Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 вересня 2019 р. Справа№200/9564/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кониченка Олега Миколайовича при секретарі судового засідання Шташаліс О.О. розглянувши адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Донецькій області
до Товариства з обмеженою відповідальністю Сіверс-Групп
про стягнення податкового боргу на суму 95693,87 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Головне управління ДФС у Донецькій області, звернувся року до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Сіверс-Групп про стягнення податкового боргу на суму 95693,87 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що за відповідачем станом на 29.06.2019 року, обліковується податковий борг у сумі 95693,87 грн., що виник з підстав несплати самостійно нарахованих податкових зобов`язань та донарахованих штрафних санкцій та пені.
Просив суд стягнути з відповідача кошти з рахунків у банківських установах, які обслуговують такого платника в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 95693,87 грн.
Ухвалою від 23 вересня 2019 року суд замінив відповідача у справі з Головного управління ДФС у Донецькій області на Головне управління ДПС у Донецькій області.
Представник відповідача до судового засідання явку свого представника не забезпечив, відзив на позовну заяву не надав, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Згідно частини п`ятої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали справи суд встановив наступне.
Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю Сіверс-Групп зареєстроване у якості юридичної особи, включене до ЄДРПОУ за номером 39284076, з 04.07.2014 року перебуває на податковому обліку Маріупольської об`єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС Донецької області.
Як вбачається з позовної заяви та підтверджено матеріалами, станом на 29.06.2019 рік по особових рахунках відповідача обліковується заборгованість у загальному розмірі 95693,87 грн., що утворилась у зв`язку з несплатою самостійно задекларованих зобов`язань, донарахованих штрафних санкцій та пені, а саме:
- 85919 грн. згідно податкової декларації з податку на додану вартість №9267588177 від 20.01.2017 року по терміну сплати 30.01.2017 рік;
- 2609,40 грн. донараховано штрафних санкцій, згідно податкового повідомлення-рішення №0005404603 від 09.11.2017;
- 6819,28 грн. донараховано штрафних санкцій, згідно податкового повідомлення-рішення №0002664603 від 23.10.2017;
- 346,19 грн. нараховано пені.
Статтею 67 Конституції України передбачено обов`язок сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно п.15.1 ст. 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Пунктом 38.1 ст.38 Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.
Положеннями пп.54.3.5. п.54.3. ст.54 Податкового Кодексу України передбачено, що контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо, зокрема, дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом.
Положеннями п. 11 ст. 56 Податкового кодексу України встановлено, що не підлягає оскарженню податкове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.
Згідно з п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У відповідності з п 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідачем податкові повідомлення-рішення в адміністративному чи судовому порядку не оскаржені, а відтак на час розгляду справи вони є чинними та вважаються узгодженим.
При цьому, відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання, є податковим боргом платника податків.
Відповідно до підп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового Кодексу України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов`язання на суму податкового боргу.
Згідно пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
З метою погашення податкового боргу на адресу відповідача засобами поштового зв`язку було направлено податкову вимогу форми Ю від 21.03.2018 року №24863-47, доказів оскарження якої в судовому або адміністративному порядку до суду сторонами не надано.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до абзацу 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 20.1.34 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Керуючись Конституцією України, Кодексом адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов Головного управління ДПС у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю Сіверс-Групп про стягнення податкового боргу на суму 95693,87 грн. - задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків у банківських установах, які обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю Сіверс-Групп (87541, Донецьк область, м. Маріуполь, вул. Воїнів-Визволителів, буд. 2/3, ЄДРПОУ 39284076) в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 95693 (дев`яносто п`ять тисяч шістсот дев`яносто три) гривні 87 копійок.
Повний текст рішення складено та підписано 27 вересня 2019 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя О.М. Кониченко
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2019 |
Оприлюднено | 30.09.2019 |
Номер документу | 84561905 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Кониченко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні