КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/15929/19

Провадження № 1-кс/234/7222/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 вересня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Ткачова С.М., за участю секретаря Аксеніної В.М.

розглянув клопотання слідчого Першого СВ ТУ ДБР, розташованого у місті Краматорську Туровської В.О., погоджене прокурором відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого місті Краматорську Саєнко Є.Г., про проведення експертизи зброї та бойових припасів до неї.

Клопотання надійшло до суду 23.09.2019 року.

Слідчий суддя перевірив надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження за № 62019050000000170 від 13.02.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 263 КК України, у рамках якого було подано клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, -

ВСТАНОВИВ:

23.09.2019 року до Краматорського міського суду надійшло клопотання слідчого Першого СВ ТУ ДБР, розташованого у місті Краматорську Туровської В.О., погоджене прокурором відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого у місті Краматорську Саєнко Є.Г., про проведення експертизи зброї та бойових припасів до неї у кримінальному провадженні № 62019050000000170 від 13.02.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 263 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Краматорську, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 62019050000000170 від 13.02.2019, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263, ч. 3 ст. 368 КК України, за фактом того, що працівники правоохоронного органу, діючи умисно, повторно, систематично одержують від громадян неправомірну вигоду.

Досудовим розслідуванням встановлено, що на підставі наказу начальника Головного управління Національної поліції в Донецькій області від 10.09.2017 № 449 о/с капітана поліції ОСОБА_1 призначено на посаду інспектора сектору реагування патрульної поліції №1 Волноваського відділу поліції ГУ НП в Донецькій області.

Відповідно до ст. ст. 1, 17, 62 Закону України Про Національну поліцію та п.1 примітки до ст. 364 КК України ОСОБА_1 , перебуваючи на займаній посаді, є службовою особою та постійно виконує функції офіційного представника державного органу виконавчої влади.

Згідно з вимогами ст. 2 Закону України Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів , ОСОБА_1 є працівником правоохоронного органу, на якого відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, ст.ст. 8, 18 Закону України Про Національну поліцію покладено обов`язки діяти лише відповідно до положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського.

Відповідно до п. 9 функціональних обов`язків інспектора сектору реагування патрульної поліції №1 Волноваського відділу поліції ГУ НП в Донецькій області ОСОБА_1 , останній має право в межах компетенції складати протоколи про адміністративні правопорушення та здійснювати, у визначених законом випадках, провадження у справах про адміністративні правопорушення.

Водночас, ОСОБА_1 використовуючи свої повноваження працівника поліції у злочинних, корисних цілях, вчинив корупційні злочини за наступних обставин.

Так, ОСОБА_1 28.07.2019, приблизно об 11 годині 40 хвилин знаходячись на стаціонарному посту поліції, що розташований на 178 кілометрі автодороги Слов`янськ-Донецьк-Маріуполь, де ніс службу згідно графіку несення служби сектору РПП Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області, зупинив автомобіль FAW Besturn B50, державний номер НОМЕР_1 , на якому рухався ОСОБА_2 .

Маючи умисел на одержання неправомірної вигоди, ОСОБА_1 , не пояснюючи ОСОБА_2 причини зупинки, витребував у останнього його документи, а саме: паспорт громадянина України, водійські права, технічний паспорт на автомобіль та наказав ОСОБА_2 пройти до приміщення стаціонарного посту.

Далі ОСОБА_1 , реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, повідомив ОСОБА_2 , що в разі оформлення на нього протоколів про адміністративні правопорушення за порушення правил дорожнього руху, ОСОБА_2 загрожує позбавлення прав управління транспортними засобами, а також великий штраф.

Після цього, ОСОБА_1 повідомив ОСОБА_2 про те, що останній повинен надати йому неправомірну вигоду в сумі 4000 гривень за не складання протоколів про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_2 відповів, що у нього із собою є тільки 1000 гривень та 2000 російських рублів, на що ОСОБА_1 повідомив його, що цієї суми недостатньо та доки останній не принесе грошові кошти, паспорт громадянина України він не поверне.

У зв`язку з цим, ОСОБА_2 вимушено погодився надати неправомірну вигоду.

28.07.2019, приблизно о 13 год. 00 хв., ОСОБА_1 , перебуваючи у приміщенні стаціонарного посту поліції, що знаходиться на 178 кілометрі автодороги Слов`янськ-Донецьк-Маріуполь, одержав від ОСОБА_2 неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів в сумі 3000 гривень та 2000 російських рублів.

Крім того, ОСОБА_1 28.07.2019, приблизно об 13 годині 15 хвилин знаходився у приміщенні стаціонарного посту поліції, що розташований на 178 кілометрі автодороги Слов`янськ-Донецьк-Маріуполь, де ніс службу згідно графіку несення служби сектору РПП Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області.

В цей момент, до ОСОБА_1 , невстановлений військово-службовець, який також ніс службу на вказаному пості, завів ОСОБА_4 , який був попередньо зупинений на автомобілі при проїзді через стаціонарний пост, через те, що не мав страхового полісу.

ОСОБА_1 , маючи умисел на одержання неправомірної вигоди, повідомив ОСОБА_4 , що йому загрожує велика сума штрафу за відсутність страховки та щоб не складати відносно нього адміністративний протокол, він повинен надати йому грошові кошти у сумі 500 грн.

На вказане прохання ОСОБА_1 ОСОБА_4 погодився.

28.07.2019, приблизно о 13 год. 15 хв., ОСОБА_1 , перебуваючи у приміщенні стаціонарного посту поліції, що знаходиться на 178 кілометрі автодороги Слов`янськ-Донецьк-Маріуполь, одержав від ОСОБА_5 неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів в сумі 500 гривень.

Таким чином, ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, а саме:

- в одержанні службовою особою, неправомірної вигоди для себе за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, що поєднане з вимаганням неправомірної вигоди;

- в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, вчиненого повторно;

- у проханні надати неправомірну вигоду для себе за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, вчиненого повторно.

Під час обшуку від 28.07.2019 службового приміщення стаціонарного блок посту, розташованого на 178 км траси Н 20 Слов`янськ - Донецьк - Маріуполь , яке використовується підрозділами Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області, було виявлено і вилучено предмети зовні схожі на набої до стрілецької вогнепальної зброї АК, калібру 5,45 мм у кількості - 39 штук; предмети, зовні схожі на набої до стрілецької вогнепальної зброї ПМ, калібру 9 мм, у кількості - 4-х штук.

02.08.2019 в період часу з 10 години 35 хвилин по 13 годину 08 хвилин, на підставі ухвали слідчого судді Краматорського міського суду, Демидової В. К. від 31.07.2019 було проведено обшук квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , під час вказаного обшуку було виявлено і вилучено предмети, схожі на набої до стрілецької вогнепальної зброї у кількості 29 штук.

З метою встановлення належності вилучених предметів до боєприпасів вогнепальної стрілецької зброї або конструктивна подібних до них виробів необхідні спеціальні знання.

Вказані необхідні спеціальні знання в області балістичного дослідження вогнепальної зброї та бойових припасів до неї мають експерти Донецького НДЕКЦ МВС України, які проводять зазначені експертизи.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Згідно п.1-2 ч. 2 ст. 242 КПК України передбачено, що слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо встановлення причин смерті, встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.

Відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

У судове засідання слідчий не з`явився, про час та місце розгляду клопотання був повідомлений.

Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України неявка слідчого не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши клопотання, перевірив матеріали, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Відповідно до ч. 1 ст. 243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

У судовому засіданні встановлено, що у провадженні Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Краматорську, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62019050000000170 від 13.02.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 263 КК України.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч.2 ст. 244 КПК України та не підлягає поверненню слідчому.

Керуючись ст. ст.107, 110, 243, 244, 309, 372, 395 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Першого СВ ТУ ДБР, розташованого у місті Краматорську Туровської В.О., погоджене прокурором відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого у місті Краматорську Саєнко Є.Г., про проведення експертизи зброї та бойових припасів до неї у кримінальному провадженні № 62019050000000170 від 13.02.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 263 КК України, - задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні № 62019050000000170 від 13.02.2019 року експертизу зброї та бойових припасів до неї

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

- чи є боєприпасами патрони, вилучені під час обшуку від 28.07.2019, та під час обшуку від 02.08.2019?

- до зброї якого виду, системи, моделі, калібру призначено патрони, вилучені під час обшуку від 28.07.2019, та під час обшуку від 02.08.2019?

Проведення експертизи доручити експертам Донецького науково - дослідного експертно - криміналістичного центру МВС України.

Для дослідження експертам направити:

- поліетиленовий пакет білого кольору з контрольним талоном № 1, та пояснювальним написом з підписами осіб, в якому знаходяться предмети зовні схожі на набої до стрілецької вогнепальної зброї у кількості 43-х штук, вилучених під час обшуку від 28.07.2019, а також первинна упаковка;

- поліетиленовий пакет білого кольору з контрольним талоном та пояснювальним написом з підписами, в якому знаходяться предмети, схожі на набої до стрілецької вогнепальної зброї у кількості 29 штук, вилучені під час обшуку від 02.08.2019, а також первинна упаковка;

Згідно ст. 69 КПК України дозволити повне або часткове знищення об`єктів експертизи або зміну їх властивостей.

Зобов`язати експерта надати висновок державною мовою.

Зобов`язати слідчого на вимогу експерта надати для ознайомлення необхідні матеріали кримінального провадження.

Висновок надати слідчому Першого СВ ТУ ДБР, розташованого у місті Краматорську Туровській В.О..

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя С. М. Ткачова

Зареєстровано 26.09.2019
Оприлюднено 26.09.2019
Дата набрання законної сили 25.09.2019

Судовий реєстр по справі 234/15929/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 04.10.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 25.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 24.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 24.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 24.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 24.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 23.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону