ПЕТРОПАВЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 188/1226/19

Провадження № 1-кс/188/728/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2019 року . Слідчий суддя Петропавлівського районного суд Дніпропетровської області Полубан М.П.

розглянувши матеріали клопотання слідчого СВ Петропавлівського ВП Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції Ножихіна Д.М. про проведення судово- трасологічної експертизи -,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернулася до суду з даним клопотанням в якому зазначає , що

23.08.2019р. до ЧЧ Петропавлівського ВП надійшов рапорт від о/у СКП Петропавлівського ВП капітана поліції Титаренка С.В. , про те , що під час відпрацювання Богинівської сільської ради було отримано інформацію про те , що по АДРЕСА_1 невстановлена особа незаконно зберігає для власного вживання сухі рослини , за своїми зовнішніми ознаками схожими на рослини коноплі.

Відомості зареєстровані до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12019040530000424 від 23.08.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України.

В ході проведення обшуку домоволодіння ОСОБА_1 було виявлено та вилучено пластмасову колбу , всередині якої знаходились сухі , подрібнені рослини , схожі на рослини коноплі, які в подальшому було опечатано до спеціального пакета № 0981451 з підписами понятих , слідчого та інспектора - криміналіста та пластмасову банку, всередині якої знаходились сухі подрібнені рослини , схожі на рослини коноплі , які в подальшому було опечатано до спеціального пакета INZ 4069097 з підписами понятих , слідчого та експерта - криміналіста та вилучено два вищевказаних предмета дл Петропавлівського ВП .

В ході огляду пастмасової колби було виявлено папілярний візерунок пальців рук , який було за допомогою клейкої стрічки ( скотч) перенесено на аркуш паперу та опечатано до спеціального конверта з підписами понятих , слідчого та експерта - криміналіста.

Враховуючи, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання у галузі криміналістики , керуючись ст. ст. 110, 242, 243 КПК України, необхідно провести судово-трасологічну експертизу .

В судовому засіданні слідчий підтримав дане клопотання , дав суду пояснення щодо фактичних обставин справи і дані пояснення є аналогічними до вищезазначеного .

Учасниками процесу не заявлено клопотання про застосування технічних засобів фіксування розгляду клопотання, тому відповідно до ч.1 ст. 197 КПК України , суд розглядає клопотання без застосування технічних засобів фіксування кримінального провадження.

Суд, вислухавши слідчого , вивчивши надані суду матеріали кримінального провадження, вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відомості щодо даного факту внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.08.2019 року за № 12019040530000424 за ознаками кримінального правопорушення , передбаченого ч.1 ст.309 КК України.

Відповідно до ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою , експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду , наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження , необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Згідно з практикою Європейського Суду з прав людини, та Конвенції 1950 року держава має виконувати свої зобов`язання - не тільки утримуватися від дій, що порушують права людини, а діяти за певних обставин таким чином, щоб гарантувати їх забезпечення.

Стаття 8 Конвенції Про захист прав людини та основних свобод 1950 року, вимагає забезпечення захисту окремої особи від довільного втручання з боку органів державної влади.

Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ст. 234 КПК України, належним чином обґрунтоване. Слідчий суддя встановив, що прокурором наведено достатньо підстав для того, щоб призначити експертизу,що матиме значення у кримінальному провадження, а тому клопотання підлягає задоволенню.

Беручи до уваги вищевикладене, керуючись ст. ст. 7,9, 242 , 372 КПК України, -

У Х В А Л И В :

1. Задовольнити клопотання слідчого СВ Петропавлівського ВП Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції Ножихіна Д.М., та призначити судово-трасологічну експертизу до проведення якої залучити експерта Дніпропетровського НДЕКЦ МВС України

2. На вирішення експерта поставити наступні питання:

? Чи придатний слід папілярних ліній , котрий було виявлено та вилучено з поверхні пластикової колби , під час обшуку 05.09.2019 спальної кімнати приміщення будинку розташованого за адресою АДРЕСА_1 , для ідентифікації особи?

3. Якшо так, то чи не залишені вони гр.. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 жителем АДРЕСА_1 та /або іншою особою.

4. Для дослідження експерту надати:

- один опечатаний конверт , в якому знаходиться один слід папілярних ліній , виявлений та вилучений 05.09.2019 р. з пластикової колби, під час обшуку- а саме спальної кімнати будинку , розташованого за адресою АДРЕСА_1 .

- один опечатаний конверт в якому знаходяться дактилокарта гр.. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 жителя АДРЕСА_1 .

Попередити експерта про відповідальність передбачену с. 69 КПК України та 384, 385 України.

Висновок експерта , залученого слідчим суддею , надати особі , за клопотанням якої він був залучений.

Дозволити експерту згідно ст.. 5 Закону України Про судові експертизи - пошкодження чи знищення речових доказів , в тій чи іншій мірі, які потрібні для проведення дослідження , згідно методики.

При необхідності експерт надати копії матеріалів кримінального провадження № №12019040530000424 від 23.08.2019 року,

Строк дії ухвали про проведення експертизи визначити - один місяць та рахувати з моменту отримання ухвали слідчого судді .

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на прокурора Петропавлівського відділу Павлоградської місцевої прокуратури Дніпропетровської області Фурсова Ю.В.

Ухвала слідчого судді в порядку ст. 309 КПК України оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її оголошення. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення.

Суддя М. П. Полубан

Зареєстровано 22.09.2019
Оприлюднено 22.09.2019
Дата набрання законної сили 19.09.2019

Судовий реєстр по справі 188/1226/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 19.09.2019 Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне
Ухвала від 12.09.2019 Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне
Ухвала від 10.09.2019 Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону