КРИНИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 178/1370/19

У Х В А Л А

24 вересня 2019 року слідчий суддя Криничанського районного суду Дніпропетровської області Цаберябий Б.М., розглянувши клопотання слідчого СВ Криничанського ВП Кам`янського ВП ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчим СВ Криничанського ВП Кам`янського ВП ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області до суду внесено клопотання про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12019040460000438 від 23 вересня 2019 року, за ознаками складу злочину передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Згідно клопотання 22 вересня 2019 року під час складання адміністративного протоколу за ч. 1 ст. 175-1 КпАП України, серії АПР 18 № 110266, у відношення ОСОБА_1 , та під час поверхневої перевірки та огляду речей з письмової згоди останнього в барсетці ОСОБА_1 було виявлено предмети, схожі на наркотичні речовини.

22 вересня 2019 року в с. Бикове Криничанського району Дніпропетровської області на платформі 104 км Придніпровської залізниці працівниками ГРПП спільно з СОГ Криничанського ВП Кам`янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області було проведено поверхневу перевірку та огляд речей ОСОБА_1 , в ході якого останній добровільно надав для огляду вміст речей його барсетки. В барсетці ОСОБА_1 було виявлено паперовий згорток з висушеною частиною рослини, зовні схожою за морфологічними ознаками на рослину коноплі, 2 поліетиленових прозорих пакети з порошкоподібною речовиною білого кольору, поліетиленовий пакет з подрібненою, висушеною речовиною рослинного походження із специфічним запахом, характерним для рослин коноплі.

У зв`язку з викладеним слідчий клопоче про призначення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Згідно ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Проте клопотання задоволеним бути не може, оскільки з наявного в матеріалах клопотання витягу з ЄРДР вбачається, що 22 вересня 2019 року під час складання протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 175-1 КпАП України в належній ОСОБА_1 барсетці було виявлено предмети схожі на наркотичні речовини. Тобто в той час огляд мав проводитися за правилами ст. 264 КпАП України. Вилучені при цьому речі повинні зберігатися до розгляду справи про адміністративне правопорушення, а після розгляду справи, залежно від результатів їх розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізовують. Фактично ж працівниками поліції при складенні протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язаного з курінням тютюнових виробів у заборонених місцях, невідомо з яких підстав проведений обшук речей ОСОБА_1 без дотримання вимог ст. 234 КПК України, що свідчить про неправомірність внесення інформації до ЄРДР та проведення слідчий дій по кримінальному провадженню. З урахуванням викладеного суд вважає, що вилучені в ході огляду 22 вересня 2019 року речі у ОСОБА_1 , були вилучені не у встановленому законом порядку, що позбавляє суд можливості задоволення клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 242, 244 КПК України слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання слідчого Криничанського ВП Кам`янськуого ВП ГУНП в Дніпропетровській області К. Саверської про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів в рамках кримінального провадження № 12019040460000438 від 23 вересня 2019 року за ч. 1 ст. 309 КК України - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Б. М. Цаберябий

Зареєстровано 25.09.2019
Оприлюднено 25.09.2019
Дата набрання законної сили 24.09.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону