СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Провадження № 1кс/712/7375/19

Справа № 712/12738/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про призначення експертизи

27 вересня 2019 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Пироженко В.Д. , при секретарі Жук О.М. розглянувши клопотання слідчого СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області майора поліції Чигрин Н.О. в кримінальному провадженні №12019251010005208, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 21.09.2019. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України про призначення судової експертизи наркотичних засобів,

В С Т А Н О В И В:

До Соснівського районного суду м. Черкаси звернувся слідчий СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області майор поліції Чигрин Н.О. з клопотанням про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

Клопотання мотивує тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що 20.09.2019 до Черкаського відділу поліції надійшло повідомлення з приводу того, що 20.09.2019 приблизно о 15 год. 30 хв. до державної установи Черкаського слідчого ізолятору , що знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 234. з поштового відділення № 2 Нової пошти , що знаходиться за адресою: Черкаська область, м. Сміла, вул. 40 років Перемоги. 6, від ОСОБА_1 надійшла посилка ув`язненому установи ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у якій під час обшуку працівниками установи було виявлено та вилучено таємно прихований у пачці з під сигарок: 3 згортки з фольги із вмістом порошкоподібної речовини, яка за зовнішніми ознаками може містити психотропну речовину, що упаковано до сейфпакету № 4474139; цигарки із вмістом подрібненої речовини рослинного походження, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб, що упаковано до сейфпакету № 4474140.

Під час огляду місця події 20.09.2019 було виявлено та вилучено: 3 згортки з фольги із вмістом порошкоподібної речовини, яка за зовнішніми ознаками може містити психотропну речовину, що упаковано до сейфпакету № 4474139; цигарки із вмістом подрібненої речовини рослинного походження, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб, що упаковано до сейфпакету № 4474140.

В ході досудового розслідування виникла необхідність у призначенні та проведенні експертизи.

В судове засідання слідчий не з`явився.

Відповідно до ч.3 ст. 244 КПК України, неприбуття в судове засідання особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши додані до клопотання матеріали справи, слідчий суддя робить наступні висновки.

Відповідно до ч.1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Нормами статті 243 КПК передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Згідно ч.1, 6 ст. 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи те, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, вважаю за необхідне клопотання слідчого про призначення судової експертизи задовольнити.

Проведення вказаної експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України.

Керуючись ст. ст. 242 - 244, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області майор поліції Чигрин Н.О . про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів - задовольнити.

Призначити в рамках кримінального провадження № 12019251010005208, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 21.09.2019. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на вирішення якої поставити наступні питання:

- чи є надана на експертизу речовина, наркотичним засобом, психотропною речовиною їх аналогом чи прекурсором ?

- яка маса наркотичного засобу, психотропної речовини, чи прекурсору?

Проведення експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

В розпорядження експертів надати копію даної ухвали,цигарки із вмістом подрібненої речовини рослинного походження, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб, що упаковано до сейфпакету № 4474140 .

Надати дозвіл експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України на видозміну, об`єднання об`єктів, повне або часткове використання об`єкта дослідження згідно методичних вимог по дослідженню наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

В усіх випадках надходження клопотань з Черкаського НДЕКЦ МВС України доручаю слідчому Чигрин Н.О. виконувати клопотання експерта в частині надання додаткових матеріалів, зразків, уточнення кількості наданих на дослідження об`єктів.

Доручити слідчому Чигрин Н.О.. або за його дорученням іншому уповноваженому працівнику поліції надати в експертну установу рішення суду про призначення експертизи та отримати її висновок (у відповідності до ч. 9 ст.244 КПК України висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі за клопотанням якої він був залучений).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Пироженко В.Д.

Зареєстровано 29.09.2019
Оприлюднено 29.09.2019
Дата набрання законної сили 27.09.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону