Справа № 715/1652/19
Провадження № 2/715/657/19
ЗАОЧНЕ РIШЕННЯ
I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 вересня 2019 року Глибоцький районний суд Чернівецької області
в складі: головуючого судді Цуренка В.А.
секретаря судового засідання Оршевська С.М.
за участі позивачки ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засiданнi в смт. Глибока в залі суду справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом. В обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що ОСОБА_1 , на праві власності згідно договору дарування об`єкту незавершеного будівництва укладеного 05.09.2011 року та посвідченого приватним нотаріусом Глибоцького нотаріального округу Кінащук Н.М. належить житловий будинок, що розташований в АДРЕСА_2 , що підтверджується копією договору дарування. Згідно договору дарування від 05.09.2011 гр. ОСОБА_4 позивачці також передано у власність земельну ділянку площею 0,2500 га, кадастровий номер 7321081900:01:001:0080, що розташована в с. Димка Глибоцького району Чернівецькій області, на якій розміщений житловий будинок подарований ОСОБА_4 . У вказаному господарстві зареєстровані: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 і ОСОБА_3 , що підтверджується довідкою Димківської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області за №536 від 14.06.2019. Відповідачка ОСОБА_2 починаючи з 2000 року в с. Димка Глибоцького району Чернівецької області не проживає, вона фактично проживає в Республіці Італії в період з 2000 року по даний час, точне місце проживання відповідачки не відоме. Відповідачка ОСОБА_3 в с. Димка Глибоцького району Чернівецької області не проживає з 2002 року, фактичне місце її проживання Республіка Італія, фактичне місце проживання на даний час не відоме. Відповідачі у будинку ОСОБА_1 ніколи не проживали, речей та іншого майна не зберігають. Відповідачі жодної участі в утриманні господарства не приймали та не приймають, однак при отриманні будь-яких довідок в сільській раді для подання в органи соціального захисту, Пенсійного фонду, відповідачі включається до складу сім`ї, що значно обмежує права і можливості позивачки на отримання соціальної допомоги, оформлення субсидії та інше.
Тому просить суд, ухвалити рішення, яким визнати відповідачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 такими, що втратили право користування житловим приміщенням, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .
Позивачка ОСОБА_1 в судовому засіданні підтвердила обставини, що викладені в позовній заяві, просила суд позов задовольнити повністю, не заперечувала проти заочного розгляду справи.
Вiдповiдачі ОСОБА_2 ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилися, хоча належним чином повідомлялися про час і місце розгляду справи, причину неявки в судове засідання не повідомили і не просили суд відкласти розгляд справи. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Дослiдивши матерiали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до ч.1 ст.2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч.1 ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Як вбачається із змісту ч.2 ст. 16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути:
1) визнання права;
2) визнання правочину недійсним;
3) припинення дії, яка порушує право;
4) відновлення становища, яке існувало до порушення;
5) примусове виконання обов`язку в натурі;
6) зміна правовідношення;
7) припинення правовідношення;
8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди;
9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди;
10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 405 ЦК України член сім`ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності його без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним та власником житла або законом.
Згідно ч.1 ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Відповідно до ч.1 ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
Згідно ч.1 ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Згідно зі ст. 7 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права користування житловим приміщенням.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні зняття з реєстрації місця проживання здійснюється на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права користування житловим приміщенням.
Відповідно до постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 7 лютого 2014 року № 5 Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав судам роз`яснено, що під час розгляду позовів про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, судам необхідно чітко врахувати правовідносини, які виникають між власником та колишніми членами його сім`ї. Так власник житла має право вимагати визнання ОСОБА_6 такою, що втратила право користування житлом, що є наслідком припинення права власності на житлове приміщення (п. 3 ч. 1 ст. 346 ЦК України) із зняттям останньої з реєстрації.
Згідно договору дарування об`єкту незавершеного будівництва укладеного 05.09.2011 та посвідченого приватним нотаріусом Глибоцького нотаріального округу Кінащук Н.М., ОСОБА_1 , на праві власності належить житловий будинок, що розташований в АДРЕСА_2 . Згідно договору дарування від 05.09.2011 року гр. ОСОБА_1 на праві власності належить земельна ділянка площею 0,2500 га, кадастровий номер 7321081900:01:001:0080, що розташована в с. Димка Глибоцького району Чернівецькій області.
Згідно довідки виданої податковою службою та перекладу даної довідки на українську мову за адресою: АДРЕСА_4 ), зареєстрована сім`я до складу якої входить: ОСОБА_2 - ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_2 ; ОСОБА_9 - ІНФОРМАЦІЯ_3 ; ОСОБА_10 - ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Свідки ОСОБА_11 та ОСОБА_12 в судовому засіданні підтвердили обставини викладенні в позовній заяві.
Наведені докази підтверджують те, що відповідачі не проживають у вказаному будинку з 2000 року, тому суд вважає, що вони втратили право користування вказаним житлом.
На підставі наведеного, ст. 405 ЦК України, ст. 7 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні , керуючись ст.ст. 3-13, 19, 23, 76-81, 141, 259, 265, 280-282 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка зареєстрована по АДРЕСА_2 - такою, що втратила право користування житловим будинком по АДРЕСА_2 .
Визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , яка зареєстрована по АДРЕСА_2 - такою, що втратила право користування житловим будинком по АДРЕСА_2 .
Повний текст судового рішення виготовлено 18 вересня 2019 року.
Заочне рішення суду може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене в день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Глибоцький районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається через суд першої інстанції.
СУДДЯ:
Суд | Глибоцький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2019 |
Оприлюднено | 20.09.2019 |
Номер документу | 84380937 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Глибоцький районний суд Чернівецької області
Цуренко В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні