`язати вчинити певні дії.
Оглянувши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
В силу ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Так, у позовній заяві, позивачем заявлено вимоги про визнання права на вступ до членів кооперативу та зобов`язання вчинити певні дії, позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що метою діяльності Споживчого кооперативу Степана Бандери є здійснення добудови будівель по вул АДРЕСА_1 , яке зупинилось внаслідок порушення справи про банкрутство ПП Тернопільська філія Будівельник , однак позивач не зазначив та не долучив докази на підтвердження створення Споживчого кооперативу Степана Бандери , зокрема, відомостей про державну реєстрацію даної юридичної особи, мету та вид його діяльності.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу строк до десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків, а саме: надати всі наявні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У разі неможливості подання доказів разом із позовною заявою позивачу необхідно зазначити такі докази.
При цьому, суд роз`яснює, що у випадку невиконання вимог суду у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута позивачеві.
На підставі наведеного і, керуючись ст. ст. 177, 185 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Споживчого кооперативу Степана Бандери про визнання права на вступ до членів кооперативу та зобов`язати вчинити певні дії - залишити без руху, надавши позивачу строк протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали суду, для усунення вказаних недоліків.
Роз`яснити, що якщо позивач, відповідно до ухвали суду, у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддяК. М. Грицай
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2019 |
Оприлюднено | 20.09.2019 |
Номер документу | 84374115 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Грицай К. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні