ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАМІНУ СТЯГУВАЧА У ВИКОНАВЧОМУ ЛИСТІ
18 вересня 2019 рокуСправа № 808/8327/13-а м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Батрак І.В.
за участю секретаря судового засідання Лялько Ю.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б, код ЄДРПОУ 20490012) про заміну сторони виконавчого провадження у справі
до Товариства з обмеженою відповідальністю Продмаш (72310, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Фрунзе, буд.57, код ЄДРПОУ 31802327)
про відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, призначеної на пільгових умовах за Списком № 1
ВСТАНОВИВ:
На адресу суду надійшла заява (вх. №37267 від 09.09.2019) Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про заміну сторони виконавчого провадження при примусовому виконані виконавчого листа Запорізького окружного адміністративного суду від 10.02.2014 №808/8327/13-а про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Продмаш на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області плати, що покриває фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 1 за період з червня по вересень 2013 року у сумі 8109,43 грн., а саме замінити сторону позивача (стягувача) Управління Пенсійного фонду України в м. Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області на Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
Для розгляду питання щодо заміни сторони виконавчого провадження, судом було призначене судове засідання на 18.09.2019 о 12 год. 00 хв., про що повідомлено учасників справи, заінтересовану особу, що звернулась із заявою.
В судове засідання представник заінтересованої особи, що звернулась із заявою не з`явився, однак звернувся до суду із клопотанням (вх. №3865146 від 17.09.2019) про розгляд справи без його участі за наявними матеріалами.
Представники сторін у судове засідання також не з`явились, про дату, час та місце слухання справи повідомлялись належним чином, про причини неявки суд не повідомили.
Відповідно до частини другої статті 379 КАС України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
За таких обставин, суд вважає за можливе провести судове засідання без участі учасників справи, за наявними у справі матеріалами.
У зв`язку із неявкою у судове засідання всіх учасників справи, на підставі приписів частини четвертої статті 229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши наявні матеріали справи судом встановлено наступне.
У травні 2014 року Управління Пенсійного фонду України в м. Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області (далі - УПФУ в м. Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області, позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Продмаш (далі - ТОВ Продмаш , відповідач), в якому просило стягнути з відповідача плату, що покриває фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 1 за період з червня по вересень 2013 року у сумі 8109,43 грн.
Постановою суду від 12.11.2013 у справі №808/8327/13-а адміністративний позов задоволено повністю. Указане рішення набрало законної сили 18 січня 2014 року.
10 лютого 2014 року судом за заявою стягувача видано виконавчий лист по даній адміністративній справі, у якому стягувачем зазначене УПФУ в м. Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області.
У зв`язку із проведеною відповідно до постанов Кабінету Міністрів України №1055 від 16.12.2015 та №628 від 22.08.2018 реорганізацією позивача шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, дане управління звернулось до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження.
Всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується заява про заміну сторони виконавчого провадження, суд вважає її такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Стаття 129-1 Конституції України та стаття 14 КАС України встановлюють, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
За приписами статті 1 Закону України Про виконавче провадження № 1404-VIII від 02.06.2016 виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Частиною п`ятою статті 15 Закону № 1404-VIII передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов`язків від право попередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні. Правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження - з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення.
З наведеного вбачається, що замінити сторону у виконавчому провадженні можливо лише у разі вибуття стягувача з одночасною заміною вибувшої сторони на її правонаступника.
Судом встановлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1055 Про деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України , УПФУ в м. Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області перейменоване на Мелітопольське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
У подальшому, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №628 Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України територіальний орган Пенсійного фонду України - Мелітопольське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
Відповідно до частини першої статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
При цьому, за правилами частини п`ятої вказаної статті юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Згідно з офіційними відомостями, які містяться на сайті Міністерства юстиції України (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch), 30 липня 2019 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесений запис 11011120011003071 про припинення Мелітопольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
Таким чином, судом встановлено, що юридична особа Мелітопольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області перетворена шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України.
Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
При цьому, за приписами четвертої цієї статті положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Ураховуючи викладене, суд приходить до висновку, що стягувач по справі підлягає заміні на його правонаступника Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
Керуючись ст.ст. 241, 248, 379 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Замінити у виконавчому листі №808/8327/13-а, виданому 10 лютого 2014 року Запорізьким окружним адміністративним судом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Продмаш на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області плати, що покриває фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 1 за період з червня по вересень 2013 року у сумі 8109,43 грн., вибулу сторону стягувача Управління Пенсійного фонду України в м. Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області (72319, Запорізька область, м. Мелітополь, вул.Крупської,буд.2, код ЄДРПОУ 37927773) на його правонаступника Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б, код ЄДРПОУ 20490012).
Ухвала, постановлена судом в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, у відповідності до ч.2 ст. 256 КАС України набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя І.В.Батрак
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2019 |
Оприлюднено | 25.09.2019 |
Номер документу | 84424765 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Батрак Інна Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Батрак Інна Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Батрак Інна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні