Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
Справа № 674/1223/19
Провадження № 2/674/573/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2019 року м.Дунаївці
Дунаєвецький районний суд
Хмельницької області
в складі: головуючого - судді Шклярука В. М.
за участю секретаря судового засідання Проценко Л. В.
розглянувши у спрощеному позовному провадженні у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в місті Дунаївці, в порядку ч.2ст.247 ЦПК України, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу реєстрації місця проживання апарату виконавчого комітету Дунаєвецької міської ради Хмельницької області про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в :
16 серпня 2019 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Відділу реєстрації місця проживання апарату виконавчого комітету Дунаєвецької міської ради Хмельницької області про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, мотивуючи тим, що перебувала у фактичних шлюбних відносинах із ОСОБА_2 , від спільного проживання з яким ІНФОРМАЦІЯ_1 у м.Павія (Італійська Республіка) народилася донька ОСОБА_3 , яка зареєстрована громадянином України.
З 30 грудня 2016 року разом із малолітньою донькою проживає на території України в АДРЕСА_1 , де зареєстрована з 18 червня 2018 року. Вказаний будинок належить її батьку ОСОБА_4 , який 26 березня 2019 року надав згоду на реєстрацію місця проживання малолітньої ОСОБА_5 для постійного проживання в належному йому будинку.
22 березня 2019 року позивачка звернулася до відділу реєстрації місця проживання апарату виконавчого комітету Дунаєвецької міської ради Хмельницької області із заявою про реєстрацію місця проживання малолітньої доньки ОСОБА_5 за адресою свого місця проживання, однак їй було відмовлено.
А тому звертається до суду.
Представник позивачки ОСОБА_6 до судового засідання подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності та у відсутності позивачки, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
У визначений судом строк відзиву на позов відповідач не подав, однак представник відповідача ОСОБА_7 до судового засідання направила до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, позов визнала, проти його задоволення не заперечила.
Відповідно до ч.2ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснюється.
Суд ухвалив проводити розгляд даної справи у відсутності сторін по наявних матеріалах.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 з 2013 року по 2016 рік перебувала у фактичних шлюбних відносинах із ОСОБА_2 , від спільного проживання з яким ІНФОРМАЦІЯ_1 у м.Павія (Італійська Республіка) народилася донька - ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії А 279 Уповноваженого відділу актів цивільного стану з реєстру актів про народження провінції м.Віджевано Італійської Республіки.
Із довідки Генерального консульства України в Мілані №383 від 12 травня 2016 року, вбачається, що ОСОБА_3 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у м.Павія (Італійська Республіка), зареєстрована громадянином України.
Також встановлено, що з 30 грудня 2016 року разом із малолітньою донькою проживає на території України в АДРЕСА_1 , де зареєстрована з 18 червня 2018 року, що підтверджується копіями паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , закордонних паспортів серії НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , довідкою про склад сім`ї від 25.03.2019 року №9326 Дунаєвецької міської ради, актом обстеження житлового будинку від 26.03.2019 року, складеним депутатом Дунаєвецької міської ради.
Власником вказаного житлового будинку є батько позивачки - ОСОБА_4 , що підтверджується копією свідоцтва про право на спадщину за законом від 16 квітня 2013 року, посвідченого приватним нотаріусом Дунаєвецького районного нотаріального округу за р.№ 577 та копією витягу №2489594 від 16.04.2013 року.
26 березня 2019 року ОСОБА_4 надав згоду на реєстрацію місця проживання малолітньої ОСОБА_5 для постійного проживання в належному йому на праві власності житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується копією заяви посвідченої приватним нотаріусом Дунаєвецького нотаріального округу за р.№819.
22 березня 2019 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до відділу реєстрації місця проживання апарату виконавчого комітету Дунаєвецької міської ради Хмельницької області із заявою про реєстрацію місця проживання малолітньої доньки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою свого місця проживання в АДРЕСА_1 , однак їй було відмовлено у реєстрації проживання дитини , що підтверджується відповідними записами на зворотній стороні поданої нею заяви про реєстрацію місця проживання дитини за №4810.
Так, із матеріалів позовної заяви встановлено, що на даний час батько дитини - ОСОБА_2 Імам проживає у Італійській Республіці, життям дочки не цікавиться, тим самим усунувся від виконання батьківських обов`язків, що унеможливлює отримання позивачкою письмової згоди батька на реєстрацію доньки за її місцем проживання.
Відповідно дост.6 ЗУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні"(в редакції чинній на час виникнення спірних відносин) громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов`язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Батьки або інші законні представники зобов`язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання.
Для реєстрації особа або її представник подає органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг): письмову заяву; документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження; квитанцію про сплату адміністративного збору; документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту, проходження служби у військовій частині, адреса яких зазначається під час реєстрації; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
Пунктом 18 Правил реєстрації місця проживання, затвердженихпостановою КабінетуМіністрів Українивід 02.03.2016року №207 також передбачено, що у разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування). Орган реєстрації відмовляє в реєстрації / знятті з реєстрації місця проживання, якщо, зокрема, особа не подала необхідних документів або інформації.
Як зазначено устатті 3 Конвенції "Про права дитини", схваленої резолюцією 44 сесії Генеральної Асамблей ООН від 20.11.1989 р. N 44/25, ратифікованоїПостановою ВР України від 27.02.1991 р. N 789-XII, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Держави-учасниці зобов`язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів.
У відповідності до ч.1ст.29 ЦК Українимісцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.
Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров`я, в якому вона проживає (ч.4ст.29 ЦК України).
Як визначено частиною 1статті 160 СК Українимісце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.
Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідач, відмовляючи у здійсненні реєстрації місця проживання малолітньої доньки позивачки - ОСОБА_5 за місцем проживання матері, хоча і діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений законодавством України, однак не врахував інтереси дитини, тому рішення відповідача про відмову у реєстрації місця проживання малолітньої дитини позивачки є неправомірним та підлягає скасуванню
Таким чином, оскільки відсутність реєстрації місця проживання малолітньої дитини позивачки суперечить її інтересам та суттєво обмежує реалізацію її прав і свобод, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Слід зазначити, що рішенням Дунаєвецької міської ради від 19 квітня 2019 року №8/52/2019р. з 03 липня 2019 року органом, що здійснює реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання особи на території Дунаєвецької об`єднаної територіальної громади визначено Управління "Центр надання адміністративних послуг" Дунаєвецької міської ради.
Вирішуючи питання судових витрат, суд враховує підстави виникнення спору та те, що ОСОБА_1 не просить стягнути судові витрати на її користь, та у відповідності до положень ч.9ст. 141 ЦПК Українипокладає їх на позивача.
Керуючись ст.ст.12, 13, 76, 133, 141, 247, 263, 265, 268ЦПК України, ст.29 ЦК України, ст.с160 СК України, ст.3 Конвенції "Про права дитини",суд
у х в а л и в :
Позов ОСОБА_1 до Відділу реєстрації місця проживання апарату виконавчого комітету Дунаєвецької міської ради Хмельницької області про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.
Скасувати рішення Відділу реєстрації місця проживання апарату виконавчого комітету Дунаєвецької міської ради Хмельницької області від 22 березня 2019 р. за №4810 про відмову у реєстрації місця проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Зобов`язати Управління "Центр надання адміністративних послуг" Дунаєвецької міської ради зареєструвати місце проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_1 .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники провадження:
позивач - ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ;
відповідач - Відділ реєстрації місця проживання апарату виконавчого комітету Дунаєвецької міської ради Хмельницької області, місцезнаходження: м.Дунаївці вул.Красінських, 12 Хмельницької області, код ЄДРПОУ 39011198.
Головуючий:/підпис/
Згідно з оригіналом:
Голова Дунаєвецького районного суду В. М. Шклярук
Суд | Дунаєвецький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2019 |
Оприлюднено | 14.09.2022 |
Номер документу | 84396412 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші справи |
Цивільне
Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
Шклярук В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні