КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 11-сс/824/4825/2019 Головуючий у 1-й інстанції: Підпалий В.В.

Категорія ст.234 КПК України Доповідач в суді апеляційної інстанції: Росік Т.В.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2019 року суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду Росік Т.В., переглянувши апеляційну скаргу представника Товариства з обмеженою відповідальністю Укрсхідінвест - адвоката Герасимчука Сергія Сергійовича на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 18 червня 2019 року,

встановив:

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 18.06.2019 року задоволено частково клопотання прокурора групи прокурорів Генеральної прокуратури України Зюзя О.С. про надання дозволу на проведення обшуку та надано дозвіл Шостак Олені Миколаївні, Ковтуненку Олександру Олексійовичу, Рудику Кирилу Миколайовичу, Зінченку Євгенію Петровичу, Маленькому Анатолію Сергійовичу, Золотарьову Кирилу Андрійовичу, Семківу Тарасу Григоровичу, Шепетуну Анатолію Анатолійовичу, Зюзь Олександру Сергійовичу, з правом передоручення оперативному підрозділу в порядку ст. 40 КПК України, на проведення обшуку в усіх приміщеннях, будівлях, спорудах та на прибудинковій території, які розміщені на території земельної ділянки з кадастровим номером 3221288001:01:018 :0015 розташованої за адресою: Київська область, Броварський район, село Русанів, с/рада Русанівська, яка перебуває в користуванні та яка перебуває у користуванні ТОВ Укрсхідінвест (код ЄДРПОУ 35125083), з метою виявлення, фіксації та вилучення наступних речей, предметів і документів: які стосуються діяльності ТОВ АЗУД і торговельної марки Царская династия , у тому числі, оригіналів усіх фінансово-господарських, бухгалтерських та розрахунково-платіжних документів; будь-яких предметів, речей та документів щодо діяльності пов`язаної з фінансуванням терористичних організацій на території України; які стосуються діяльності ТОВ Феракс , TOB A. C. В. , TOB Р. І. К. Люкс , ТОВ Укрсхідінвест та інших підприємств, в яких ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_9 значаться як власники, засновники, співзасновники, директори або кінцеві беніфеціарні власники; які стосуються діяльності та банківських рахунків громадян Азербайджанської Республіки ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та громадянки України ОСОБА_9 ; печаток, штампів та кліше юридичних осіб та фізичних осіб; мобільних телефонів із сім-картками, електронних носіїв інформації (жорсткі диски, флеш-накопичувачі, диски), які містять вищевказану інформацію; зіпсованих документів, чистих аркушів або бланків документів з відбитками печаток зазначених осіб, чорнових записів, блокнотів, робочих зошитів, документів з вільними зразками почерку та підписів перелічених вище осіб.

Не погоджуючись з таким рішенням слідчого судді, представник Герасимчук С.С. подав в інтересах ТОВ Укрсхідінвест апеляційну скаргу, в якій просить поновити строк на апеляційне оскарження, скасувати ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 18.06.2019 року та постановити нову ухвалу, якою в задоволенні клопотання прокурора про надання дозволу на проведення обшуку майна, яке належить третій особі ТОВ Укрсхідінвест - відмовити.

Дослідивши матеріали судового провадження, вважаю, що у відкритті провадження за апеляційною скаргою слід відмовити, виходячи з наступного.

Порядок та перелік судових рішень, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку чітко визначено та регламентовано Главою 31 КПК України.

Згідно ч. 3 ст. 392 КПК України, в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді у випадках, передбачених, цим Кодексом.

Главою 26 КПК України регламентовано порядок оскарження ухвал слідчого судді під час досудового розслідування та ч.ч.1, 2, ст. 309 КПК України передбачено перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути предметом оскарження в апеляційному порядку на стадії досудового розслідування.

Цей перелік, як зазначив в п. 20 листа № 223-558/0/4-13 від 05.04.2013 року Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ є вичерпним на стадії досудового розслідування.

Відповідно до ст. 309 КПК України не передбачено можливість оскарження в апеляційному порядку під час досудового розслідування ухвали про надання дозволу на проведення обшуку.

Скарги на інші ухвали слідчого судді окремому оскарженню в апеляційному порядку не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 399 КПК України суддя відмовляє у відкритті провадження, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.

З урахуванням викладеного, у відкритті провадження за апеляційною скаргою представника ТОВ Укрсхідінвест - адвоката Герсимчука С.С. на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 18.06.2019 року слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 309, 399 КПК України, суддя-доповідач

ухвалив:

Відмовити у відкритті провадження за апеляційною скаргою представника Товариства з обмеженою відповідальністю Укрсхідінвест - адвоката Герасимчука Сергія Сергійовича на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 18 червня 2019 року, якою задоволено частково клопотання прокурора групи прокурорів Генеральної прокуратури України Зюзя О.С. про надання дозволу на проведення обшуку та надано дозвіл Шостак Олені Миколаївні, Ковтуненку Олександру Олексійовичу, Рудику Кирилу Миколайовичу, Зінченку Євгенію Петровичу, Маленькому Анатолію Сергійовичу, Золотарьову Кирилу Андрійовичу, Семківу Тарасу Григоровичу, Шепетуну Анатолію Анатолійовичу, Зюзь Олександру Сергійовичу, з правом передоручення оперативному підрозділу в порядку ст. 40 КПК України, на проведення обшуку в усіх приміщеннях, будівлях, спорудах та на прибудинковій території, які розміщені на території земельної ділянки з кадастровим номером 3221288001:01:018 :0015 розташованої за адресою: Київська область, Броварський район, село Русанів, с/рада Русанівська, яка перебуває в користуванні та яка перебуває у користуванні ТОВ Укрсхідінвест (код ЄДРПОУ 35125083), з метою виявлення, фіксації та вилучення наступних речей, предметів і документів: які стосуються діяльності ТОВ АЗУД і торговельної марки Царская династия , у тому числі, оригіналів усіх фінансово-господарських, бухгалтерських та розрахунково-платіжних документів; будь-яких предметів, речей та документів щодо діяльності пов`язаної з фінансуванням терористичних організацій на території України; які стосуються діяльності ТОВ Феракс , TOB A. C. В. , TOB Р. І. К. Люкс , ТОВ Укрсхідінвест та інших підприємств, в яких ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_9 значаться як власники, засновники, співзасновники, директори або кінцеві беніфеціарні власники; які стосуються діяльності та банківських рахунків громадян Азербайджанської Республіки ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та громадянки України ОСОБА_9 ; печаток, штампів та кліше юридичних осіб та фізичних осіб; мобільних телефонів із сім-картками, електронних носіїв інформації (жорсткі диски, флеш-накопичувачі, диски), які містять вищевказану інформацію; зіпсованих документів, чистих аркушів або бланків документів з відбитками печаток зазначених осіб, чорнових записів, блокнотів, робочих зошитів, документів з вільними зразками почерку та підписів перелічених вище осіб.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження надіслати особі, яка її подала разом з апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами - Герасимчуку Сергію Сергійовичу .

На ухвалу Київського апеляційного суду може бути подано касаційну скаргу протягом трьох місяців з дня отримання копії ухвали до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

Суддя

Київського апеляційного суду Т.В. Росік

Зареєстровано 24.09.2019
Оприлюднено 24.09.2019
Дата набрання законної сили 11.09.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону