Рішення
від 17.09.2019 по справі 638/7048/19
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/7048/19

Провадження № 2/638/3371/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 вересня 2019 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:

Головуючого Аркатової К.В.,

секретаря Мунтяну І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом приватної фірми Ніколь до ОСОБА_1 про відшкодування завданої шкоди внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,-

ВСТАНОВИВ:

Приватна фірма Ніколь звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування завданої шкоди внаслідок дорожньо-транспортної пригоди у розмірі 10731 грн. Свої вимоги обґрунтовує тим, що ОСОБА_1 15.12.2018 року керуючи транспортним засобом порушив ПДР України, внаслідок чого сталась ДТП, вартість пошкодженого майна позивача становить 8310 грн.

Сторони у підготовче судове засідання не з`явилися, представник позивача надав суду заяву, згідно якої позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просить розглядати справу за їх відсутності, відповідач надав заяву про визнання позову, розгляд справи за його відсутності.

Суд, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини та дійшов до наступних висновків.

У відповідності до ст.ст. 13, 81 ЦПК України суд розглядає справу не інакше, як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і докази подаються сторонами і іншими особами, які беруть участь у справі.

Згідно постанови Дзержинського районного суду м.Харкова від 12.03.2018 року (справа №638/19002/18) 15.12.2018 року близько 13 год. 10 хв. ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом Mercedes-Benz номерний знак НОМЕР_1 по вул.Клочківській, 166 у м.Харкові, перед початком руху не переконався в безпеці руху, внаслідок чого заправним пістолетом пошкодив заправну колонку АЗС Ніколь , чим наніс матеріальні збитки. Відповідно до звіту про оцінку майна - розмір збитку, що виник в результаті пошкодження обладнання становить 8310 грн, вартість виконаного звіту становить 500 грн.

28.09.2017 року об 11 год. 50 хв. у м.Харкові по вул.Архітекторів, 7 водій ОСОБА_2 , керуючи автомобілем Mitsubishi державний номерний знак НОМЕР_2 , під час руху заднім ходом не переконався, що це буде безпечно і не створить перешкод іншим учасникам дорожнього руху, не звернувся за допомогою до сторонніх осіб, внаслідок чого здійснив зіткнення з автомобілем Volkswagen державний номерний знак НОМЕР_3 , який рухався позаду нього, від чого транспортні засоби механічні пошкодження, завдано матеріальну шкоду. Автомобіль Volkswagen Tiguan номерний знак НОМЕР_3 належить ОСОБА_3 (свідоцтво НОМЕР_4 ).

Відповідно до ч. 6 ст. 82 ЦПК України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

Відповідно до ст.22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Згідно ч.5 ст.1187 ЦК України особа, яка здійснює діяльність, що є джерелом підвищеної безпеки, відповідає за завдану шкоду, якщо вона не доведе, що шкоди було завдано внаслідок непереборної сили або умислу потерпілого.

Пункт 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 27.03.1992 року за №6 зі змінами та доповненнями зазначає, що шкода, заподіяна особі і майну громадянина або заподіяна майну юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв`язок та є вина зазначеної особи, а коли це було наслідком дії джерела підвищеної небезпеки, - незалежно від наявності вини, крім випадків, передбачених ст.456 ЦК України. Пунктом 4 зазначеної Постанови визначено, що під володільцем джерела підвищеної небезпеки розуміється юридична особа або громадянин, що здійснюють експлуатацію джерела підвищеної небезпеки на підставі права власності, повного господарського відання, оперативного управління або з інших підстав (договору оренди, довіреності тощо). Не вважається володільцем джерела підвищеної небезпеки і не несе відповідальності за шкоду перед потерпілим особа, яка управляє джерелом підвищеної небезпеки на підставі права власності, повного господарського відання, оперативного управління або з інших підстав (договору оренди, довіреності, тощо).

Відповідно до ч. 1ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Частиною 2 зазначеної норми визначено, що особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Відповідно до ч. 2 ст. 1187 ЦК України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Згідно ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 1166, 1167,1187 Цивільного кодексу України, ст.ст. 141, 274-279, 280-282, 263-265, 352, 354-355 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні приватної фірми Ніколь (м.Харків, вул.Клочківська, 174-А, код ЄДРПОУ 23003596) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про відшкодування завданої шкоди внаслідок дорожньо-транспортної пригоди - задовольнити .

Стягнути з ОСОБА_1 на користь приватної фірми НІКОЛЬ матеріальну шкоду у розмірі 8310 (вісім тисяч триста десять) грн, витрати на експертні послуги у розмірі 500 (п`ятсот) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь приватної фірми НІКОЛЬ суму сплаченого судового збору у розмірі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Головуючий

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення17.09.2019
Оприлюднено25.09.2019
Номер документу84466313
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —638/7048/19

Рішення від 17.09.2019

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Аркатова К. В.

Ухвала від 26.06.2019

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Аркатова К. В.

Ухвала від 15.05.2019

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Аркатова К. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні