Справа № 175/701/19
Провадження № 2/175/193/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М ЕН Е М У К Р А Ї Н И
22 липня 2019 року смт. Слобожанське
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого - судді Бойко О.М.,
за участю секретаря судового засідання - Сотник Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Слобожанське цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Садівничого товариства Медик-3 про визнання недійсним рішення загальних зборів членів Садівничого товариства Медик-3 ,-
В С Т А Н О В И В :
У лютому 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Садівничого товариства Медик-3 про визнання недійсним рішення загальних зборів членів Садівничого товариства Медик-3 .
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він є членом Садівничого товариства Медик-3 . 13 жовтня 2018 року рішенням загальних зборів товариства він виключений з членів товариства, однак на засіданні зборів він був присутній та таке питання в той день не розглядалося.
Позивач у судовому засіданні 25.06.2019 року позовні вимоги підтримав та просив суд визнати недійсним рішення загальних зборів членів садівничого товариства Медик-3 , код ЄДРПОУ 25517968 від 13 жовтня 2018 року в частині виключення ОСОБА_1 з членів товариства. Подальший розгляд справи просив суд здійснювати за його відсутності.
Голова Садівничого товариства Медик-3 - ОСОБА_2. у судовому засіданні 25.06.2019 року не заперечував той факт, що не було підстав для виключення ОСОБА_1 з членів товариства. Однак фактично, ОСОБА_1 з членів товариства не виключали. Подальший розгляд справи просив здійснювати за його відсутності, згоден на визнання недійсним рішення загальних зборів членів садівничого товариства Медик-3 , код ЄДРПОУ 25517968 від 13 жовтня 2018 року в частині виключення ОСОБА_1 з членів товариства.
Відповідно до ч.2 ст.247 Цивільного процесуального кодексу України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень Цивільного процесуального кодексу України розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу 22.07.2019 року за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи вищевказані обставини справи та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку.
Відповідно до ст. 263 ЦПК України, рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Обґрунтованим є рішення ухвалене на основі повно і всебічно з`ясованих обставин на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають рівні права щодо надання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості.
Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд сприяє всебічному і повному з`ясуванню обставин справи.
У ст. 82 ЦПК України чітко визначено, що обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю серія ДП Дн020567 , виданого 29 вересня 1997 року Головою Ювілейної селищної ради, ОСОБА_1 є власником земельної ділянки НОМЕР_1 площею 0,0439 га на території с/т Медик (нині садівниче товариство Медик -3 ) на території Ювілейної селищної ради.
Також, ОСОБА_1 є членом садівничого товариства Медик-3 . За ним зареєстрована земельна ділянка під НОМЕР_1 .
Як пояснив позивач у судовому засіданні, у садівничому товаристві створено ініціативну групу з виявлення недоліків, яку він очолює. Про всі недоліки в діяльності товариства він регулярно доповідав членам правління та на загальних зборах членів товариства. Така поведінка не сподобалась голові товариства, ОСОБА_2 , який в кінці жовтня 2018 року повідомив про виключення його з членів товариства. Це виключення начебто відбулося на підставі рішення загальних зборів членів товариства від 13 жовтня 2018 року. Проте цей факт не відповідає дійсності, оскільки черга денна цих загальних зборів не містила такого питання, позивач був присутнім на цих зборах і це питання там не підіймалось.
Відповідно до положень Статуту товариства для виключення з членів товариства необхідні наступні підстави: невиконання або неналежне виконання членом товариства вимог цього статуту; невиконання або неналежне виконання членом товариства обов`язків члена товариства, закріплених цих статутом; неосвоєння членом товариства без поважних причин отриманої земельної ділянки протягом одного року; самовільне захоплення членом товариства доріг загального користування, земель, зокрема в охоронних зонах, вирубка посадок; самовільне підключення членом товариства струмоприймачів до електричних мереж товариства, приєднання струмоприймачів поза розрахунковими засобами обліку або порушення розрахункового обліку електричної енергії, зрив чи пошкодження пломб, зниження показників якості електричної енергії з вини члена товариства до величин, які порушують нормальне функціонування електроприладів товариства та інших членів товариства; інші дії або бездіяльність члена товариства, що посягають на нормальну діяльність товариства або на майно товариства або окремих його членів; несплати згідно терміну, встановленого загальними зборами (зборами уповноважених) членських і цільових внесків, податків на землю.
Факт вчинення членом товариства дії або бездіяльності, що є підставою для прийняття рішення про виключення члена з товариства оформлюється актом, що підписується головою правління товариства, двома членами товариства та членом товариства -порушником. В разі відмови члена товариства - порушника від підпису вказаного акту про це робиться запис у акті.
Як пояснив у судовому засіданні позивач, що також не заперечував і голова садівничого товариства, жодних актів щодо дій ОСОБА_1 складено не було, на засідання правління, де розглядалось питання про його виключення, ОСОБА_1 не запрошували, хоча це прямо передбачено пунктом 9.2.4 Статуту товариства.
Як встановлено в судовому засіданні, позивач ОСОБА_1 особисто декілька разів письмово звертався до голови товариства з проханням надати йому копію протоколу загальних зборів членів товариства від 13.10.2018 року, однак станом на день ухвалення судом рішення копія протоколу не надана ні ОСОБА_1 ні суду для огляду.
Згідно ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Стаття 16 ЦК України регламентує, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
В судовому засіданні, голова Садівничого товариства Медик-3 - ОСОБА_2. зазначив, що 13 жовтня 2018 року на засіданні членів Садівничого товариства Медик-3 приймалось рішення про виключення ОСОБА_1 з членів товариства, однак підстав, передбачених статутом садівничого товариства для виключення ОСОБА_1 з членів товариства не було, а тому не заперечував проти визнання недійсним рішення загальних зборів членів садівничого товариства Медик-3 , код ЄДРПОУ 25517968 від 13 жовтня 2018 року в частині виключення ОСОБА_1 з членів товариства.
На підставі наведеного суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 141 Цивільного процесуального кодексу України з відповідача на користь позивача повинно бути стягнено сплачений судовий збір 768 грн. 40 коп.
Керуючись ст. ст. 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 18, 19, 23, 28, 48, 49, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 83, 89, 128, 133, 141, 177, 209, 229, 258, 259, 263, 264, 265, 268, 273 Цивільного процесуального кодексу України, ст. ст. 15, 16 ЦК України, суд -
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Садівничого товариства Медик-3 про визнання недійсним рішення загальних зборів членів Садівничого товариства Медик-3 - задовольнити.
Визнати недійсним рішення загальних зборів членів садівничого товариства Медик-3 , код ЄДРПОУ 25517968 від 13 жовтня 2018 року в частині виключення ОСОБА_1 з членів товариства.
Стягнути з Садівничого товариства Медик-3 на користь ОСОБА_1 сплачений позивачем при подачі позову судовий збір в сумі 768 грн. 40 коп.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду.
Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М.Бойко
Суд | Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2019 |
Оприлюднено | 24.09.2019 |
Номер документу | 84440522 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Бойко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні