Справа № 736/1244/19
Номер провадження 2/736/689/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 вересня 2019 року м. Корюківка
Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого - судді Кутовий Ю.С.,
при секретарі - Александровій Н.Л.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у м. Корюківка у приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Холминської об`єднаної територіальної громади в особі Холминської селищної ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
в с т а н о в и в :
13 серпня 2019 року позивач звернувся до суду з цим позовом та просить визначити йому додатковий строк тривалістю 3 (три) місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Свої вимоги аргументує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його двоюрідний дядько ОСОБА_2 , який на момент смерті постійно проживав та був зареєстрований в Орлівському психоневрологічному інтернаті, що знаходиться за адресою: с. Дачне Корюківського АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 .
Позивач не звернувся до Корюківської районної державної нотаріальної контори або ж до приватного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини в передбачені законом строки, бо не знав про наявність спадкового майна та заповіту, складеного на нього. Тому змушений звернутись до суду для визначення додаткового строку три місяці на подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті його двоюрідного дядька ОСОБА_2 .
У судове засідання позивач та його представник не прибув, надавши заяви про можливість розгляду справи за їхньої відсутності.
У судове засідання від представника відповідача Холминської об`єднаної територіальної громади в особі Холминської селищної ради Корюківського району Чернігівської області надійшла заява про розгляд справи без їх участі, проти позову не заперечують.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його двоюрідний дядько ОСОБА_2 , який на момент смерті постійно проживав та був зареєстрований в Орлівському психоневрологічному інтернаті, що знаходиться за адресою: с. Дачне АДРЕСА_2 .
Після смерті ОСОБА_2 залишилася спадщина, яка складається з належного йому майна, а саме: житлового будинку з приналежними до нього будівлями та спорудами, що знаходяться в АДРЕСА_1 ; земельних ділянок площею 2,42 га кадастровий номер 7423881400:02:001:0206 та площею 0,39 га кадастровий номер 7423881400:02:001:0655, які знаходяться на території Носівської міської ради (Козарський старостинський округ) Носівського району Чернігівської області, цільове призначення землі - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. За життя ОСОБА_2 склав заповіт, яким усе своє майно заповів позивачу ОСОБА_1 .
Позивач не звернувся до Корюківської районної державної нотаріальної контори або ж до приватного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини в передбачені законом строки, бо не знав про наявність спадкового майна та заповіту, складеного на нього. Тому змушений звернутись до суду для визначення додаткового строку три місяці на подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті його двоюрідного дядька ОСОБА_2 .
Про наявність спадкового майна та заповіту позивачу повідомили працівники Козарського старостату Носівської міської ради, але вже після спливу шестимісячного строку для прийняття спадщини.
Згідно з ч.3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Оцінивши докази, суд вважає, що дійсно позивач пропустила строк з поважних причин.
Враховуючи вищевказане, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов є законним, обґрунтованим та підлягає задоволенню у розмірі 3 (трьох) місяців з дня набрання рішенням чинності. Саме такий розмір строку, на думку суду, буде достатнім для подання заяви про прийняття спадщини.
Судовий збір, сплачений позивачем при зверненні до суду слід залишити за ним.
Керуючись ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 142, 197, 200, 206, 258-259, 263-265, 268, 354-355 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в :
Позов задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженцю с. Іржавець Носівського району Чернігівської області, додатковий строк 3 (три) місяці, з моменту набрання рішенням законної сили, для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом, що відкрилась після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 66 років.
Судовий збір залишити за позивачем.
На рішення суду протягом тридцяти днів з дня його складення може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду через Корюківський районний суд. Учасник справи, якому не було вручено рішення у день його складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.
Суддя Ю. С. Кутовий
Суд | Корюківський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2019 |
Оприлюднено | 26.09.2019 |
Номер документу | 84510207 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корюківський районний суд Чернігівської області
Кутовий Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні