ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
м. Київ
27.09.2019Справа № 910/13155/19
Суддя Господарського суду міста Києва Котков О.В. розглянувши заяву б/н від 20.09.2019 року Про видачу судового наказу Державного підприємства Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Діпромісто імені Ю.М. Білоконя /надалі - Заявник/ до Державного підприємства Науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут транспортного будівництва Київдіпротранс /далі - Боржник/ про стягнення заборгованості за договором на виконання робіт з первинної технічної інвентаризації № 46-16 від 20.07.2016 року,
ВСТАНОВИВ:
23.09.2019 року до Господарського суду міста Києва від Державного підприємства Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Діпромісто імені Ю.М. Білоконя надійшла заява б/н від 20.09.2019 року Про видачу судового наказу до Державного підприємства Науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут транспортного будівництва Київдіпротранс про стягнення заборгованості за договором на виконання робіт з первинної технічної інвентаризації № 46-16 від 20.07.2016 року.
Розглянувши заяву б/н від 20.09.2019 року Про видачу судового наказу Державного підприємства Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Діпромісто імені Ю.М. Білоконя, суд дійшов висновку, подана заява про видачу судового наказу не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Статтею 80 Цивільного кодексу України передбачено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.
Частиною 4 статті 91 Цивільного кодексу України визначено, що цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Положеннями ст. 95 Цивільного кодексу України встановлено, що філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Керівники філій та представництв призначаються юридичною особою і діють на підставі виданої нею довіреності. Відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до єдиного державного реєстру.
За приписами чинного законодавства, зокрема, Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України: "Про господарські товариства", "Про акціонерні товариства", "Про банки і банківську діяльність", юридичні особи для здійснення своїх функцій мають право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами. Коло повноважень відокремленого підрозділу юридичної особи стосовно здійснення у господарському суді повноваження сторони у справі від імені цієї особи визначається установчими документами останньої, положенням про відокремлений підрозділ, яке затверджено юридичною особою, або довіреністю, виданою нею ж у встановленому порядку керівникові цього підрозділу. При цьому слід мати на увазі, що стороною у справі є юридична особа, від імені якої діє відокремлений підрозділ, і рішення приймається саме стосовно підприємства чи організації - юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу.
В п. 1.7. постанови Пленуму Вищого господарського суд України № 18 від 26.12.2011 року "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" визначено, що необхідно також враховувати, що саме лише зазначення в установчих документах чи положенні про наявність у відокремленого підрозділу права представляти юридичну особу в суді (господарському суді) не свідчить про надання такому підрозділові відповідних повноважень та визначення їх кола.
Відповідно до статті 147 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу.
Частиною 2 статі 147 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 150 Господарського процесуального кодексу України заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником. У заяві повинно бути зазначено, зокрема: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника.
Подана до суду заява про видачу судового наказу підписана ОСОБА_1 .
Судом встановлено, що до заяви про видачу судового наказу додано копію довіреності б/н від 21.11.2018 року, якою Державне підприємство Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Діпромісто імені Ю.М. Білоконя (ідентифікаційний код юридичної особи 02497720) уповноважує тимчасово виконуючого обов`язки директора Івано-Франківської філії державного підприємства Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Діпромісто імені Ю.М. Білоконя - ОСОБА_1 представляти інтереси Державного підприємства Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Діпромісто імені Ю.М. Білоконя.
Суд зауважує, що вказаною довіреністю тимчасово виконуючому обов`язків директора Івано-Франківської філії державного підприємства Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Діпромісто імені Ю.М. Білоконя - ОСОБА_1 надано право вчиняти певні дії, в тому числі представляти інтереси юридичної особи в судових установах, саме від імені Державного підприємства Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Діпромісто імені Ю.М. Білоконя (ідентифікаційний код юридичної особи 02497720), а не від імені Івано-Франківської філії державного підприємства Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Діпромісто імені Ю.М. Білоконя.
З матеріалів заяви вбачається, що в прохальній частині заяви заявник просить стягнути заборгованість не на користь Державного підприємства Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Діпромісто імені Ю.М. Білоконя (ідентифікаційний код юридичної особи 02497720), від імені якого йому надано право вчиняти певні дії відповідною довіреністю, а на користь Івано-Франківської філії даної юридичної особи державного підприємства Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Діпромісто імені Ю.М. Білоконя.
При цьому, суд відмічає, що згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за адресою Івано-Франківської філії даної юридичної особи державного підприємства Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Діпромісто імені Ю.М. Білоконя, яка вказана в заяві, а саме: 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Франка, будинок 4, знаходиться зовсім інша юридична особа - Первинна профспілкова організація Івано-франківської філії науково-дослідного інституту Діпромісто (ідентифікаційний код 35915834) .
Також судом враховується, що при укладенні договору, за яким просить стягнути заборгованість заявник, стороною (виконавцем) виступало саме Державне підприємство Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Діпромісто імені Ю.М. Білоконя в особі директора Івано-Франківської філії вказаної юридичної особи, який, на момент укладення договору, так само діяв на підставі довіреності, а не в якості керівника окремої юридичної особи.
Відповідно до ч. 3 ст. 147 Господарського процесуального кодексу України визначено, що заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці.
Таким чином, можливість звернення із заявою про видачу судового наказу безпосередньо від імені філії, а не юридичної особи, діючим ГПК України не передбачена.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову в задоволені заяви б/н від 20.09.2019 року Про видачу судового наказу Державного підприємства Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Діпромісто імені Ю.М. Білоконя в особі Івано-Франківської філії Державного підприємства Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Діпромісто імені Ю.М. Білоконя.
Відповідно до ч. 2 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.
Керуючись ст.ст. 150, 152, 153, 154, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви б/н від 20.09.2019 року Про видачу судового наказу Державного підприємства Український державний науково-дослідний інститут проектування міст Діпромісто імені Ю.М. Білоконя - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Дата підписання: 27 вересня 2019 року.
Ухвала підлягає оскарженню в порядку передбаченому ст. 255 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.В. Котков
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2019 |
Оприлюднено | 29.09.2019 |
Номер документу | 84570157 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Котков О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні