Справа №601/1605/19
Провадження № 2/601/648/2019
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 вересня 2019 року Кременецький районний суд Тернопільської області в складі: головуючого судді Білосевич Г.С.,
з участю секретаря судового засідання Польової Ж.П.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Кременець цивільну справу № 601/1605/19 за позовом ОСОБА_2 до Ридомильської сільської ради Кременецького району про визнання права власності на спадкове майно,
встановив:
У суд звернулась ОСОБА_2 із позовом про визнання за нею права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом. Позивач посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її племінник - ОСОБА_3 . Після його смерті залишилося спадкове майно, а саме: право на земельну частку (пай), яка перебуває у колективній власності АПТ Ридомиль розміром 2,11 га, на яку видано сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ТР в„– 0128929 . При зверненні в нотаріальну контору позивачу відмовлено в оформлені спадщини. Інших спадкоємців майна померлого ОСОБА_3 не має. За таких обставин позивач просить визнати за нею право власності на вищевказане спадкове майно.
Позивач в судове засідання подала заяву в якій позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити та справу слухати у її відсутності.
Представник відповідача в судове засідання подав заяву в якій позовні вимоги визнає повністю, не заперечуєь проти позову та просить справу слухати у їх відсутності.
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав:
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
ОСОБА_3 належить право на земельну частку (пай), яка перебуває у колективній власності АПТ Ридомиль розміром 2,11 га, що стверджується сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії ТР в„– 0128929 та довідкою від 12.07.2019 року, виданною відділом у Кременецькому районні Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області.
Згідно довідки № 441 від 05.04.2019 року виданої Ридомильською сільською радою Кеменецького району, на день смерті свого племінника ОСОБА_3 , ОСОБА_2 доглядала його до смерті, проживаючи разом (без реєстрації) останні п`ять років, вели спільне господарство, здійснювала його поховання, взявши на себе усі витрати. Крім померлого на день смерті ніхто не був зареєстрований в будинку де він проживав, зареєстрованих осіб на даний час немає.
16.05.2019 року державним нотаріусом Кременецької державної нотаріальної контори відмовлено ОСОБА_2, у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на спадкове майно, що залишились після смерті ОСОБА_3 ..
Статтею 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
Відповідно до ч.1 ст. 524 ЦК УРСР, спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом.
У відповідності до ст. 548 ЦК УРСР, для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Не допускається прийняття спадщини під умовою або з застереженнями. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.
Відповідно до ч.1 ст. 549 ЦК УРСР визнається, що спадкоємець прийняв спадщину:
1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном;
2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 82 ЦПК України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників..
В судовому засіданні встановлено, що єдиними спадкоємцями майна померлого ОСОБА_3 є сторони по справі, однак відповідач не заперечує проти спадкування позивачем вищезазначеного спадкового майна, тому суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 19, 42, 82, 263, 264, 265, 268 ЦПК України, ст. 58 Конституції України, ст.ст. 524, 548, 549 ЦК УРСР, суд -
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, що залишилось після смерті ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: на право на земельну частку (пай) розміром 2,11 га у землі, яка перебуває у колективній власності акціонерно-пайового товариства Ридомиль , на яку видано сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ТР в„– 0128929 .
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Тернопільського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Повне судове рішення складено 23.09.2019 року.
Позивач: ОСОБА_2 , жителька: с. Ридомиль Кременецького району Тернопільської області, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_3 .
Відповідач: Ридомильська сільська рада Кременецького району, місцезнаходження: с. Ридомиль Кременецького району Тернопільської області, ЄДРПОУ 04395774.
Головуючий:
Суд | Кременецький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2019 |
Оприлюднено | 25.09.2019 |
Номер документу | 84477448 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кременецький районний суд Тернопільської області
Білосевич Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні