КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/9561/19

Провадження № 1-в/234/472/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 вересня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Кравченко О.Ю., за участю секретаря Малушка С.В., слідчого другого слідчого відділу ТУ ДБР, розташованого у м.Краматорську Коваля І.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Краматорську матеріали клопотання слідчого Другого слідчого відділу (відділ з розслідування злочинів вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Симоненко А.Ю., яке погоджене з прокурором військової прокуратури Донецького гарнізону Цяпа Ю.О., про вирішення клопотання експерта у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42019051100000085 від 18.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

13 вересня 2019 року до Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання слідчого Другого слідчого відділу (відділ з розслідування злочинів вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Симоненко А.Ю., яке погоджене з прокурором військової прокуратури Донецького гарнізону Цяпа Ю.О., про вирішення клопотання експерта у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42019051100000085 від 18.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що Другим слідчим відділом ТУ ДБР розташованого у місті Краматорську здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019051100000085 від 18.03.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, за фактом незаконного збуту психотропних, наркотичних речовин громадянам України.

Досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_1 , за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , здійснює виготовлення психотропної речовини - метамфетамін. Вказану психотропну речовину ОСОБА_1 розповсюджує серед наркозалежних мешканців м. Добропілля та навколишніх населених пунктів, використовуючи можливості своїх пособників, а саме: ОСОБА_2 .

Під час проведення обшуку 10.09.2019 за адресою: АДРЕСА_1 , виявлено та вилучено наступне:

-з ванної кімнати будинку вилучено 12 поліетиленових пакетів із порошкоподібною речовиною білого кольору та 1 фольговий згорток із порошкоподібною речовиною білого кольору, який упаковано до поліетиленового пакету по типу файл ;

-з приміщення сараю на території домогосподарства вилучено порошкоподібну речовини білого кольору, яку зібрано до поліетиленового пакету та у подальшому упаковано до паперового конверту;

-на столі біля приміщення літньої кухні на території домоволодіння вилучено 1 паперовий та 1 фольговий згорток із порошкоподіною речовиною білого кольору, які упаковано до паперового конверту.

Ухвалою Краматорського міського суду Донецької області від 11.09.2019 року (справа №234/9561/19, провадження №1-кс/234/6877/19) призначена експертиза дослідження матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціальністю 8.6 Дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів по кримінальному провадженню № 42019051100000085 від 18.03.2019, та на вирішення експертам поставлені наступні питання:

1. Чи є кристали порошкоподібної речовини білого кольору, що знаходяться у 12 поліетиленових пакетах та 1 фольговому згортку, які упаковано до прозорого поліетиленового пакету по типу файл , наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом або прекурсором? Якщо так, то яким, якою вагою, до якого типу, виду відноситься?

2. Чи є кристали порошкоподібної речовини білого кольору, що знаходиться у 1 поліетиленовому пакеті, який упаковано до паперового конверту, наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом або прекурсором? Якщо так, то яким, якою вагою, до якого типу, виду відноситься?

3. Чи є кристали порошкоподібної речовини білого кольору, що знаходяться у 1 паперовому згортку та 1 фольговому згортку, які упаковано до паперового конверту, наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом або прекурсором? Якщо так, то яким, якою вагою, до якого типу, виду відноситься?

Відповідно до листа (із доданим актом невідповідності) № 19/105/8-2-892 від 12.09.2019 року судового експерта ДНДЕКС МВС України в межах кримінального провадження №420190511000000085 від 18.03.2019, після розкриття пакету з полімерного матеріалу виявлено вологі на дотик сім пакетів з полімерного матеріалу з порошкоподібною речовиною рожевого кольору, три пакети з полімерного матеріалу з порошкоподібною речовиною жовтого кольору, два пакети з полімерного матеріалу з порошкоподібною речовиною сірого кольору та вологий на дотик порожній згорток з односторонньої фольги.

Враховуючи, що виявлений під час обшуку фольговий згорток було виявлено у воді з туалету ванної кімнати, та на вказаний фольговий згорток був здійснений вплив води, тому порошкоподібна речовина могла в ній розтворитися, саме цим можна пояснити відсутність порошкоподібної речовини у фольговому згортку.

Таким чином, з метою встановлення обставин, що мають суттєве значення для кримінального провадження, виникла необхідність в коригуванні питань поставлених на вирішення експерта.

У клопотанні слідчий просить внести зміни до питань, які поставлені на вирішення експерта на підставі ухвали про призначення експертизи (справа №234/9561/19, провадження №1-кс/234/6877/19) та поставити на вирішення експерта наступні питання:

1. Чи є кристали порошкоподібної речовини, що знаходяться у 12 поліетиленових пакетах, які упаковано до прозорого поліетиленового пакету по типу файл , наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом або прекурсором? Якщо так, то яким, якою вагою, до якого типу, виду відноситься?

2. Чи є кристали порошкоподібної речовини, що знаходиться у 1 поліетиленовому пакеті, який упаковано до паперового конверту, наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом або прекурсором? Якщо так, то яким, якою вагою, до якого типу, виду відноситься?

2. Чи є кристали порошкоподібної речовини, що знаходяться у 1 паперовому згортку та 1 фольговому згортку, які упаковано до паперового конверту, наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом або прекурсором? Якщо так, то яким, якою вагою, до якого типу, виду відноситься?

У судовому засіданні слідчий Коваль І.А. підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Вислухав пояснення слідчого, дослідивши матеріали кримінального провадження, додані до клопотання, слідчий суддя дійшов наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Відповідно до ч.1 ст.243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

Встановлено, що другим слідчим відділом ТУ ДБР, розташованого у м.Краматорську, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019051100000085 від 18.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України.

Ухвалою слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області від 11.09.2019 року у справі №234/9561/19 (провадження №1-кс/234/6877/19) призначено судову експертизу дослідження матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціальністю 8.6 Дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів .

Зазначеною ухвалою на вирішення експертизи були поставлені наступні питання:

1. Чи є кристали порошкоподібної речовини білого кольору, що знаходяться у 12 поліетиленових пакетах та 1 фольговому згортку, які упаковано до прозорого поліетиленового пакету по типу файл , наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом або прекурсором? Якщо так, то яким, якою вагою, до якого типу, виду відноситься?

2. Чи є кристали порошкоподібної речовини білого кольору, що знаходиться у 1 поліетиленовому пакеті, який упаковано до паперового конверту, наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом або прекурсором? Якщо так, то яким, якою вагою, до якого типу, виду відноситься?

3. Чи є кристали порошкоподібної речовини білого кольору, що знаходяться у 1 паперовому згортку та 1 фольговому згортку, які упаковано до паперового конверту, наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом або прекурсором? Якщо так, то яким, якою вагою, до якого типу, виду відноситься?

Проведення судової експертизи доручено експертам Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Для дослідження експертам надано: поліетиленовий пакет по типу файл до якого упаковано 12 поліетиленових пакетів та 1 фольговий згорток, із порошкоподібною речовиною білого кольору, яка вилучена з ванної кімнати; паперовий конверт до якого упаковано 1 поліетиленових пакет із порошкоподібною речовиною білого кольору, яка вилучена з лівої частини сараю; паперовий конверт до якого упаковано 1 паперовий згорток та 1 фольговий згорток, із порошкоподібною речовиною білого кольору, яка вилучена з столу біля літньої кухні.

Відповідно до листа (із доданим актом невідповідності) № 19/105/8-2-892 від 12.09.2019 року судового експерта ДНДЕКС МВС України в межах кримінального провадження №420190511000000085 від 18.03.2019, після розкриття пакету з полімерного матеріалу виявлено вологі на дотик сім пакетів з полімерного матеріалу з порошкоподібною речовиною рожевого кольору, три пакети з полімерного матеріалу з порошкоподібною речовиною жовтого кольору, два пакети з полімерного матеріалу з порошкоподібною речовиною сірого кольору та вологий на дотик порожній згорток з односторонньої фольги.

Отже, оскільки наданий на експертизу фольговий згорток є порожнім та не містить у собі будь-якої речовини, на даний час відсутня потреба у його дослідженні, тому питання, які були поставлені на вирішення експерта ухвалою слідчого судді від 11.09.2019 року про призначення експертизи, необхідно уточнити.

За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання слідчого.

Керуючись ст.ст.107, 243, 244,309,372,395 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Внести зміни до питань, які поставлені на вирішення експерта в ухвалі Краматорського міського суду Донецької області від 11.09.2019 року у справі № 234/9561/19 (провадження №1-кс/234/6877/19) за клопотанням слідчого Другого слідчого відділу (відділ з розслідування злочинів вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Симоненко А.Ю., яке погоджене з прокурором військової прокуратури Донецького гарнізону Цяпа Ю.О., про призначення судової експертизи дослідження матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціальністю 8.6 Дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42019051100000085 від 18.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.307 ч.2 КК України.

Поставити на вирішення експерта наступні питання:

1. Чи є кристали порошкоподібної речовини, що знаходяться у 12 поліетиленових пакетах, які упаковано до прозорого поліетиленового пакету по типу файл , наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом або прекурсором? Якщо так, то яким, якою вагою, до якого типу, виду відноситься?

2. Чи є кристали порошкоподібної речовини, що знаходиться у 1 поліетиленовому пакеті, який упаковано до паперового конверту, наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом або прекурсором? Якщо так, то яким, якою вагою, до якого типу, виду відноситься?

2. Чи є кристали порошкоподібної речовини, що знаходяться у 1 паперовому згортку та 1 фольговому згортку, які упаковано до паперового конверту, наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом або прекурсором? Якщо так, то яким, якою вагою, до якого типу, виду відноситься?

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за статтями 384,385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяО. Ю. Кравченко

Зареєстровано 24.09.2019
Оприлюднено 24.09.2019
Дата набрання законної сили 18.09.2019

Судовий реєстр по справі 234/9561/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 16.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 05.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 03.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 03.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 17.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 13.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону