УХВАЛА
26.09.2019 року Провадження №2-о/425/201/19
Справа №425/3315/19
місто Рубіжне Луганської області
Рубіжанський міський суд Луганської області у складі головуючого судді Москаленко Вікторії Вікторівни, розглянувши матеріали справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Рубіжанський міський центр зайнятості про встановлення факту припинення трудових відносин, -
встановив:
24 вересня 2019 року ОСОБА_1 звернулася до Рубіжанського міського суду Луганської області з заявою про встановлення факту припинення трудових відносин, в якій просить встановити факт припинення нею 29 грудня 2019 року трудових відносин з роботодавцем - Комунальним закладом Муніципальний театр музики та пісні міста Луганська.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Дана заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 175, 177 та 318 ЦПК України.
Відповідно до ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Виходячи з положення ст. ст. 294, 318 ЦПК України, у заяві окремого провадження зазначаються заінтересовані особи, тобто особи які заінтересовані у розгляді справи, які визначаються виходячи з мети встановлення юридичного факту.
З даної заяви вбачається, що заявником не залучено до участі у справі у якості заінтересованої особи підприємство роботодавця, а саме: Комунальний заклад Муніципальний театр музики та пісні міста Луганська.
Згідно п. п. 5, 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Так, згідно ч. 4 ст. 7 Закону України Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб внутрішньо переміщена особа, яка звільнилася з роботи (припинила інший вид зайнятості), за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення (припинення іншого виду зайнятості), періоди трудової діяльності та страхового стажу, реєструється як безробітна та отримує допомогу по безробіттю, соціальні та інші послуги за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття відповідно до законодавства.
Внутрішньо переміщена особа, яка не звільнилася з роботи (не припинила інший вид зайнятості), у разі неможливості продовження роботи (іншого виду зайнятості) за попереднім місцем проживання для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю та соціальних послуг за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин з підтвердженням того, що ця заява таким громадянином надіслана роботодавцю рекомендованим листом (з описом вкладеної до нього такої заяви). У разі припинення приймання поштових відправлень на/з території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв`язку з обставинами, визначеними у статті 1 цього Закону, така заява подається до відповідного районного, міськрайонного, міського, районного у місті центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи.
Взята на облік внутрішньо переміщена особа, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури. До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж допомога по безробіттю таким особам призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством на випадок безробіття.
Отже, вищевказаним законом чітко встановлений порядок отримання внутрішньо переміщеною особою статусу безробітного та порядок припинення трудових відносин для внутрішньо переміщених осіб, коли вони звільнилися і коли не звільнилися з роботи та не можуть продовжувати роботу за попереднім місцем проживання, в тому числі у разі припинення приймання поштових відправлень на/з території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення.
Разом з тим, обґрунтовуючи свої вимоги, заявник не надає доказів про вжиття заходів досудового врегулювання спору в порядку, передбаченому Законом України Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб , зокрема, не надає обґрунтованої відмови центру зайнятості в реєстрації її як безробітної та не вказує причин неможливості подання до центру зайнятості за місцем проживання (тимчасового переміщення) нотаріально посвідченої письмової заяви про припинення заявником трудових відносин з Комунальним закладом Муніципальний театр музики та пісні міста Луганська.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням наведеного, дана заява підлягає залишенню без руху та заявнику встановлюється семиденний строк, з дня отримання копії цієї ухвали, протягом якого вона має право подати до Рубіжанського міського суду Луганської області нову заяву з усунутими недоліками, які вказані у цій ухвалі, з копіями відповідно до кількості учасників справи.
За таких обставин відповідно до вимог ч. 1 ст. 185 ЦПК України дана заява підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст. ст. 177, 185, 294 ЦПК України , суддя, -
постановив:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Рубіжанський міський центр зайнятості про встановлення факту припинення трудових відносин - залишити без руху.
Надати заявнику семиденний строк для виправлення вказаних недоліків, який відраховується з дня отримання заявником копії ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити заявнику, що в разі невиконання вказаних в ухвалі вимог, заява буде вважатись не поданою і повернута заявникові. Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: В.В. Москаленко
Суд | Рубіжанський міський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2019 |
Оприлюднено | 27.09.2019 |
Номер документу | 84526727 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рубіжанський міський суд Луганської області
Москаленко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні