ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА
про залишення позову без розгляду
25.09.2019Справа №7/720 Господарський суд міста Києва у складі судді Блажівської О.Є. при секретарі судового засідання Кукота О.Ю., розглянувши у підготовчому засіданні матеріали справи
за позовом Акціонерного товариства Київенерго
в особі Структурного відокремленого підрозділу Енергозбут Київенерго
до Житлово-будівельного кооперативу ЮНІСТЬ
про стягнення 80 975,35 грн,-
ВСТАНОВИВ:
30 жовтня 2009 року Акціонерна енергопостачальна компанія Київенерго в особі Структурного відокремленого підрозділу Енергозбут Київенерго звернулася до Господарського суду міста Києва із позовом до Житлово-будівельного кооперативу ЮНІСТЬ про стягнення 80 975,35 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 07.12.2009 провадження у справі №7/720 зупинено до вирішення іншої пов`язаної з нею справи №8/131.
Відповідно до розпорядження керівника апарату Господарського суду міста Києва від 23.04.2019 №05-23/986 Щодо призначення повторного автоматичного розподілу справ та протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справа №7/720 передана для розгляду судді Блажівській О.Є, у зв`язку із звільненням судді ОСОБА_1
Станом на 25.04.2019 від учасників справи до суду не надходила інформація щодо усунення обставин, які зумовили зупинення провадження у справі №7/720, у зв`язку з чим, Господарський суд міста Києва листом від 25.04.2019 звернувся до учасників справи із проханням надати інформацію щодо наявності чи відсутності обставин, які зумовили зупинення провадження по даній справі та надати належним чином засвідчені копії відповідних документів в підтвердження викладених у вказаній відповіді обставин.
12.08.2019 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від Житлово-будівельного кооперативу ЮНІСТЬ надійшло клопотання про відновлення провадження у справі.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 16.09.2019 прийнято справу №7/720 до свого провадження, провадження у справі №7/720 - поновлено, справу №7/720 ухвалено розглядати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання у справі на 25.09.19, явку повноважних представників сторін визнано обов`язковою, роз`яснено позивачу, що у разі неявки останнього в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.
У підготовче засідання, призначене на 25.09.2019, з`явився представник відповідача. Представник позивача не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, про дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином.
Приписами ч.4 ст.202 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.226 Господарського процесуального кодексу України суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору, або позивач (його представник) не з`явився у судове засідання або не повідомив про причини неявки , крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.
Тобто, з наведеної норми законодавства вбачається, що неявка позивача (його представника) та неповідомлення про причини такої неявки є самостійною та достатньою підставою для залишення позову без розгляду, а норми законодавства не передбачають необхідності у повторності або систематичності невчинення позивачем (його представником) таких дій.
Наведене підтверджується і змістом ч.ч. 1, 2 ст.202 Господарського процесуального кодексу України, якими не передбачено такої підстави для відкладення судового засідання як неявка представника позивача та неповідомлення ним поважних причин неявки.
Суд вважає за необхідне зазначити, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь у справі на всіх етапах розгляду, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання (рішення Європейського суду прав людини від 07 липня 1989 року у справі "Юніон Аліментаріа проти Іспанії").
Як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, позивач як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки (рішення Європейського суду прав людини у справі "Каракуця проти України").
Таким чином, особа, яка добросовісно користується наданими законом процесуальними правами, зобов`язана слідкувати за перебігом розгляду своєї заяви.
Аналогічна правова позиція викладена у Постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 25.05.2018 №925/125/14.
Приписами ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Таким чином, вказана бездіяльність позивача перешкоджає вирішенню спору та подальшому розгляду справи та свідчить про наявність підстав для залишення позовної заяви без розгляду у відповідності до п.4 ч.1 ст.226 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 46, ч.5 ст.226, 234 Господарського процесуального кодексу України
УХВАЛИВ:
1. Позов Акціонерного товариства Київенерго в особі Структурного відокремленого підрозділу Енергозбут Київенерго до Житлово-будівельного кооперативу ЮНІСТЬ про стягнення 80 975,35 грн залишити без розгляду.
2. Судові витрати, пов`язані із розглядом справи, покласти на позивача.
3. Згідно ч.1 ст.235 Господарського процесуального кодексу України ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та може бути оскаржена відповідно до приписів ст.ст.255-256 Господарського процесуального кодексу України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до апеляційного господарського суду через відповідний місцевий господарський протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.Є.Блажівська
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2019 |
Оприлюднено | 26.09.2019 |
Номер документу | 84515146 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Блажівська О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні