пр. № 2/759/6350/19
ун. № 759/16994/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2019 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Кириленко Т.В., розглянувши матеріали справи та клопотання про відстрочення сплати судового збору у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Бортничібуд про стягнення інвестиційного внеску,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення інвестиційного внеску в розмірі 1 321 958грн. 60коп.
Одночасно з позовною заявою позивачем заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору з урахуванням майнового стану до ухвалення рішення.
Розглянувши клопотання про відстрочення сплати судового збору та матеріали справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно зі статтею 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Водночас, позивачем у клопотанні про відстрочення сплати судового збору не зазначено жодної із наведених вище умов.
З огляду на зазначене та враховуючи, що позивачем не надано доказів існування умов, визначених ст. 8 Закону України "Про судовий збір", що є підставою для відстрочення сплати судового збору, суд позбавлений можливості вирішити питання щодо можливості відстрочення сплати судового збору.
Таким чином, підстави для задоволення клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору за подачу позову відсутні.
Відповідно до ч. 4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У зв`язку з наведеним позивачеві необхідно сплатити судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, який, відповідно до 4 ст. Закону України Про судовий збір становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 768,40 та не більше 9 605,00 грн.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення .
На підставі викладеного, керуючись, ст.ст. 95, 136, 177, 185, 285 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору за подання позову до Товариства з обмеженою відповідальністю Бортничібуд залишити без задоволення.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Бортничібуд про стягнення інвестиційного внеску залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачеві.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2019 |
Оприлюднено | 24.09.2019 |
Номер документу | 84432864 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Кириленко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні