СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 428/10146/19

Кримінальне провадження № 1-кс/428/6224/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2019 року м. Сєвєродонецьк

Слідчий суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Олійник В.М., за участю секретаря судового засідання Василович Г.Ю., слідчого Журілова В.В., розглянувши клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Луганській області Журілова В.В., погоджене прокурором відділу прокуратури Луганської області Кожем`якою І.В., про тимчасовий доступ до документів та здійснення їх виїмки, -

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Сєвєродонецького міського суду надійшло клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Луганській області Журілова В.В., погоджене прокурором відділу прокуратури Луганської області Кожем`якою І.В., про тимчасовий доступ до документів та здійснення їх виїмки.

У клопотанні слідчого зазначено, що у провадженні слідчого управління ГУНП в Луганській області знаходиться кримінальне провадження №12019130000000197 від 11.07.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в ході встановлення обставин, що призвели до виникнення кредиторської заборгованості ДП Сєвєродонецька ТЕЦ та неможливості своєчасної подачі теплоносіїв до абонентів, встановлено, що ДП Сєвєродонецька ТЕЦ із TOB ТОПАЗ укладено договір підряду № 81 від 21.06.2018, предметом якого є виконання робіт з капітального ремонту залізобетонної димової труби № 3 на загальну суму 4805296,80 грн. та договір підряду № 111 від 31.07.2018 року, предметом якого є виконання робіт з капітального ремонту залізобетонної димової труби № 4 на загальну суму 4642988,40 грн.

В ході допиту в якості свідка колишнього робітника, який виконував роботи на ДП Сєвєродонецька ТЕЦ - ОСОБА_1 , встановлено, що виконуючи роботи з ремонту трубопроводів, які належать ДП Сєвєродонецька ТЕЦ , розрахунок з ним проводився виключно готівкою, а не через рахунки підрядної фірми - ТОВ ТОПАЗ , яка мала виконувати роботи. Також, посадовими особами ДП Сєвєродонецька ТЕЦ в акти виконаних робіт внесені види робіт щодо капітального ремонту залізобетонних труб, які фактично не проводились, ремонт виконано не у повному обсязі, що вказує на здійснення посадовими особами ДП Сєвєродонецька ТЕЦ та TOB ТОПАЗ дій, спрямованих на умисне завищення обсягів виконаних робіт з метою привласнення грошових коштів державного підприємства.

Під час досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступу до речей і документів TOB ТОПАЗ (м.Суми, код ЄДРПОУ 32778704), які свідчать про господарсько-фінансові відносини з ДП Сєвєродонецька ТЕЦ при виконанні ремонтних робіт, у період 2018-2019 років, з можливістю їх вилучення.

Вказані відомості та документи необхідні для об`єктивного та всебічного досудового розслідування, необхідні для встановлення свідків, осіб, які можуть бути причетні до скоєння вказаного злочину та знаходяться у володінні TOB ТОПАЗ (код ЄРДПОУ 32778704), яке зареєстроване за адресою: місто Суми, вулиця Перша Залізнична, будинок 1/2.

Слідчий зазначає, що відомості, які містяться у вищевказаних документах, будуть використані як докази у даному досудовому розслідуванні. При цьому без отримання вищевказаних відомостей, іншим способом довести всі обставини скоєного кримінального правопорушення та встановити повний перелік осіб, причетних до їх скоєння, неможливо.

У клопотанні ставиться питання щодо необхідності отримання тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні ТОВ ТОПАЗ (код ЄРДПОУ 32778704), яке зареєстроване за адресою: місто Суми, вулиця Перша Залізнична, будинок 1/2, за період 2018-2019 років, з можливістю їх вилучення (виїмки), а саме до: - договорів підряду № 57 від 12.03.2018, № 81 від 21.06.2018, № 111 від 31.07.2018, укладених між підрядником ТОВ ТОПАЗ та замовником ДП Сєвєродонецька ТЕЦ , з додатками та доповненнями до них, специфікаціями; - актів приймання виконаних робіт форми КБ-2В, проектно-кошторисної документації, розрахунків загальновиробничих витрат, відомостей ресурсів, довідок про вартість виконаних будівельних робіт, дефектних актів; - експертних звітів, календарних графіків виконаних робіт, розрахунків загальновиробничих витрат до локальних кошторисів; - актів вартості устаткування, що придбається виконавцем робіт; - зведених кошторисних розрахунків вартості об`єкта будівництва; - рахунків на оплату, платіжних доручень, реєстрів платіжних доручень, чеків; - документів на відрядження та проживання працівників ТОВ ТОПАЗ у м.Сєвєродонецьк Луганської області; - документів на працівників ТОВ ТОПАЗ з правом виконання робіт підвищеної небезпеки; - накладних на придбання матеріалів для виконання ремонтних робіт на ДП Сєвєродонецька ТЕЦ на товарно-транспортних накладних по їх транспортуванню; - договору щодо здійснення технічного нагляду за виконанням вказаних робіт між ДП Сєвєродонецька ТЕЦ та ТОВ ТОПАЗ , додатків до нього.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, підтвердив доводи, викладені у клопотанні на його обґрунтування, просив суд клопотання задовольнити у повному обсязі.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчим суддею визнано за можливе розглянути клопотання без виклику представника особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.

Заслухавши слідчого, вивчивши клопотання, дослідивши матеріали кримінального провадження № 12019130000000197 від 11.07.2019 року, що обґрунтовують клопотання, слідчий суддя вважає, що сторона кримінального провадження довела, що відомості, що містяться у вказаних документах, можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Проте, клопотання сторони кримінального провадження в частині тимчасового доступу до документів з можливістю їх вилучення, не підлягає задоволенню, оскільки стороною кримінального провадження в порушення вимог ч. 1 ст. 159, п. 7 ч. 2 ст. 160, ч. 7 ст. 163 КПК України: у клопотанні не доведена доцільність вилучення і необґрунтована наявність достатніх підстав вважати, що саме без вилучення вказаних речей і документів існує реальна загроза зміни або знищення таких речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів. Посилання сторони кримінального провадження на те, що оригінали зазначених речей і документів мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тобто будуть використані як докази, не доводять того, що копії вказаних речей і документів не зможуть підтвердити викладені стороною кримінального провадження у клопотанні обставини.

У зв`язку з чим слідчий суддя вважає надати тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх копіювання.

На думку слідчого судді клопотання сторони кримінального провадження в частині надання тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, а саме до відомостей за період часу 2018-2019 років не підлягає задоволенню, оскільки не зазначена і не обґрунтована необхідність отримання даної інформації за вказаний період часу, та, відповідно, не обґрунтовано значення такої інформації, крім того норми чинного КПК України дозволяють вирішити питання щодо надання інформації, яка є в наявності, а не тієї інформації, що може з`явитися у майбутньому чи з`являється в режимі реального часу.

У зв`язку з чим слідчий суддя вважає надати тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю, а саме до інформації за період часу, що не виходить за межі періоду події, вказаного у витягу з кримінального провадження, по день подання клопотання до суду.

Керуючись ст.ст. 110, 131, 132, 159-164, 166, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Луганській області Журілова В.В., погоджене прокурором відділу прокуратури Луганської області Кожем`якою І.В., про тимчасовий доступ до документів та здійснення їх виїмки - задовольнити частково.

Надати старшому слідчому СУ ГУНП в Луганській області Журілову Віталію Валентиновичу та старшим слідчим СУ ГУНП в Луганській області: Чернишу Дмитру Олександровичу, Маракуці Інні Іванівні, Сацик Наталії Володимирівні, Єрмолович Ніні Миколаївні, Соха Лілії Олексіївні, Селезньовій Марині Геннадіївні, Шевченко Євгену Івановичу та старшому слідчому Сєвєродонецького ВП ГУНП в Луганській області Мірошниченку Владиславу Володимировичу, дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ТОВ ТОПАЗ за адресою: місто Суми, вулиця Перша залізнична, 1/2, з можливістю копіювання за період з 01.01.2018 року по 06.09.2019 року (по день подання клопотання до суду), а саме до:

- договорів підряду № 57 від 12.03.2018, № 81 від 21.06.2018, № 111 від 31.07.2018, укладених між підрядником ТОВ ТОПАЗ та замовником ДП Сєвєродонецька ТЕЦ , з додатками та доповненнями до них, специфікаціями;

- актів приймання виконаних робіт форми КБ-2В, проектно-кошторисної документації, розрахунків загальновиробничих витрат, відомостей ресурсів, довідок про вартість виконаних будівельних робіт, дефектних актів;

- експертних звітів, календарних графіків виконаних робіт, розрахунків загальновиробничих витрат до локальних кошторисів;

- актів вартості устаткування, що придбається виконавцем робіт;

- зведених кошторисних розрахунків вартості об`єкта будівництва;

- рахунків на оплату, платіжних доручень, реєстрів платіжних доручень, чеків;

- документів на відрядження та проживання працівників ТОВ ТОПАЗ у м.Сєвєродонецьк Луганської області;

- документів на працівників ТОВ ТОПАЗ з правом виконання робіт підвищеної небезпеки;

- накладних на придбання матеріалів для виконання ремонтних робіт на ДП Сєвєродонецька ТЕЦ на товарно-транспортних накладних по їх транспортуванню;

- договору щодо здійснення технічного нагляду за виконанням вказаних робіт між ДП Сєвєродонецька ТЕЦ та ТОВ ТОПАЗ , додатків до нього.

У задоволенні решти вимог клопотання відмовити.

Визначити строк дії ухвали тривалістю в 1 місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя В. М. Олійник

Зареєстровано 22.09.2019
Оприлюднено 22.09.2019
Дата набрання законної сили 20.09.2019

Судовий реєстр по справі 428/10146/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 20.09.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне
Ухвала від 20.09.2019 Сєвєродонецький міський суд Луганської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону