КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/9561/19

Провадження № 1-кс/234/6886/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 вересня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Кравченко О.Ю., за участю секретаря судового засідання Малушка С.В., слідчого Петрової Ю.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого Другого слідчого відділу (відділ з розслідування злочинів вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) Територіального управління державного бюро розслідувань, розташованого у м.Краматорську Симоненко А.Ю. про арешт майна у кримінальному провадженні №42019051100000085 від 18.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання слідчого Другого слідчого відділу (відділ з розслідування злочинів вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) ТУ ДБР, розташованого у м.Краматорську Симоненко А.Ю. про арешт майна в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019051100000085 від 18.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України.

Клопотання погоджене з прокурором військової прокуратури Донецького гарнізону Савватеєвим М.В.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що Другим слідчим відділом ТУ ДБР розташованого у місті Краматорську здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019051100000085 від 18.03.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, за фактом незаконного збуту психотропних, наркотичних речовин громадянам України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що особа на ім`я ОСОБА_1 за місцем свого проживання здійснює виготовлення психотропної речовини - метамфетамін. Вказану психотропну речовину ОСОБА_1 розповсюджує серед наркозалежних мешканців м. Добропілля та навколишніх населених пунктів, використовуючи можливості своїх пособників, а саме: особи на ім?я ОСОБА_2 - на прізвисько Чапа , ОСОБА_3 - на прізвисько Дєд , ОСОБА_4 та інших осіб.

В межах вказаного кримінального провадження проводяться негласні слідчі (розшукові) дії, під час яких було проведено оперативну закупку. У подальшому 10.09.2019 року проведено огляд гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка добровільно видала п`ять фольгових згортків та пакет із порошкоподібною речовиною, та пояснила, що на її думку в ньому знаходиться наркотична речовина амфітамін , яку вона придбала у чоловіка на ім`я ОСОБА_6 .

Під час допиту в якості свідка ОСОБА_5 вказала, що вона 10.09.2019 року знаходячись у смт. Білицьке Добропільського району Донецької області зустрілась з чоловіком на ім`я ОСОБА_6 по прізвищу ОСОБА_7 та за грошові кошти в сумі 2500 (дві тисячі п`ятсот) гривень придбала в нього, на її думку, наркотичний засіб амфітамін , який знаходиться у фольгових згортках та пакеті із порошкоподібною речовиною.

Таким чином, є достатні підстави вважати, що надані свідком фольгові згортки та пакет із порошкоподібною речовиною з вмістом речовини булого кольору, можуть бути предметами вчинення кримінального правопорушення, мають істотне значення для кримінального провадження, а саме для проведення експертного дослідження, також можуть бути використані при проведенні розслідування, як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Однак на даний час невідомо чи придбана під час оперативної закупівлі гр. ОСОБА_5 речовина є наркотичним засобом, чи ні.

З метою збереження майна, яке є речовим доказом у кримінальному провадженні враховуючи, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України слідчий просить накласти арешт на поліетиленовий пакет (канцелярський файл) з прикріпленою біркою Пакет №1 , в якому містяться п`ять фольгових згортків та пакет з порошкоподібною речовиною білого кольору, які попередньо загорнуто слідчим в чистий аркуш паперу формату А4, які перебували у володінні свідка ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 видані нею під час огляду 10.09.2019, які остання закупила 10.09.2019 у особи на ім`я ОСОБА_6 .

У судовому засіданні слідчий ТУ ДБР, розташованого у м.Краматорську Петрова Ю.В. клопотання підтримала, просила його задовольнити.

Заслухавши слідчого, повно та всебічно дослідивши надані до клопотання матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подане клопотання, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.

Клопотання про арешт майна відповідає вимогам ст.171 КПК України.

10.09.2019 року під час проведення огляду свідок ОСОБА_5 видала слідчому п`ять фольгових згортків та пакет з порошкоподібною речовиною білого кольору, які попередньо загорнуто слідчим в чистий аркуш паперу формату А4 та поміщено в поліетиленовий пакет (канцелярський файл) з прикріпленою биркою Пакет №1 .

Постановою слідчого від 10.09.2019 року поліетиленовий пакет (канцелярський файл) з прикріпленою биркою Пакет № 1, в якому містяться п`ять фольгових згортків та пакет з порошкоподібною речовиною білого кольору, які попередньо загорнуто слідчим в чистий аркуш паперу формату А4, які вилучено у свідка ОСОБА_5 під час огляду 10.09.2019 року визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.

Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів ( ч. 2 ст. 170 КПК України).

Речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально-протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально-протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення (ч. 1 ст. 98 КПК України).

Відповідно до п.п. 1,3 ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилучене майно може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберігали на собі його сліди, а також є предметом кримінального правопорушення.

Майно, на яке слідчий просить накласти арешт, з огляду на вищезазначене, відповідає вказаним вимогам кримінального процесуального закону.

Відповідно до ч. 1ст. 173 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту.

За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання про арешт майна підлягає задоволенню, оскільки є достатні підстави вважати, що вилучені 10.09.2019 року у свідка ОСОБА_5 під час проведення огляду п`ять фольгових згортків та пакет з порошкоподібною речовиною білого кольору, які попередньо загорнуто слідчим в чистий аркуш паперу формату А4 та поміщено в поліетиленовий пакет (канцелярський файл) з прикріпленою биркою Пакет №1 можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, незастосування арешту майна може призвести до його втрати, пошкодження або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

Керуючись ст.ст. 131, 132,167, 170-175, 309 КПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Накласти арешт на поліетиленовий пакет (канцелярський файл) з прикріпленою біркою Пакет №1 , в якому містяться п`ять фольгових згортків та пакет з порошкоподібною речовиною білого кольору, які попередньо загорнуто слідчим в чистий аркуш паперу формату А4, які видала під час огляду 10.09.2019 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ст. 175 КПК України, ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Роз`яснити, що згідно ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга протягом п`яти днів з дня її проголошення безпосередньо до Донецького апеляційного суду.

Слідчий суддяО. Ю. Кравченко

Зареєстровано 21.09.2019
Оприлюднено 21.09.2019
Дата набрання законної сили 13.09.2019

Судовий реєстр по справі 234/9561/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 16.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 05.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 03.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 03.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону