2-с/754/42/19
Справа № 754/10841/19
У Х В А Л А
Іменем України
17 вересня 2019 року суддя Деснянський районного суду м. Києва Лісовська О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника Комунального підприємства Молочна фабрика-кухня про скасування судового наказу від 24 липня 2019 року за заявою ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення з Комунального підприємства Молочна фабрика-кухня нарахованої, але не виплаченої суми заробітної плати, -
ВСТАНОВИВ:
24.07.2019 року Деснянським районним судом м. Києва видано судовий наказ про стягнення з Комунального підприємства Молочна фабрика-кухня заборгованості по виплаті нарахованої, але не виплаченої заробітної плати в розмірі 183 213 грн. 93 коп.
16.09.2019 року представник Комунального підприємства Молочна фабрика-кухня звернувся до суду з заявою про скасування вищевказаного судового наказу, мотивуючи тим, що 28.08.2019 року КП отримало судовий наказ від 24.07.2019 року виданий Деснянським районним судом м. Києва, про стягнення з КП на корись ОСОБА_1 заборгованості по заробітній платі у розмірі 183 213 грн. 93 коп. Однак, після ознайомлення з матеріалами справи, КП виявили, що подані ОСОБА_2 документи які долучені до заяви про видачу судового наказу не відповідають дійсності, а саме довідка про суму невиплаченої підприємством заробітної плати, видана ОСОБА_1 без дати та підписана особою, яка не має повноважень на її підписання. Головний інженер ОСОБА_3 не був в.о. керівника у період, коли ОСОБА_2 могла бути видана довідка про суму невиплаченої йому заробітної плати з квітня 2018 року по травень 2019 року включно. Посадові обов`язки головного інженера ОСОБА_3 не передбачають повноважень на підписання будь-яких документів від імені КП Молочна фабрика-кухня . В період з 20 травня 2019 травня і на даний час, тимчасово виконуючим обов`язки директора КП є ОСОБА_4 , який був призначений на підставі розпорядження Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації за № 82-к від 17 травня 2019 року. Крім того, заробітна плата ОСОБА_1 за період з квітня 2018 року по травень 2019 року не нараховувалася. Відповідно до документів які наявні у КП, взагалі немає підтверджень того, що ОСОБА_1 ходив на роботу, а також відсутні документи про нарахування йому заробітної плати. Також, КП Молочна фабрика-кухня не здійснює господарської діяльності з 2016 року, головного бухгалтера у штаті КП немає і жоден працівник КП не має повноважень розраховувати та нараховувати заробітну плату працівникам, оскільки дане питання може вирішувати тільки т.в.о. директора ОСОБА_4 На підставі викладеного представник заявника вважає, що судовий наказ підлягає скасуванню.
Зваживши доводи заяви, вивчивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 ЦПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Відповідно до Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження №14 від 23 грудня 2012 року наказне провадження є самостійним і спрощеним видом судового провадження у цивільному судочинстві при розгляді окремих категорій справ, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику стягувача та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення.
Виходячи з того, що наказне провадження є безспірним, тобто в його порядку задовольняються тільки ті вимоги заявника, що мають безспірний характер, заперечення боржника проти вимог стягувача означає наявність спору про право та при цьому закон не зобов`язує перевіряти наявні матеріали справи, то відповідна заява боржника є єдиною підставою для скасування судового наказу.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 171 ЦПК України у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз"ясніє заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження. В ухвалі про скасування судового наказу суд за клопотанням боржника вирішує питання про поворот виконання судового наказу в порядку, встановленому статтею 444 цього Кодексу.
Враховуючи те, що заява представника КП Молочна фабрика-кухня містить достатні підстави для скасування судового наказу, суд приходить до висновку, що його заява підлягає задоволенню, а судовий наказ від 24.07.2019 року - скасуванню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 170,171 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника Комунального підприємства Молочна фабрика-кухня про скасування судового наказу - задовольнити.
Судовий наказ від 24.07.2019 року, виданий Деснянським районним судом м. Києва за заявою ОСОБА_1 про стягнення з Комунального підприємства Молочна фабрика-кухня заборгованості по виплаті нарахованої, але не виплаченої заробітної плати в розмірі 183 213 грн. 93 коп. - скасувати.
Роз ?яснити ОСОБА_1 право на звернення з тією самою вимогою до суду у порядку спрощеного позовного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2019 |
Оприлюднено | 24.09.2019 |
Номер документу | 84427366 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Лісовська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні