Справа № 212/8021/19
1-кс/212/2595/19
У Х В А Л А
19 вересня 2019 року м. Кривий Ріг
Слідчий суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,слідчого ПокровськогоВП КВПГУНП вДніпропетровській області ОСОБА_3 ,розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Кривому Розі клопотання слідчого Покровського ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду земельної ділянки, -
ВСТАНОВИВ:
19 вересня 2019 року слідчий звернувся із клопотанням, в якому просив надати дозвіл на проведення огляду земельної ділянки та об`єкту нерухомості за адресою: АДРЕСА_1 , із залученням спеціалістів Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області для проведення державного контролю дотримання вимог законодавства України у сфері діяльності, пов`язаної з об`єктами підвищеної небезпеки та потенційно небезпечними об`єктами.
В обґрунтування зазначив, що слідчим відділенням Покровського ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12019040730002075від 17вересня 2019 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 272 ч. 1 КК України.
16.09.2019 року до Покровського ВП КВП надійшла інформація про те, що в Покровському районі м. Кривого Рогу невстановленими особами здійснюється реалізація нафтопродуктів на незаконних АЗС, що є порушенням правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, яке створює загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.
В ході досудового розслідування допитано свідків, які вказують, що за адресою АДРЕСА_1 знаходиться металева конструкція, в якій знаходиться колонка із заправним шлангом та невстановлена особа здійснює реалізацію палива.Згідно Порядку ідентифікації та обліку об`єктів підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 11.07.2002 р. N 956 вищевказаний об`єкт є потенційно небезпечними об`єктом.
З метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, зокрема з метою встановлення та підтвердження наявності порушень правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою та наявності утворених внаслідок цього загроз загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків,відповідно до положень ч. 3 ст. 237 КПК України необхідне залучення спеціаліста в галузі державного нагляду(контролю)у сфері діяльності, пов`язаної з об`єктами підвищеної небезпеки та потенційно небезпечними об`єктами.
Згідно відомостей з Реєстру речових прав на нерухоме майно, об`єкт нерухомості, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , на праві спільної часткової власності належить ОСОБА_4 , ІПН НОМЕР_1 та ТОВ «Трансвейгрупп» ЄДРПОУ 38333897.
Слідчий в судовому засіданні підтримав клопотання, просив його задовольнити.Також зазначив, що земельна ділянка, на який розташований об`єкт нерухомості не має кадастрового номеру та не має власника, проте ухвала слідчого судді йому потрібна для того, щоб залучити для участі у огляді спеціалістів Держпраціта зафіксувати факт незаконної реалізації палива на вказаній території. Яка сфера діяльності ТОВ «Трансвейгрупп», що розташоване на вказаній території слідчому не відомо, чи має підприємство дозволи на проведення робіт з підвищеною небезпекою він також не знає, оскільки вказана інформація не перевірялась.
Вислухавши в судовому засіданні слідчого, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає що його таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів клопотання, 17.09.2019 р. до ЄРДР внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України за повідомленням про те, що в Покровському районіневстановленими особами здійснюється реалізація нафотопродуктів на незаконних АЗС, що є порушенням правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що може створити загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.
Згідно рапорту старшого оперуповноваженого СКП Покровського ВП КВП ГУНП у Дніпропетровській області від 16.09.2019 року отримано інформацію про те, що в районі проводиться реалізація нафтопродуктів без відповідних дозвільних документів та не відведеному для цього місці.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, об`єкт нерухомості, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , на праві спільної часткової власності належить ОСОБА_4 , ІПН НОМЕР_1 та ТОВ «Трансвейгрупп» ЄДРПОУ 38333897.
Відповідно до вимог ч.1 ст.237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
В розумінні ч.2 ст.233 КПК України до іншого володіння особи віднесено, серед іншого, земельну ділянку.
Інформація щодо власників або користувачів земельної ділянки слідчому судді не надана.
Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч.5 ст. 234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий, окрім іншого, не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:
1) було вчинено кримінальне правопорушення;
2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;
3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;
4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;
5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Проте, з матеріалів клопотання не вбачається жодних підстав вважати, що за адресою АДРЕСА_1 здійснюються будь-які незаконні дії, або вчиняються кримінальні правопорушення, зокрема, передбачені ч.2 ст.272 КК України.
Витяг з ЄРДР та рапорт не містять жодної інформації щодо вказаної адреси, а протоколи допиту двох свідків виконані неякісно, частково не читаються, крім того не можуть слугувати доказом здійснення підприємством робіт з підвищеною небезпекою з порушенням законодаства.
Слідчий суддя також враховує, що матеріали клопотання не містять жодної інформації про вид діяльності ТОВ «Трансвейгрупп» у володінні якого просять провести огляд, відсутня інформація щодо наявності або відсутності у підприємства дозволів на проведення робіт з підвищеною небезпекою, а також інші документи, які дають достатні підстави вважати, що на вказаній у клопотанні території та нежитловій будівлі було вчинене або вчиняється кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.272 КК України.
Завданнями кримінального провадження згідно ч. 1 ст. 2 КПК є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження.
Основним завданням слідчого судді є здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, та забезпечення законності провадження у справі на досудових стадіях. Порядок застосування указаних заходів ґрунтується на чіткій презумпції того, що жоден захід забезпечення кримінального провадження, або слідча дія, не може бути застосованим, якщо слідчим, прокурором чи іншою уповноваженою особою не буде належно доведено виключну необхідність застосування таких заходів.
Разом з цим, з аналізу ст.237 КПК України вбачається законодавче закріплене право слідчого, прокурора з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчиненого кримінального правопорушення без ухвали слідчого судді проводити огляд місцевості, приміщення, речей та документів, що не підпадають під правовий режим житла чи іншого володіння особи. Порядок вилучення речей і документів під час такого огляду, а також залучення спеціалістів врегульовано ч.5,7 цієї ж статті.
Враховуючи встановлені обставини, слідчий суддя вважає клопотання слідчого таким, що суперечить основоположним засадам кримінального провадження щодо захисту прав і свобод особи від «свавільного» втручання органів державної влади у право на мирне володіння майном, а також відповідно до п.5 ч.5 ст.234 КПК України заходом, який є непропорційним заходом втручанню в особисте життя особи.
Керуючись ст. ст. 234-236, 309, 369-372 та 395 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання слідчого Покровського ВП КВП ГУ НП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про надання дозволу на огляд земельної ділянкита об`єкту нерухомості розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , із залученням спеціалістів Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області для проведення державного контролю дотримання вимог законодавства України у сфері діяльності, пов`язаної з об`єктами підвищеної небезпеки та потенційно небезпечними об`єктами відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 84440815 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Власенко М. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні