КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/9561/19

Провадження № 1-кс/234/6887/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Кравченко О.Ю., за участю секретаря судового засідання Малушка С.В., слідчого Петрової Ю.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого Другого слідчого відділу (відділ з розслідування злочинів вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) Територіального управління державного бюро розслідувань, розташованого у м.Краматорську Снурнікова Д.О. про арешт майна у кримінальному провадженні №42019051100000085 від 18.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання слідчого Другого слідчого відділу (відділ з розслідування злочинів вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) ТУ ДБР, розташованого у м.Краматорську Снурнікова Д.О. про арешт майна в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019051100000085 від 18.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України.

Клопотання погоджене з прокурором військової прокуратури Донецького гарнізону Савватеєвим М.В.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що другим слідчим відділом ТУ ДБР розташованого у місті Краматорську здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019051100000085 від 18.03.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, за фактом незаконного збуту психотропних, наркотичних речовин громадянам України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що особа на ім`я ОСОБА_1 за місцем свого проживання здійснює виготовлення психотропної речовини - метамфетамін. Вказану психотропну речовину ОСОБА_1 розповсюджує серед наркозалежних мешканців м. Добропілля та навколишніх населених пунктів, використовуючи можливості своїх пособників, а саме: особи на ім?я ОСОБА_2 - на прізвисько Чапа , ОСОБА_3 - на прізвисько Дєд , ОСОБА_4 та інших осіб.

Особисто наркотичні засоби ОСОБА_1 збуває виключно обмеженому колу осіб, які входять в його близьке оточення, грошові кошти, які отримані за збут психотропних речовин, зазначені особи перераховують ОСОБА_1 на картку ПриватБанку , яка в свою чергу оформлена на особу на ім?я ОСОБА_5 .

Крім того, під час досудового слідства встановлено, що ОСОБА_5 надає пособницьку допомогу ОСОБА_1 у збуті останнім психотропних речовин (надав ОСОБА_1 свої особисті данні, з метою оформлення на них номерів телефонів, електронних адрес та банківських рахунків, на які надходять грошові кошти від споживачів наркотичних засобів та психотропних речовин за їх придбання).

Досудовим слідством також встановлено, що громадянка ОСОБА_6 , громадянин ОСОБА_7 та громадянин ОСОБА_8 , на прізвисько ОСОБА_8 , здійснюють незаконний збут психотропної речовини - метамфетамін серед своїх близьких знайомих, близького оточення та інших осіб, із числа мешканців м. Добропілля та навколишніх населених пунктів. Дані психотропні речовини ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , з метою особистого вживання та подальшого збуту, купують в ОСОБА_1 .

Також, під час досудового розслідування встановлено, що громадянин ОСОБА_10 , який має прізвисько Чапа , являючись співробітником ДСНС в смт. Білицьке Донецької області здійснює незаконний збут психотропної речовини - метамфетамін серед своїх близьких знайомих, близького оточення, в тому числі серед співробітників ДСНС та інших осіб, із числа мешканців м. Добропілля та навколишніх населених пунктів. Вказану психотропну речовину ОСОБА_10 , з метою подальшого вживання та збуту, купує за грошові кошти безпосередньо у ОСОБА_1 .

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що одним із постійних місць збуту наркотичних засобів ОСОБА_10 є гральний клуб Клубничка , який розташований в м. Добропілля, по вул. Івана Котляревського, поблизу буд. № 24, де ОСОБА_11 також періодично грає на автоматах .

Разом з цим, досудовим розслідуванням встановлено, що військовослужбовець військової частини А4165, яка розташована у м. Дружківка Донецької області ОСОБА_12 , входить до близького кола спілкування ОСОБА_10 та періодично, для власного вживання, а також для незаконного збуту серед знайомих та військовослужбовців ЗС України, здійснює придбання у ОСОБА_10 психотропної речовини - метамфетамін, яку ОСОБА_10 купує в ОСОБА_1 .

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що особи на ім`я ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , а також ОСОБА_15 також входять до кола спілкування ОСОБА_10 та періодично здійснюють придбання у нього психотропної речовини - метамфетамін, для власного вживання, а також для збуту серед своїх знайомих.

За цим фактом 18.03.2019 військовою прокуратурою Донецького гарнізону до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості, а слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську розпочато кримінальне провадження №42019051100000085 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 307 КК України.

Відповідно до ст. 7 Закону України Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори , діяльність з обігу наркотичних засобів і психотропних речовин на території України дозволяється лише в цілях і в порядку, встановлених цим Законом, а в передбачених ним випадках - у порядку, що встановлюється нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.

Діяльність з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, включених до таблиць II і III Переліку згідно Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів , затвердженого №770 постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів , здійснюється суб`єктами господарювання за наявності в них ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліцензія на здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів видається за наявності відповідної матеріально-технічної бази, нормативно-технічної документації, кваліфікованого персоналу, умов для забезпечення обліку та схоронності наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а також для забезпечення безпечності такої діяльності.

Відповідно до списку 2 таблиці 2 постанови Кабінету Міністрів України №770 від 06.05.2000 року Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів , метамфітамін відноситься до психотропних речовин, обіг яких обмежено.

Так, 22.07.2019 близько 16 год. 00 хв. громадянка ОСОБА_16 , перебуваючи неподалік відділення ДСНС у смт. Білецьке Добропільського району Донецької області, придбала у громадянина ОСОБА_10 порошкоподібну речовину, яка згідно висновку експерта Харківського НДЕКЦ МВС України №3/1974СЕ-19 від 07.08.2019 являється психотропною речовиною - метамфетаміном, масою 0, 0973г.

Відповідно до вимог ст. ст. 2, 38, 91 КПК України на орган досудового розслідування покладається вжиття заходів щодо швидкого, всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, виявлення події кримінального правопорушення, осіб, які його вчинили, інших обставин, що підлягають доказуванню, і тим самим забезпечення ефективного досудового розслідування.

У зв`язку з вищезазначеними обставинами, на даний час необхідно провести комплекс заходів забезпечення кримінального провадження, з метою швидкого та повного розслідування кримінального провадження з тим, щоб виявити обсяг наслідків, спричинених даними особами, а також всіх осіб причетних до викладеної вище злочинної діяльності, визначити обсяг вини кожного з них, за для правильної та неупередженої кваліфікації діяння, та притягнути кожного винного до відповідальності.

Під час досудового розслідування отримано ухвалу слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області Марченко Л.М. № 234/14572/19 (1-кс/234/6575/19) від 26.08.2019 про дозвіл на проведенні обшуку житла -квартири, яка належить на праві приватної власності ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , де проживає ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з метою фіксування обставин вчинення кримінального правопорушення, виявлення та вилучення: знаряддя кримінального правопорушення, чеків та квитанцій про переведення грошових коштів на карткові рахунки через термінал, банківських карток, з яких та на які переводилася неправомірна вигода, грошей та інших цінностей, які були здобуті злочинним шляхом, комп`ютерів, ноутбуків, планшетів, мобільних телефонів, SIM-карток операторів мобільного зв`язку, які використовуються у злочинній діяльності, а також документів, чорнових записів, блокнотів та цифрових носіїв інформації, які можуть містити інформацію що стосуються вчинення даних злочинів або є засобом або знаряддям вчинення вказаних злочинів, пристроїв для виготовлення психотропних та наркотичних речовин, а також психотропних та наркотичних речовин, прекурсорів.

Під час проведення 10.09.2019 обшуку квартири за адресою: АДРЕСА_1 , виявлено і вилучено наступне:

1.Мобільний телефон NOKIA чорного кольору, imei-1: НОМЕР_1 , imei-2: НОМЕР_2 з сім карткою номером НОМЕР_3 , який належить на праві приватної власності ОСОБА_18 ОСОБА_19 , який фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ;

2.Мобільний телефон Sumsung рожевого кольору imei: НОМЕР_4 з сім карткою номеру НОМЕР_5 , який належить ОСОБА_14 , яка фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 .

Вказані речі визнані речовими доказами постановою слідчого і підтверджують факт вчинення кримінального правопорушення, оскільки можуть містити інформацію про номера телефонів осіб, яким збувались наркотичні засоби і їх прізвища та інші звукозаписи і відеозаписи, на яких можуть бути зафіксовані відомості про факт збуту наркотичних речовин.

Вказані вилучені речі визнано речовими доказами, так як вони зберегли на собі сліди вчинення даного кримінального правопорушення, можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження та містять явні порушення вимог діючого законодавства, про що зазначено вище.

Для збереження вищезазначених речових доказів виникла необхідність у накладені на них арешту, з метою їх збереження.

У судовому засіданні слідчий ТУ ДБР, розташованого у м.Краматорську Петрова Ю.В. клопотання підтримала, просила його задовольнити.

Заслухавши слідчого, повно та всебічно дослідивши надані до клопотання матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подане клопотання, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.

Клопотання про арешт майна відповідає вимогам ст.171 КПК України.

Встановлено, що Другим слідчим відділом ТУ ДБР розташованого у місті Краматорську здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019051100000085 від 18.03.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, за фактом незаконного збуту психотропних, наркотичних речовин громадянам України.

У даному кримінальному провадженні ОСОБА_1 та ОСОБА_10 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України.

У рамках кримінального провадження 10.09.2019 на підставі ухвали слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області від 26.08.2019 було проведено обшук квартири за адресою АДРЕСА_1 .

Відповідно до копії протоколу обшуку від 10.09.2019 року, в ході проведення обшуку слідчим було виявлено та вилучено: мобільний телефон NOKIA чорного кольору, imei-1: НОМЕР_1 , imei-2: НОМЕР_2 з сім карткою номером НОМЕР_3 , який належить ОСОБА_18 ОСОБА_19 ; мобільний телефон Sumsung рожевого кольору imei: НОМЕР_4 з сім карткою номеру НОМЕР_5 , який належить ОСОБА_14

Постановою слідчого від 10.09.2019 року вищевказане майно, яке вилучене під час проведення обшуку, визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №42019051100000085.

Відповідно до ч.1 ст.41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності, право власності є непорушним (ч.3 ст.41 Конституції України).

Статтею 2 КПК України передбачено, що завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження.

Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів ( ч. 2 ст. 170 КПК України).

Згідно ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Ст. 98 КПК України передбачено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до п.п. 1,3 ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилучене майно може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберігали на собі його сліди, а також є предметом кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 173 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту.

На підставі вищенаведеного, слідчий суддя вважає, що тимчасово вилучене майно, а саме мобільний телефон Sumsung рожевого кольору imei: НОМЕР_4 з сім карткою номеру НОМЕР_5 , який належить ОСОБА_14 , відповідає критеріям, визначеним ст.98 КПК України та має доказове значення у кримінальному провадженні, наявні достатні підстави для накладення арешту на вказане майно, оскільки незастосування арешту може призвести до наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню та в цій частині клопотання підлягає задоволенню.

У той же час матеріали, які долучені до клопотання слідчим, не дають підстав для висновку, що мобільний телефон NOKIA чорного кольору, imei-1: НОМЕР_1 , imei-2: НОМЕР_2 з сім карткою номером НОМЕР_3 , який належить ОСОБА_18 ОСОБА_19 може бути доказом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.3079 КК України, відомості про яке внесені у ЄРДР, зберіг на собі сліди вчинення правопорушення, або містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

За таких обставин слідчий суддя приходить до висновку, що слідчий не довів, що мобільний телефон NOKIA чорного кольору, imei-1: НОМЕР_1 , imei-2: НОМЕР_2 з сім карткою номером НОМЕР_3 , який належить ОСОБА_18 ОСОБА_19 , що були тимчасово вилучені 10.09.2019 року під час проведення обшуку, відповідають критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, а тому підстави передбачені ст. 170 КПК для накладення на них арешту відсутні, що відповідно до ч.3 ст.173 КПК України тягне за собою негайне його повернення володільцю майна.

Керуючись ст.ст. 131, 132,167, 170-175, 309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого задовольнити частково.

Накласти арешт на тимчасово вилучене майно, а саме - мобільний телефон Sumsung рожевого кольору imei: НОМЕР_4 з сім карткою номеру НОМЕР_5 , вилучений під час проведення 10.09.2019 обшуку квартири за адресою: АДРЕСА_1 .

В іншій частині клопотання відмовити.

Відповідно до ст. 175 КПК України, ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Роз`яснити, що згідно ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга протягом п`яти днів з дня її проголошення безпосередньо до Донецького апеляційного суду.

Слідчий суддяО. Ю. Кравченко

Зареєстровано 21.09.2019
Оприлюднено 21.09.2019
Дата набрання законної сили 16.09.2019

Судовий реєстр по справі 234/9561/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 16.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 05.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 03.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 03.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону